دسته‌بندی نشده

مدیر عامل BitGo می گوید اگر SEC به ETF های بیت کوین رسیدگی می کرد، سرمایه گذاران ممکن بود از FTX اجتناب کنند.

سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX و سایر رویدادهای نزولی در این فضا در مرکز بحث و گفتگو بین قانونگذاران و شاهدان در جلسه افتتاحیه کمیته فرعی کمیته خدمات مالی مجلس ایالات متحده در مورد دارایی های دیجیتال، فناوری مالی و گنجاندن بود.

مایک بلشه، بنیانگذار و مدیر عامل BitGo، در جلسه استماع 9 مارس خطاب به قانونگذاران از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دلیل اقدامات اجرایی علیه شرکت های رمزنگاری که ‘تلاش برای انجام درست آن’ هستند – یعنی برقراری ارتباط با تنظیم کننده ها و دنبال کردن مسیری برای فعالیت در کشور انتقاد کرد. . او به تجربه BitGo در فرآیند نزدیک شدن به SEC در سال 2018 اشاره کرد و به دنبال یک مسیر نظارتی رو به جلو در مورد این سوال بود که این شرکت چگونه باید دارایی‌ها را نگهبانی کند، فقط بیش از چهار سال برای پاسخ قطعی منتظر ماند.

به گفته Belshe، بی میلی SEC برای پرداختن به یک موضوع نظارتی ‘اساسی’ مانند صدور بیت کوین
بیت کوینبه نظر می رسد که صندوق قابل معامله در بورس می تواند در را برای بازیگران بدی مانند سم بنکمن-فرید باز کند تا مانند او FTX را اداره کنند. مدیر عامل سابق با اتهاماتی از سوی SEC، کمیسیون معاملات آتی کالا و دادستان های فدرال مرتبط با انتقال وجوه کاربران بین صرافی و Alameda Research مواجه است.

بلشی گفت: «شما باید تعجب کنید که اگر اصل اولیه ETF بیت کوین توسط SEC ارائه و تأیید شده بود، نمی توانستیم از مقادیر هنگفت پولی که به FTX سرازیر می شد جلوگیری کنیم. بیش از 25 برنامه معتبر وجود داشت – برخی از اینوسکو و سایر شرکت‌های معتبر که سال‌ها در گذشته ETF انجام داده‌اند.

بیشتر بحث بین قانونگذاران و کارشناسان صنعت در این جلسه حول محور این بود که آژانس های فدرال می توانند دارایی های رمزنگاری خاصی را در صورت تصویب قانون مربوطه توسط کنگره تنظیم کنند. به نظر می‌رسد برخی از نمایندگان جمهوری‌خواه به‌ویژه از رویکرد دولت بایدن در قبال رمزنگاری انتقاد می‌کنند، همانطور که در عنوان جلسه که اقدامات آن را «حمله به اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال» می‌خواند، مشهود است.

نماینده تام ایمر با استناد به گزارش 27 ژانویه کاخ سفید گفت: ‘این گزارش برنامه سیاسی پرزیدنت بایدن برای سوء استفاده غیرقانونی از دولت اداری برای سوق دادن شرکت های رمزنگاری آمریکایی و مشتریان آمریکایی آنها به بازارهای فراساحلی، غیرقابل کنترل، مبهم و ناامن را خلاصه می کند.’ در کاهش خطرات مرتبط با کریپتو. «این دولت بخش بانکی را برای بانک‌زدایی از فعالیت‌های رمزنگاری قانونی در ایالات متحده، با استفاده از تاکتیک‌های ترساندن برای خارج کردن کل صنعت از کشور، به سلاح تبدیل می‌کند.»

HappeningNow: رئیس RepFrenchHill کمیته فرعی دارایی های دیجیتال، فناوری مالی و گنجاندن را برای استماع درباره حمله دولت بایدن به اکوسیستم دارایی دیجیتال تشکیل می دهد.

شاهدان دیگر در این جلسه بیشتر از اینکه بر سرزنش کردن هر یک از آژانس‌ها، حزب‌های سیاسی یا دولت ریاست‌جمهوری تمرکز کنند، از رمزنگاری به‌عنوان یک کل انتقاد کردند. نماینده برد شرمن، منتقد مشهور فضا، از رمزنگاری به عنوان یک ‘آفت’ در سیستم اقتصادی یاد کرد. لی راینرز، مدیر سیاست‌گذاری مرکز اقتصاد مالی دوک، ادعا کرد که اگرچه FTX یک «سیب بد» بود، اما کل صنعت ارز دیجیتال «فاسد» بود.

رینرز گفت: «رمز و ماهیت منحصر به فرد کریپتو چیزی بود که به رشد FTX دامن زد، و این همان چیزی است که باعث شد FTX در یک چشم به هم زدن سقوط کند.

جلسه استماع کمیته فرعی مجلس نمایندگان اولین جلسه در جلسه جدید کنگره بود که به مسائل مربوط به بازار کریپتو و سقوط FTX از دسامبر 2022 پرداخته شد. قانونگذاران کمیته بانکی سنا جلسه استماع خود را برای بررسی تأثیر ‘سقوط ارزهای دیجیتال’ در این کشور برگزار کردند. فوریه.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا