مقالات آموزش ارز دیجیتال

معروف ترین پروژه های شت کوین در سال 2021 | معرفی محبوب ترین شت کوین ها

شاید خودتونم شنیده باشید که و دیده باشید که یک سری کوین ها یا توکن ها وارد دنیای کریپتوکارنسی می شن و یک سودایی می دن که آدم نمی فهمه چی بود؟ چی شد؟ حالا درسته بعضیاشون با مغز می خورن زمین اما بعضیا دیگه سرپا می مونن و سودای خوبیم می دن، تو این مقاله می خواهیم معروف ترین پروژه های شت کوین رو معرفی کنیم و ببینیم که ارزش سرمایه گذاری دارند یا نه همراه ما باشید!

شت کوین چیه؟

بیایید اول ببینیم شت کوین چیه اصلا؟ شت کوین ها ارزهایی هستند که ارزش و قیمت خاصی ندارند، هیچ هدف خاصیم دنبال نمی کنند، نیومدن تا انقلابی به پا کنند، تنها میان و بودنشون و بقاشون وابسته به توجه مخاطباشون داره، اگه توجه از روشون برداشته بشه اینام با افت قیمت رو به می شئ. در کل شت کوین ها بی هدف و بی برنامه اند و مثل کوین های با ارزش بازار نیستند که نمی دونم شبکه بلاکچینشون فوق العاده باشه یا قرار باشه یک چیز جدیدی به وجود بیارند. میان و طوفان به پا می کنند بعدش یا می مونند یا با مغز می خورن زمین.

معروف ترین پروژه های شت کوین

جالبه تو سال 2021 ما انقلابی از شت کوین ها داشتیم انگار همشون دست به یکی کردن تا بازارو تو دستشون بگیرند. بیشترین حجوم شت کوین ها تو سال 2021 بود و الان می خواهیم معروف ترین پروژه های شت کوین رو با هم بررسی کنیم.

نام شت کوینرتبه کوین مارکت کپحجم بازارقیمت شت کوین
دوج کوین ( Dogecoin )6$33,209,048,601.120.2554$
شیبا اینو توکن ( Shiba inu )28$3,556,627,761.170.00000917$
سیف مون ( SafeMoon )204$2,059,846,694.720.00000343$
هوگ ( Hoge )377$53,984,515.250.0001319
شیاسی اینو ( Xiasiinu )3721No Data 🙂<$0.00000001
جدول معروف ترین پروژه های شت کوین

خب الان می ریم که داشته باشیم یکی یکی اینارو بررسی کنیم و ببینیم موضوع از چه قراره.

ریش سفید جمع شت کوین ها – دوج کوین

دوج کوین از معروف ترین پروژه های شت کوین است که دیگه فکر کنم هممون یک جورایی با این ستون آشنا شدیم دوج کوینی که قیمتش تا 15 ساتوشی هم اومد و بعد ناگهان رسید به سقف قیمتی 1287 ساتوشی واقعا زیبا نیست؟ حتما خودتونم دیدید که آقای ایلان ماسک مدیرعامل تسلا چقدر از دوج حمایت کرد و با توییت های جنجالیش باعث پامپ قیمتی دوج کوین شد، میشه گفت مهمترین دلیل پامپ های پی در پی دوج کوین آقای ایلان ماسکه. می خوام همینو بگم، دوج کوین نه شبکه قدرتمندی داره، نه اومده که یک مشکلیو از اکوسیستم مالی برطرف کنه، نه هدف خاصی داره صرفا هیچی نبود یادمه خودم 5 سال پیش با دوج کوین آشنا شدم و اصلا سر همین دوج کوین با آقای سینا صفری گل آشنا شدم اون موقع هیچ تمرکزی نبود رو دوج و قیمتش 21 تک تومن بود. اما الان قیمتش با وجود ریزشای بازار حدود 6,250 تومنه. البته میشه گفت دوج کوین قبلا چیز خاصی نبود و برنامه خاصی نداشت اما الانا با حمایت ها و برنامه های آقای ایلان ماسک می تونه یکم از تاریخچه خودشو که به عنوان شت کوین قدم میزدو پاک کنه.

موضوع اونقدر جالبه که حتی طی توییتی مدیرعاملای دوج گفتن ما سرمایمونو از دوج فروختیم و کاریش نداریم. خلاصه ماجرا اینکه دوج کوین می تونه معروف ترین شت کوین حال حاظر دنیا باشه.

شیبا اینو – قاتل دوج کوین

این داداشمون که می بینید با اسم شیبا اینو وارد بازی شد، همون اول اومده نیومده گفت می خوام دوجو با خاک یکسان کنم، دوجم خیلی شیک گفت بیا بشین اول این چاییو بخور بعد با خاک یکسانم کن. شیبا اینو یکی از جالب ترین شت کویناییه که دیدم، مدیرعامل این پروژه با صفر دلار هزینه این پروژرو به اجرا در آورد و به مرحله بهره برداری رسوند. هیچ حمایتیم نکرده از پروژه گفته هر کار می کنید بکنید راحت باشید. اما این شمارو به اشتباه نندازه که این کار بی توجهی به پروژس با اینکه هست 🙂 ولی آقای Ryoshi گفته پروژه من اثبات یک جامعه غیر متمرکزه. و کاملا هم تا به اینجای کار صحبتش درست از آب در اومده این پروژه بدون حمایت خاصی تا پامپ های وحشتناک قیمتی رسید. در مقاله ای که راجب شیبا اینو نوشتم ریز و درشت این پروژه هست می تونید مطالعه کنید تا باهاش آشنا بشید.

پروژه سیف مون SafeMoon

یکی دیگه از معروف ترین پروژه های شت کوین که بهتره مد نظر داشته باشیدش پروژه SafeMoon، این پروژه به نسبت برنامه های خوبی داره و صرفا یک شت کوین بی برنامه نیست اما بازم حرف تا عمل بسیار است و در حال حاظر جزو دسته پروژه های شت کوین قرار می گیره. پروژه سیف مون می تونه به کاربرای حوزه دیفای خدمات متعددی بده. می تونید پروژه سیف مونو جزو دسته شت کوینای خوب قرار بدید چون پتانسیل اینو داره که از خوبای کریپتو بشه.

آشنایی با شت کوین هوگ Hoge

ارز دیجیتال Hoge یک توکن دیفای است یعنی برای هر معامله ای که انجام میشه 1% برای همیشه Burn میشه و 1% دیگه رو بین بقیه که این ارز رو توی کیف پولشون دارن بسته به تعداد اون ارز توزیع میشه.عملکردش یک جورایی شببیه دوج کوینه اما تفاوت عظیمش با دوج کوین همین چیزیه که الان گفتم %1 سوزونده میشه و %1 دیگه بین بقیه تقسیم میشه. این یعنی با اینکه دوج به خدا وصله و منبعش نا محدوده اما هوگ منبع محدودی داره و با هر معامله کاهش پیدا می کنه. پروژه هوگ هم از معروف ترین پروژه های شت کوین هستش و می تونه آینده خوبی داشته باشه.

پروژه شت کوین شیاسی اینو “Xiasiinu”

می گم می خواهید اینو معرفی نکنم هوم؟ نظرتونه؟ معنای واقعی شت کوین ایشونه. فقط حیف که خیلی گوگولیه.
Xiasi Inu یک پروژه خیریه است. Xiasi Inu قصد داره پروژه خودشون رو در اختیار بخشی از جامعه ای قرار بده که درآمد پایینی دارند همچنین قصد داره با قفل كردن نقدینگی و واگذاری مالكیت به این امر دست پیدا کنه. صفحه وایت پیپر پروژه ضعیفه، محتواش ضعیفه، نقشه راهی نداره، و چندین عامل دیگه که نشون میده این پروژ] یک شت کوینه محضه که هیچ از اون شت کوینای بد روزگارم هست. یکی از اثباتاشم اینکه تو مقاله ای که آقای صفری 4 روز پیش گذاشت رتبه این شت کوین 2942 بود الان 3721 اگه علاقه مندید آنالیزشو مطالعه کنید.

چطوری پروژه های شت کوینو بشناسیم؟

این موضوع خیلی مهمه چون اگه شما قصد دارید تا داخل دنیای کریپتوکارنسی ها فعالیت کنید و سرمایه گذاری کنید، باید یک فیلتری برای خودتون بسازید که شت کوین ها رو از کوین های معتبر و خوب جدا کنه تا سرمایه اصلیتونو داخل کوین های معتبر انجام بدید و اگر هم قصد دارید تو شت کوین ها هم یک سرکی بکشید بدونید کدوم یکی باز بهتر و کم ریسک تره. چون همونطور که گفتم شت کوین ها یک بازه ای میان و به توجهای فراوان می ترکونند اما بعدش با دامپ های سنگین و نابود شدن سرمایه عده زیادی از خاطره ها فراموش می شن پس اگه واقعا قصد دارید روی شت کوین ها سرمایه گذارید کنید:

 • حتما فیلتر بسازید
 • سرمایه اندکی وارد حوزه شت کوین ها کنید.

این 8 تا فیلترو برای تمامی شت کوین ها حتی معروف ترین پروژه های شت کوین هم رعایت کنید:

 1. حل کردن مشکلی که اصلا مشکل نیست
 2. قیمت بالا برابر نیست با ارزش بالا
 3. تیم ناشناسی دارند
 4. دارای یک طرح پانزی اند
 5. زمان ایجاد شدن آن و ارزش بازار
 6. صفحات بزرگ = کوین های شیلینگ
 7. بدون وایت پیپر و برنامه
 8. کوین مارکت کپ

حل کردن مشکلی که اصلا مشکل نیست

اینو همیشه یاتون باشه یکی از نشونه های شت کوین ها اینکه می خوان مشکلیو حل کنند که اصلا مشکل نیست یا اصلا مهم نیست. اگه با پروژه هایی اشنا شدید که به دلیل و هدف بی اهمیتی ایجاد شدند شک کنید به معتبر بودنشون.

قیمت بالا برابر نیست با ارزش بالا

این واقعا یک تصور اشتباهه که قیمت یک ارز میره بالا یعنی ارز خوبیه و سرمایه گذاریه درستیه. کل این بازی به عرضه و تقاضا مربوط میشه وقتی تقاضا زیاد میشه قیمت میره بالا اما تنها یکی از دلایل تقاضای زیاد با ارزش بودن پروژه است. دلیل دیگه که حتی بیشترم اتفاق میفته FOMO شدنه! فومو از چی؟ از اینکه نکنه از رشد جا بمونم بزار بخرم چیزی نمیشه که حالا. پس درخواستم ازتون اینه فومو نشید. این مارکت همیشه بوده و خواهد موند. شت کوینی که روش سرمایه گذاری می کنید یا رشده بعد دامپ یا یک راست دامپ یک درصد شت کوینی مثل دوج در میاد که پامپ میشه و می مونه اونم همه دلیلشو میدونم و اصلا نمی خوام بگم ایلان ماسکه 🙂

تیم ناشناسی دارند

شت کوین ها تیم ناشناسی دارند، یعنی شما وقتی وارد سایت یک پروژه میشید اطلاعات دقیق، درست و جامعی درباره جامعه ای که پشت این ارزه نوشته نشده. یا یک پیشنهاد دیگه اگه نوشته شده بود سریع اسم اون اشخاصو تو گوگل بزنید ببینید چه پروژه هایی رو این شخص اجرا کرده و اصلا کارنامه خوبی داره یا نه.

دارای یک طرح پانزی اند

یعنی چی این حرف؟ یک پروژه شت کوین میاد میگه برو رفیقاتم بگو بیان این توکنو بخرن من هرچی اونا خریدن بهت یک درصدیو سود میدم بدو برو بگو بیان، یک پروژه قوی که از خودش مطمئنه نیازی نداره از این کارا بکنه چون می دونه به مرور زمان خیلی خوب میشناسنش و برعکس پروژه ای که قصد پر کردن جیب و در رفتن داشته باشه میگه برو بگو بقیم بیان. به اینا می گن پروژه های پانزی

زمان ایجاد شدن آن و ارزش بازار

در نظر بگیرید که زمان ایجاد شدن خیلی مهمه اکثر شت کوین ها در مارکت رو به رشد و عالی به وجود میان اگه دقت کنید تو همین Bull Market چند وقت پیش اکثر شت کوین ها وارد بازار شدند چرا؟ چون حجم پول کل مارکت زیاده و هیجانات و احساسات مثبتند دومین موضوع اینکه به حجم مارکت یک کوین جدید دقت کنید، کوین هایی که نهایت تا میلیون دلار بازار نقدینگی دارند زیاد تحت تاثیر فومو قرار می گیرند! چرا؟ چون حجم مارکت و حجم پول کمی داخلشون در گردشه.

صفحات بزرگ = کوین های شیلینگ

شاید تو اینستا و یا سایت ها دیده باشید که ازیک پروژه تا سر حد مرگ دفاع می کنند و می گن نه عالیه باید بخرید خیلی خوبه داداشمم برده راضی بوده، دوستان عزیز نزارید کسایی که تو فضای مجازی اسم و رسم پیدا کردند تصمیم نهایی شمارو تغییر بدن به این فکر کنید که شاید اون شخص بی تجربست. پس همیشه درگیر تبلیغات سنگین ونشید و تنها با اطلاعات و علم خودتون سرمایه گذاری کنید.

بدون وایت پیپر و برنامه

یک شت کوین برنامه نداره، یک شت کوین وایت پیپر خوب و به روز نداره، یک شت کوین سایت مناسبی نداره، یک شت کوین اصطلاحا می خواد لقمه های گنده تر از دهنش برداره. خلاصه که هر پروژه ای میاد یک سری به سایت اصلیش بزنید و وایت پیپرشو بخونید و اگه دیدید خیلی مسخره و یا حتی خیلی زیادی عالیه شک کنید.

آیا در شت کوین ها سرمایه گذاری کنیم؟

عاجزانه تقاضا می کنم اگه قصد سرمایه گذاری روی یک شت کوینو دارید تمام سرمایتونو نزارید اصلا قانون اول سرمایه گذاری همینه، همه تخم مرغاتو تو یک سبد نزار، با پول اصلی زندگیت سرمایه گذاری نکن. دوستان مواظب باشید شت کوین ها با وجود عکسایی که روی توکناشون زده میشه که یک سگه خیلی گوگولیه و یک گربه ملوسه اما ممکنه سرمایه شمارو نابود کنه پس اگه واقعا قصد سرمایه گذاری در معروف ترین پروژه های شت کوین رو دارید درصد کمی از سرمایتونو قرار بدید و درصد بیشترو وارد ارزهای پر پتاسنیل تر و با برنامه تر کنید.

سخن پایانی

آره خلاصه بالا رفتیم ماست بود پایین اومدیم دوغ بود شت کوین ما دروغ بود. مواظب خودتون و سرمایتون باشید و اگه شت کوینی مد نظر دارید خوشحال میشم تو کامنتا بگید تا بررسیش کنیم ممنون از وقتتون.

5/5 - (6 امتیاز)

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

‫15 دیدگاه

 1. سلام خیلی خوب بود میشه در مورد ارزarivaتوضیح بدین که شت کوین هست یا نه؟
  و یا اینکه اگر توی شت کویین یک سرمایه اندکی بیاریم کلا کار نادرستیه و نباید کرد؟

 2. سلاااااام وقتتون بخیر تبریک میگم و خیلی ممنونم بابت سایت خوبتون و این مطالب ک در اختیار کاربرها گذاشتین خیلی خوشم اومد ک توضیحاتتون اینقدر کامل خسته نباشیددددد

  1. سلام هوشنگ جان وقت بخیر عزیز
   امیدوارم حالتون عالی باشه عزیز

   در مورد توکن FeG میتونین بر روی این قسمت کلیک کنید تا به بخش آنالیز کامل این توکن منتقل بشید.
   سوالی بود در خدمتم عزیز
   موفق باشی گل ❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا