مقالات آموزش ارز دیجیتالمقالات آموزش ان اف تی NFT

10 نکته برای فروشNFT خود در بازارهای NFT

هنرمندان دیجیتال استراتژی هایی را که برای تبلیغ آثار هنری دیجیتال خود در بازارهای NFT استفاده می کنند به اشتراک می گذارند.

NFT ها در طی چند هفته دنیای هنر دیجیتال را متحول کرده اند و به هنرمندان این امکان را می دهند که آثار خود را با مبالغ قابل توجهی بفروشند. تنها در ماه ژانویه، ارزش اتر، ارز دیجیتال معامله شده در این بازار 10 برابر شد و گفته می شود که این تنها آغاز کار است.

اعداد و ارقامی که فروش آنها به دست می‌آید مبالغ بسیار وسوسه‌انگیزی است و بسیاری از هنرمندان از NFT استفاده کرده‌اند. این سرمایه گذاری جدید نه تنها دنیایی از امکانات را باز کرده است، بلکه با وظایف خبری مانند خود تبلیغی همراه است. اگر قبلاً آثار خود را توکن کرده‌اید و به بازارهایی مانند Foundation، Opensea، Superrare، Rarible یا Makers Place دسترسی پیدا کرده‌اید، احتمالاً از خود می‌پرسید که برای فروش چه کاری باید انجام دهید.

ترفندهای فروش NFT

با تحقیق از هنرمندان با تجربه در فروش آنلاین NFT به این که کدام استراتژی‌های ارتباطی برای آنها بهتر است، در کدام پلتفرم‌های رسانه اجتماعی باید حضور داشته باشند، و چه نوع محتوایی تمایل به جذب مجموعه‌داران دارد در نهایت به این ده استراتژی بازاریابی برتر آنها برای ترویج هنر دیجیتال رسیدیم که میتوانید از آنها استفاده نمائید.

استفاده از توییتر

تنها امکان درج لینک در صورتی که بیش از 10 هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارید برای کسانی که از آن برای فروش آثار خود استفاده می کنند یک مشکل واقعی است. فروش بستگی به این دارد که پیوندهای حراج های بعدی به طور گسترده به اشتراک گذاشته شوند و افراد مستقیماً به گالری هدایت شوند. استفاده از “لینک در بیو” به اندازه کافی مؤثر نیست. از آنجایی که توییتر به کاربران اجازه می‌دهد لینک‌ها را به اشتراک بگذارند، به پلتفرمی برای انتشار اخبار در مورد فروش هنر کریپتو تبدیل شده است.

در حالی که قبلاً دنیای هنر توییتر را یک پلتفرم بصری نمی دانست، بسیاری از آن زمان متوجه شده‌اند که می تواند راه بهتری برای نمایش آثار نسبت به اینستاگرام ارائه دهد. Óscar Lloréns (@ollorens)، تصویرگر و طراح، تأکید می کند: «توئیتر به شما امکان می دهد چندین تصویر را همزمان به اشتراک بگذارید، در حالی که متن را در مکان مهمی قرار می دهید، زیرا اولین چیزی است که می بینید. این هنرمند که هفت اثر از هشت اثری که برای فروش گذاشته است را در Foundation فروخته است، می‌داند که توییتر برای ارائه یک سریال معجزه می‌کند، قالبی که به نظر می‌رسد در بازار کنونی با استقبال خوبی مواجه شده است.

امکان دیگری که توییتر ارائه می دهد بازخورد است: اشتراک گذاری و بازتوییت کردن آثار هنرمندان دیگر به ایجاد یک جامعه و شبکه کمک می کند.

از اینستاگرام غافل نشوید

وقتی صحبت از تلاش برای فروش کار شما می شود، همه پلتفرم های رسانه های اجتماعی نقش خود را ایفا می کنند. در حالی که توییتر بهترین پلتفرم برای اشتراک‌گذاری لینک‌ها است، اکثر هنرمندان موافقند که اگر از قبل در اینستاگرام دنبال‌کننده‌ای دارید، مهم نیست چقدر ساده است، از آن غافل نشوید. اینستاگرام هنوز هم فضایی برای نمایش نمونه کارها و نمایش نه تنها پروژه های فعلی، بلکه نمایش کارهای گذشته شماست. مسیر و سیر تکاملی کار یک هنرمند می تواند برای مجموعه داران تعیین کننده باشد.

از هشتگ ها به درستی استفاده کنید

در جهانی با میلیون‌ها مکالمه و تصویر که همزمان اتفاق می‌افتد، بهترین راه برای ایجاد حلقه‌ها، دنبال کردن هشتگ‌های مناسب است. این شانس شما را برای تبدیل شدن به بخشی از یک صحنه و دیده شدن توسط کلکسیونرها و دیگر هنرمندان افزایش می دهد.

دوازده هشتگ پرکاربرد عبارتند از:

nft #nftart #nftartist #nfts #nftcollector #nftcommunity #cryptoart #cryptoartist #nftphotography #nftanimation #nftvideo #digitalart

گنجاندن برخی از این هشتگ ها یا اصطلاحات در توضیحات نمایه خود مفید است. این تگ ها هم برای توییتر و هم برای اینستاگرام کار می کنند.

بیشتر از کار خود را به اشتراک بگذارید

خرید و فروش NFT

زیگور سامانیگو (zigorb)، تصویرگر سه‌بعدی، می‌گوید: «اشتراک‌گذاری فرآیند خلاقانه، نشان دادن نحوه چیدمان کار شما، چیزی که به شما الهام می‌دهد، چیزی است که به نظر می‌رسد علاقه زیادی را برانگیخته است». زیگور یکی از اولین هنرمندان اسپانیایی بود که پا به دنیای NFT گذاشت. در اکتبر 2020، او در حراجی که توسط گالری Nifty Gateway برگزار شد، شرکت کرد که 10 هزار دلار برای او تضمین کرد. از آن زمان، او بیشتر و بیشتر بر روی راه هایی برای ارتقای خود تمرکز کرده است.

بنابراین، بهترین راه برای انجام این کار چیست؟ بهترین روش برای انجام آن استفاده از تایم لپس، به اشتراک گذاری قطعات یک قطعه و پیش نمایش جزئیات است. تصاویر هنرمندانی که در استودیوهایشان کار می‌کنند نیز سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند، همانطور که هنرمندی که آثار هنری هنرمندان دیگر را به اشتراک می‌گذارد که آنها را به شیوه‌ای متولی تحسین می‌کنند.

جستجوی کلکسیونرها

گابریل سوچوولسکی (@microbians) خلاق توضیح می‌دهد: “در دنیای توییتر، با افرادی مواجه می‌شوید که ادعا می‌کنند مبالغی پول برای خرج کردن در هنر رمزنگاری دارند و می‌خواهند متقاعد شوند. آنها ممکن است واقعی باشند، اما اغلب اینطور نیستند.” نتیجه این است که بسیاری از هنرمندان وسوسه می شوند که به طور خاص برای شکار کلکسیونرها بیرون بروند، آنها را به فروش خود هدایت کنند و برای آنها پیام های خصوصی ارسال کنند. آیا این ایده خوبی است؟ همه مصاحبه شوندگان می گویند نه. یورن توضیح می‌دهد که او فقط برای کسانی پیام می‌فرستد که قبلاً کار او را خریده‌اند «یا برای کسانی که برای کار من در حراج پیشنهاد داده‌اند».

انجمن های Discord

Discord یک پلتفرم اجتماعی است که به کاربران اجازه می دهد تا اتاق های گفتگو را برای اهداف مختلف ایجاد کنند. این Slack برای گیمرها و اکنون نیز برای هنرمندان رمزارز شناخته می شود. دیسکورد علاوه بر چت کردن، ویژگی های حرفه ای تری مانند اشتراک گذاری و ذخیره مطالب و اسناد را ارائه می دهد. گالری‌های کریپتو معمولاً اتاق‌های گفتگو مخصوص به خود را دارند که می‌توانید برای به اشتراک گذاشتن کار خود به آنها بپیوندید.

برخی از گروه ها کم و بیش خصوصی هستند که کاربران دیگر می توانند به آنها دعوت شوند. حتی اتاق هایی برای کلکسیونرهای بزرگ وجود دارد که در دنیای هنر NFT تبدیل به افسانه شده اند. دسترسی به آنها محدود است و کسانی که موفق به ورود می شوند نخبه محسوب می شوند.

تبلیغ در Reddit

Reddit یک گردآورنده محتوا است که جامعه آن دارای قدرت رای دادن است. اگر یک پست رای زیادی دریافت کند، در رتبه بندی Reddit بالا می رود و در نتیجه افراد بیشتری می توانند آن را ببینند. اگر رأی منفی دریافت کند، دید آن کاهش می یابد.

در آنجا نه تنها می‌توانید کار خود را در تاپیک‌های انجمن هنرمندان به نمایش بگذارید. مانند reddit.com / r / CryptoArt، که نزدیک به 8 میلیون کاربر دارد. همچنین می‌توانید در انجمن‌هایی که مقالات آموزشی را به اشتراک می‌گذارند، درباره چیزهایی که نمی‌فهمید تحقیق کنید. یکی از این گروه ها منحصرا به اتریوم اختصاص دارد.

خبرنامه در مورد NFT

در حال حاضر شکارچیان روند NFT وجود دارند که به دنبال آثار هنری با بالاترین پتانسیل فروش هستند. NFT Hunters یکی از آنهاست. این سایت هفته ای یک یا دو بار لیستی از آثار برتر را به ایمیل یا حساب تلگرام مشترکین خود ارسال می کند. در برخی موارد، اگر اخبار فوری یا یک روند ناگهانی در بازار وجود داشته باشد، مشترکین یک ایمیل اضافی با تمام جزئیات دریافت خواهند کرد. ارائه آثار هنری برای توجه این شکارچیان روند بسیار آسان است. فقط یک ایمیل به آدرسی که در وب سایت آنها ظاهر می شود ارسال کنید.

همکاری

در جهان NFT، بهتر است هم در لیگ های بزرگ و هم در لیگ های نه چندان بزرگ، همکاری ها روند رو به رشدی داشته باشند. اخیراً، DJ Boys Noize آلمان با هنرمندان تجسمی Art Camp، Danae Gosset و Danica همکاری کردند. همچنین کلیپی را ساختند که به قیمت 25000 دلار فروخته شد.

زمانی که اریک چو خواننده تایوانی با هنرمند تجسمی و فیلمساز هنگ کنگی وینگ شیا پیوست، مبلغ مشابهی مبادله شد. در لیگ‌های کوچک‌تر، الگوهای مشابهی را می‌بینیم: در ماه های گذشته، همکاری 100 هنرمند کمتر شناخته‌شده، با سرپرستی هنرمند و نویسنده‌ای به نام Loopify، هفت برابر قیمت اولیه راریبل فروخته شد: جمع آوری 89 هزار دلار.

به عنوان یک هنرمند به خود وفادار بمانید

با توجه به بحران اقتصادی کنونی، قابل درک است که چرا بسیاری از هنرمندان از NFT استقبال می کنند. کسانی که قبلاً از این روند سود برده‌اند، می‌دانند که چقدر اعتیادآور است. لورنس می‌گوید: «همه چیز آنقدر جدید و غیرقابل پیش‌بینی است که این احساس را ایجاد می‌کند که فردا همه چیز تمام می‌شود. و بنابراین شما باید اکنون از آن بهره ببرید».

با این حال، او در مورد خطرات ناشی از صرف انرژی زیاد در این بازار هشدار می دهد. “من فکر می کنم مهم است که در انجام آنچه بازار پیشنهاد می کند وسواس نداشته باشیم. و در عوض روی تولید هنری با شخصیت تمرکز کنیم. به هر حال، این فرصتی است که دنیای NFT به ما می دهد. فرصتی برای متوقف کردن فکر کردن به مشتری و تمرکز روی شما یک هنرمند،” او توصیه می کند.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید

اشکان کوشان‌فر

اشکان کوشان فر هستم و به یادگیری علاقه بسیاری دارم. سعی میکنم تا جای ممکن بیاموزم و با دوستان خود به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا