کتاب آموزش ارز دیجیتال

کتاب عصر ارزهای دیجیتال – The Age of Cryptocurrency

بیت کوین، ارز دیجیتال اسرارآمیز، چند سال پیش سرفصل اخبار سراسر جهان را به خود اختصاص داد. علاقه‌مندان به بیت کوین به این ارز سوگند یاد می‌کنند و ادعا می‌کنند که می‌توان از آن برای خرید هر چیزی از جمله ماشین یا قهوه و تقریباً هر چیزی که با پول واقعی خریداری شود استفاده کرد. اگرچه بیت کوین همچنین برای بسیاری از فعالیت‌های شرورانه توسط مردم در سراسر جهان استفاده می‌شود اما بسیاری از کارشناسان می‌گویند که بیت کوین اینجاست تا بماند. پاول ویگنا و مایکل جی کیسی با نوشتن کتاب فوق‌العاده عصر ارزهای دیجیتال که به بسیاری از سوالات در مورد بیت کوین پاسخ می‌دهد، از خود پیشی گرفته‌اند.

اگرچه بیت کوین مانند هیچ کس دیگری تبلیغاتی به دست آورده است، اما تعداد کمی از مردم می‌دانند که چگونه کار می‌کند و واقعاً چیست. خوشبختانه، نویسندگان این کتاب پیچیدگی‌ها را توضیح داده‌اند و می‌گویند که در حالی که پول سایبری برای شروع یک انقلاب آماده است، اکنون این امکان برای مردم وجود دارد که ساختارهای سنتی اجتماعی و مالی را دوباره ابداع کنند.

مشخصات کتاب The Age of Cryptocurrency

کتاب عصر ارزهای دیجیتال نوشته پاول ویگنا و مایکل جی کیسی
 • نام کتاب: عصر ارزهای دیجیتال: چگونه بیت کوین و بلاکچین نظم اقتصادی جهانی را به چالش می کشند؟
 • نویسندگان: پاول ویگنا و مایکل جی کیسی
 • تعداد صفحه: 384
 • زبان: انگلیسی
 • ناشر: پیکادور
 • تاریخ انتشار: 12 ژانویه 2016
 • قیمت: 11.65$ تا 15.64$

فصل‌های کتاب عصر کریپتوکارنسی

این کتاب دارای 11 فصل به ترتیب زیر می‌باشد:

 1. FROM BABYLON TO BITCOIN (از بابل تا بیت کوین)
 2. GENESIS (پیدایش)
 3. COMMUNITY (اجتماع)
 4. ROLLERCOASTER (ترن هوایی)
 5. BUILDING THE BLOCKCHAIN (ساخت بلاکچین)
 6. THE ARMS RACE (مسابقه تسلیحاتی)
 7. SATOSHI’S MILL (آسیاب ساتوشی)
 8. THE UNBANKED (بدون بانک)
 9. THE EVERYTHING BLOCKCHAIN (بلاکچین همه چیز)
 10. SQUARE PEG MEETS ROUND HOLE (میخ مربعی با سوراخ گرد ملاقات می‌کند)
 11. A NEW ECONOMY (یک اقتصاد جدید)

بررسی کتاب عصر ارزهای دیجیتال

کتاب عصر ارزهای دیجیتال گذشته، حال و آینده بیت کوین را توضیح می‌دهد، از جمله مزایا و معایب آن و اینکه چگونه آن را به خوبی با تعریف پول همسو می‌کند تا واحد پولی برای خود باشد، چگونه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اقتصاد ما و کل جهان را تغییر خواهند داد.

چه چیزی به پول ارزش می‌دهد؟ منظورم این است که اگر به اسکناس‌های کیف پول خود نگاه کنید، آن‌ها فقط کاغذ هستند، درست است؟ بنابراین چه چیزی به آن تکه کاغذ خاص ارزش می‌دهد که بتوانید از آن برای خرید کالا و خدمات استفاده کنید؟

برای اینکه هر پولی ارزش داشته باشد، باید یک توافق مشترک وجود داشته باشد که وسیله‌ای برای مبادله باشد. وقتی پول طلا و نقره بود، این یک ایده ساده بود، زیرا آن چیزها به خودی خود ارزش داشتند. اما امروزه اساس پول در اعتمادی است که ارزش آن را حفظ خواهد کرد.

شما بدون شک حداقل کمی در مورد نوع جدیدی از ارز که جهان را با نام بیت کوین طوفان می‌کند شنیده‌اید. شاید در مورد نحوه عملکرد آن گیج شده باشید یا مطمئن نیستید که چگونه می‌تواند ارزش خودش را حفظ کند.. نگران نباشید، زیرا در کتاب «عصر ارزهای دیجیتال: چگونه بیت‌کوین و پول دیجیتال نظم اقتصادی جهانی را به چالش می‌کشند» نوشته پاول ویگنا و مایکل جی کیسی، به همه سوال‌های شما درباره بیت‌کوین و موارد دیگر پاسخ داده شده است.

آن‌ها راهنمای جامعی در مورد تاریخچه و ماهیت این رمزارز محبوب ارائه می‌دهند و به بررسی اینکه پول واقعاً چیست می‌پردازند. آنها همچنین تاثیر چشمگیری که بیت کوین قرار است بر اقتصاد ما و جهانی که ما می‌شناسیم بگذارد را توضیح می‌دهند. بنابراین دفعه بعد که بیت کوین سر میز شام می‌آید خیالتان راحت باشد. در پایان این کتاب، در نهایت خواهید فهمید که همه این‌ها چگونه کار می‌کنند.

در اینجا 3 مورد از آموزنده‌ترین درس‌ها در مورد بیت کوین از این کتاب آورده شده است:

 • از آنجایی که می‌توانیم از بیت کوین به عنوان راهی برای تبادل کالا و خدمات استفاده کنیم، می‌توانیم آن را پول در نظر بگیریم.
 • بیت‌کوین‌ها از حل مسائل پیچیده ریاضی به دست می‌آیند و کد آن شامل زنجیره بلوکی است که یک رکورد عمومی از تمام تراکنش‌های استفاده از بیت‌کوین است.
 • تراکنش‌های ناشناس تنها یکی از مزایای بی شمار بیت کوین است، اما معایبی نیز دارد.

برای کشف جزئیات در مورد ارز آینده آماده هستید؟ بیایید درست به آن برسیم!

درس 1 کتاب عصر ارزهای دیجیتال: پول و بیت کوین معادل هستند زیرا می‌توانیم از هر دو برای تبادل کالا و خدمات استفاده کنیم.

برخی از مردم برای دیدن بیت کوین به عنوان پول “واقعی” مشکل دارند زیرا نمی‌توانند آن را ببینند.

اما این افراد فقط باید تحقیقات خود را انجام دهند تا ببینند که بیت کوین قبلاً خود را به عنوان یک ارز قابل دوام ثابت کرده است. به همان دلیلی که پول نقد کار می‌کند بیت کوین نیز کار می‌کند – مردم به ارزش آن اعتماد دارند. همان‌طور که به طور گسترده‌ای به عنوان نوعی پرداخت پذیرفته می‌شود، مردم بیشتر به آن اعتماد می‌کنند.

پول و بیت کوین معادل هم هستند
پول و بیت کوین

اگر به افزایش قیمت بیت کوین نگاه کنیم، می‌توانیم این افزایش اعتماد را مشاهده کنیم. در سه ماه اول سال 2013، ارزش آن 800 درصد از 129 دلار به 1165 دلار افزایش یافت. یکی از دلایل این اعتماد این است که بیت کوین مانند سایر ارزها توسط بانک مرکزی اداره نمی‌شود، بنابراین نمی‌توان آن را کنترل یا دستکاری کرد.

پس آیا پول واقعی است؟ پاسخ مثبت است زیرا در حال حاضر بسیاری از مکان‌ها آن را به عنوان نوعی پرداخت در نظر می‌گیرند. اما مدتی طول کشید تا اعتماد به اندازه کافی ایجاد شود تا مردم آن را بپذیرند.

در سال اول بیت کوین، کدنویسی به نام Lazlo Hanyecz حدود نیمی از بیت کوین موجود را در اختیار داشت. تنها مشکل این بود که کسی قبول نمی‌کرد. بنابراین وقتی می‌خواست دو پیتزای پاپا جان بخرد، مجبور شد به دوستان بیت کوینی خود مراجعه کند و به یکی از آنها 10000 بیت کوین بپردازد تا آن‌ها را با کارت اعتباری برای او بخرد.

در آن زمان این مقدار بیت کوین حدود 41 دلار ارزش داشت. اکنون ارزش آن 10000 بیت کوین 5 میلیون دلار خواهد بود. اکنون بسیاری از خرده فروشان بیت کوین را می‌پذیرند و این تعداد همیشه در حال افزایش است.

درس 2 کتاب عصر ارزهای دیجیتال: برای استخراج بیت کوین، باید یک مسئله پیچیده ریاضی را حل کنید و هر تراکنش بیت کوین در زنجیره بلوک است.

ممکن است تعجب کنید که بیت کوین‌ها از کجا می‌آیند زیرا هر کسی نمی‌تواند آن‌ها را ایجاد کند وگرنه بی ارزش خواهند بود. مانند طلا، بیت کوین نیز باید استخراج شود. اما بر خلاف استخراج طلا، شما به کلنگ نیاز ندارید، به یک کامپیوتر قدرتمند نیاز دارید.

استخراج بیت کوین با حل مسئله پیچیده ریاضی
استخراج بیت کوین

کامپیوترها با حل مسائل ریاضی بسیار پیچیده بیت کوین را استخراج می‌کنند. حل این مسائل به مقدار زیادی قدرت محاسباتی نیاز دارد. پس از حل مسئله ریاضی، یک بیت کوین به عنوان پاداش داده می‌شود و یک مسئله جدید صادر می‌شود.

بنابراین هرچه رایانه شما سریع‌تر و قدرتمندتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که بتوانید بیت کوین استخراج کنید. تنها 21 میلیون بیت کوین تاکنون منتشر خواهد شد، بنابراین انگیزه‌ای وجود دارد که تا حد امکان قبل از تمام شدن آن استخراج شود. برآوردها نشان می‌دهد که تمام بیت کوین‌ها تا سال 2040 استخراج خواهند شد.

هر بار که یک بیت کوین جدید استخراج می‌شود، بلاکچین یک به روز رسانی انجام می‌دهد. بلاکچین یک رکورد عمومی از تمام بیت کوین‌های موجود و تمام تراکنش‌هایی است که انجام می شود.

هر تراکنش کاملاً عمومی است بنابراین مردم می‌توانند به اعتبار بیت کوین اعتماد کنند. هر بیت کوین با یک شماره رمزگذاری شده در شبکه بیت کوین به مالک آن اختصاص داده شده است. وقتی مبلغی را در بیت کوین خرج می‌کنید، شبکه درخواست شما را برای ارسال آن مبلغ از آدرس شما به هر کسی که پرداخت می‌کنید ثبت می کند.

درس 3 کتاب عصر ارزهای دیجیتال: بیت کوین مزایای زیادی دارد، اما برخی از معایب نیز وجود دارد که باید در نظر بگیریم.

بنابراین، مزایای بیت کوین در مقایسه با ارز سنتی چیست؟ با استفاده از کارت اعتباری، هر بار که از آن استفاده می‌کنید، شرکت‌های کارت اعتباری نیز اندکی از آن استفاده می‌کنند. استفاده از بیت‌کوین واسطه‌هایی را که از تراکنش‌ها و نقل و انتقالات سود می‌برند حذف می‌کند و آن‌ها را هم ارزان‌تر و هم کارآمدتر می‌کند.

مزایا و معایب بیت کوین در مقایسه با ارز سنتی
بیت کوین

بانک‌ها به دلیل جایگاه واسطه‌هایی که پول ما را نگه می‌دارند و انتقال می‌دهند، قدرت زیادی دارند. آنها حتی از طریق لابی‌گری بر سیاست ما تأثیر می‌گذارند.

در مقابل، بیت کوین قدرت را به مردم باز می‌گرداند. به دلیل بلاکچین که شفافیت کامل را فراهم می‌کند، هیچ فردی نمی‌تواند آن را کنترل کند.

خیلی عالیه، درسته؟

اما، نقاط ضعفی نیز وجود دارد. نرم افزار پشت بیت کوین هنوز جدید است، بنابراین هنوز کامل نیست. این بدان معنی است که قیمت می‌تواند نوسان داشته باشد. در سال 2014، مردم اشکالی را کشف کردند که امکان پرداخت‌های غیرمجاز را فراهم می‌کرد و باعث کاهش موقتی شدید ارزش می‌شد.

همچنین مشکلاتی از شبکه توزیع شده آن ناشی می‌شود. به جای اینکه یک مدیر عامل آن را اجرا کند، روی شبکه‌ای از رایانه‌های مشترک در سراسر وب اجرا می‌شود. این به این معنی است که هیچ کسی برای مجازات اعمال خلاف وجود ندارد.

مجرمان می‌توانند از بیت کوین برای اهداف غیرقانونی خود مانند خرید یا فروش مواد غیرقانونی و تقریباً هر فعالیت غیرقانونی دیگری که فکرش را بکنید استفاده کنند. جاده ابریشم، یک بازار آنلاین ناشناس است که در آن افراد به تجارت مواد غیرقانونی می‌پردازند و از بیت کوین استفاده می‌کنند. از آنجایی که بیت کوین کاربران ناشناس دارد، تحقیق و ردیابی مجرمان برای مجریان قانون تقریبا غیر ممکن است.

نتیجه گیری

خواندن این کتاب کاملاً فوق‌العاده است. تبلیغات زیادی در مورد سیستم بیت کوین وجود دارد، اما در واقعیت، این سیستم هنوز یک محصول خاص است و در مرحله جنینی است. نویسندگان تجزیه و تحلیل می‌کنند که آیا بیت کوین واقعا می‌تواند در دنیای واقعی کار کند یا خیر. آن‌ها می‌گویند که اگر تقریباً 12 میلیون کیف پول وجود داشته باشد که حداقل 100,000 تاجر بیت کوین را می‌پذیرند، در مقایسه با جمعیت جهان هنوز بسیار کوچک است. در واقع، هیچ کس تحلیل کاملی از میزان درآمد تجارت کنندگان از طریق این سیستم ارائه نکرده است، اما تعداد کمی از تجارت کنندگان می‌گویند که تنها حدود 1٪ از کل فروش آن‌ها را تشکیل می‌دهد.

کریپتوکارنسی نوعی فناوری مخرب را نوید می‌دهد و ادعا می‌کند که می‌تواند همه چیز را به سطح بعدی برساند. به نظر می‌رسد زنجیره بلوک، یک سیستم غیرمتمرکز و روش شفاف آن‌ها برای برخورد با مسائل، تغییرات جدیدی را ایجاد می کند، اما واقعاً نمی‌توان انتظار یک انقلاب جدید را داشت. در هر صورت، سیستم مالی ما می‌تواند به دلیل رقابت بهتر شود و هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید
صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا