کلاهبرداری نوبیتکس و خطر از دست دادن سرمایه ارزدیجیتال

کلاهبرداری نوبیتکس واقعیت دارد یا خیر؟ در ادامه به این سوال پاسخ داده خواهد شد. پیش از شروع بررسی بدانید که ساختار نوینی بر اساس جدیدترین تکنولوژی روز در نوبیتکس طراحی و پیاده‌سازی شده است تا از دارایی‌های رمزارزی کاربران کاملا محافظت شود.

امروزه نگهداری دارایی‌ها در ولت‌های مربوط به بسترهای مبادله یا همان اکسچنج‌ها، در تمامی دنیا برای کاربران و مخاطبان ارز دیجیتال به یک چالش جدی تبدیل شده است. از طرفی هزینه بالای نقل و انتقال در شبکه‌هایی مانند بیت کوین و اتریوم و زمان بالای انتقال بعضی از آنها باعث می‌شود تا انگیزه انتقال دارایی به کیف پول شخصی کاهش یابد و از طرف دیگر تجارب تلخ نگهداری رمزارز در برخی بسترهای مبادله از جمله هک شدن بستر یا کلاهبرداری مالکان آن، باعث شده تا نگهداری دارایی در اکسچنج با ریسک بالایی همراه باشد.

بررسی کلاهبرداری نوبیتکس از دروغ تا واقعیت

صرافی نوبیتکس چیست؟ صرافی نوبیتکس در میان صرافی های معتبر و شناخته شده در دنیا، از سال 1396 برای انجام مبادلات کاربران ایرانی تاسیس شد. این صرافی تاکنون موفق شده است بسیاری از قابلیت ها و ویژگیهای خود را با بازارهای جهانی هماهنگ کرده و کاربران ایرانی زیادی را به سمت خود جذب کند. صرافی نوبیتکس یکی از بهترین صرافی هایی است که در میان کاربران ایرانی محبوبیت دارد. این صرافی در اصل یک اکسچنج آنلاین بوده و به صورت تمام اتوماتیک خدمات لازم را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

صرافی نوبیتکس علاوه بر اینکه کلاهبردار نیست! حتی میتوان گفت جزو یکی از بهترین صرافی های آنلاین ارز دیجیتال ایرانی میباشد.

باتوجه به تجربه کار با صرافی نوبیتکس میتوانیم این مورد را نقض کنیم چراکه صرافی نوبیتکس با تمام ویژگی های مثبت خود مانند واریز و برداشت مرتب و بدون مشکل رمزارز و ریالی، دارا بودن تیم پشتیبانی بسیار قوی و خوب، امنیت بالای نگهداری از دارایی های کاربران، تعداد کاربران بالا، بالا بودن حجم معاملات رمزارزهای مختلف و … و همچنین از همه مهمتر ثبت شده به عنوان یک شرکت دانش بنیان صرافی مورد اعتمادی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می باشد.

نوبیتکس یکی از این کسب‌وکارهای آنلاین و یکی از اولین صرافی‌های دیجیتال ایران و احتمالاً موفق‌ترین آن‌ها.

نوبیتکس از نظر شاخص‌های «اسپرید»، «لیکوئیدیتی و پایداری»، «گستردگی بازار»، «رفتارها در قبال تحرکاتت بازار» و «رفتارهای طبیعی» از کیفیت بازار مطلوبی برخوردار است.

قانون مداری صرافی nobitex

یکی از ملاک‌های اصلی ارزیابی کیفیت یک صرافی میزان تطبیق‌پذیری آن با ساختارهای موجود قانونی کشورها است.
با توجه به ارزیابی صرافی نوبیتکس از نظر ۹ شاخص «نشان تجاری ثبت‌شده قانونی»، «ریسک‌های قانونی کشوری»، «وجود بسترهای قانونی»، «ثبت به‌عنوان موسسه مالی اعتباری»، «روش‌های KYC»، «عضویت در انجمن‌های صنفی»، «بیمه در قبال ضررهای احتمالی»‌ و «نظارت بر شبکه معاملات» این صرافی بالاترین امتیاز را نسب به صرافی های ایرانی رقیب دریافت کرد.

امنیت صرافی nobitex

در این صرافی ۷ شاخص متمایز «مدارک امنیتی بین‌المللی»، «SSL»، «استفاده از ولت سرد»،‌ «درصد موجودی ولت سرد»، «گستردگی جغرافیایی کلیدهای خصوصی»، «تایید دو مرحله‌ای»‌ و «استفاده از ارائه‌دهندگان حضانت» تعریف شده است.

چطور ممکن است در دام کلاهبرداری نوبیتکس قرار بگیریم؟

اگر در صرافی ایرانی نوبیتکس مورد کلاهبرداری قرار بگیرید مشکل از سهل انگاری شماست، پس همیشه نکات امنیتی را رعایت کنید.

کلاهبرداری نوبیتکس به بهانه دریافت حقوق ثابت یا پورسانت

شاید در سایت‌های نیازمندی، کاریابی و یا گروه‌های تلگرامی و اینستاگرام با چنین آگهی‌هایی برخورد کرده باشید. مطابق این آگهی‌ها شما برای این کار تنها کافی است تا اطلاعات شخصی یا حساب کاربری نوبیتکس خود را در اختیار این افراد بگذارید. حتی از شما دعوت می‌کنند که در نوبیتکس حساب باز کنید و اطلاعات ورود به حسابتان را در اختیارشان قرار دهید. به اصطلاح حساب‌تان را “اجاره بدهید” و حقوق ثابت یا پورسانت دریافت کنید. آن‌ها ممکن است دریافت وام بدون بهره، سرمایه‌گذاری و کاریابی را بهانه کرده و یا حتی با اعتمادبه‌نفس خود را کارمند نوبیتکس معرفی کنند.

“نوبیتکس به‌هیچ‌عنوان برای چنین مواردی با شما ارتباط برقرار نمی‌کند، و هرگز از شما نام کاربری و پسورد حساب‌تان را درخواست نمی‌کند.

کلاهبرداری نوبیتکس با فروش رمز ارز با کارمزد عالی در ازای واریز ریال

در این روش برخلاف روش قبلی قربانی فردی از همه‌جا بی‌خبر و جویای کار نیست. بلکه جزو مشتریان تازه وارد نوبیتکس هستند که حساب کاربری دارند. ولی به دلیل نداشتن تجربه و یا عدم آشنایی با ترفندها پیشنهادهای کلاهبرداران را منطقی و پر سود تلقی می‌کنند.

کلاهبردار با بهانه‌های مختلف وارد معامله با قربانی می‌شود. او به کیف پول قربانی در نوبیتکس رمز ارز واریز کرده و کاربر در ازای دریافت کارمزدی وسوسه کننده به او ریال پرداخت می‌کند.

به‌طورکلی خریدوفروش ارز برای افراد ناشناس هرقدر سود ده، می‌تواند اهدافی مانند فرار مالیاتی، مخفی کردن گردش مالی و یا حتی پولشویی را در پشت پرده داشته باشد. کمک کردن به این افراد تحت هر شرایطی غیرقانونی است و متأسفانه دراین‌بین تنها پای کاربر احراز هویت شده وسط خواهد بود و مجرم شناخته خواهد شد.

کلاهبرداری نوبیتکس با خرید رمز ارز برای افراد ناشناس

تنها کافی است تا فعالیتی در دنیای ارزهای دیجیتال داشته باشید و به مراتب از این پیام‌ها دریافت کنید.
پیام‌هایی که از شما می‌خواهند در ازای واریز ریال به حسابتان برایشان رمزارز بخرید، و رمزارزها را به کیف پول خریدار واریز کنید. در این میان هم مقداری از پول را به عنوان کارمزد برای خودتان بردارید.

پولی که این فرد به حساب شما واریز می‌کند در اغلب مواقع پول تمیزی نیست و یا حتی می‌تواند دزدی از حساب بانکی یک قربانی دیگر باشد. پول دزدی را به شما واریز می کند، و بعد شما به صورت رمزارز برایش ارسال می‌کنید که دیگر قابل پیگیری نیست. هیچ اثری از حساب کاربری کلاهبردار وجود ندارد و این در حالی است که حساب کاربری شما احراز هویت شده و شما به‌عنوان قربانی، از سوی پلیس فتا مجرم شناخته خواهید شد.

آیا نوبیتکس کلاهبردار است؟
آیا نوبیتکس کلاهبردار است؟

حفاظت کامل از دارایی‌های رمزارزی کاربران در نوبیتکس

مدیر تحقیق و توسعه و هم‌بنیانگذار نوبیتکس با تشریح سازوکار ذخیره‌سازی امن ارزهای دیجیتال در بستر معاملاتی این شرکت گفت: ساختار نوینی بر اساس جدیدترین تکنولوژی روز در نوبیتکس طراحی و پیاده‌سازی شده است تا از دارایی‌های رمزارزی کاربران کاملا محافظت شود. در این سامانه، امکان دسترسی و تخلیه دارایی‌های رمزارزی، به تنهایی توسط هیچ یک از مدیران نوبیتکس وجود ندارد.

دارایی‌های رمزارزی در نوبیتکس به دو صورت کلد و هات (Hot and Cold) نگهداری می‌شوند. مجموع منابعی که در هات ولت‌ها نگهداری می‌شود، به عنوان دارایی پرریسک به اندازه‌ای است که پاسخگوی نیاز مداوم و سریع کاربران به برداشت باشد. به این ترتیب اگر دارایی‌ هات ولت به هر دلیلی از بین برود، به راحتی از محل دارایی‌های نوبیتکس قابل جایگزین شدن است. گفتنی است بخش عمده دارایی‌های کاربران نوبیتکس به شکل ذخیره‌سازی سرد یا در کلد ولت‌ها نگهداری می‌شوند که امکان هک آن بسیار کم است.

ساختار ارتباطی ساخت و امضای تراکنش در سامانه کلد ولت نوبیتکس به گونه‌ای طراحی شده است که هیچ فردی به صورت کامل بدون اجازه دسترسی، امکان تخلیه آن را ندارد. به عبارت دیگر حتی مدیران ارشد نوبیتکس هر یک به بخشی از فرآیند دسترسی دارند و بدون فرد دیگر، امکان تکمیل فرآیند وجود ندارد.

پیشگیری از کلاهبرداری نوبیتکس

برای اینکه در دام کلاهبرداران اینترنتی قرار نگیرید به نکات زیر توجه کنید و ساده از کنارشان عبور نکنید:

 • به‌هیچ‌وجه حساب کاربری نوبیتکس خود را در اختیار دیگران قرار ندهید. افراد با در دست داشتن حساب کاربری شما، درست مانند اینکه شناسنامه شما را داشته باشند می‌توانند هر جرمی را به نام شما مرتکب شوند.
 • مسئولیت تمامی تراکنش‌ها متوجه شخص شماست و بروز هرگونه مشکل گریبان شما را خواهد گرفت.
 • از خریدوفروش رمز ارز برای افراد ناشناس اکیداً خودداری کنید.
 • در حفظ و نگهداری اطلاعات شخصی خود نهایت دقت را به کار ببرید و اجازه ندهید تا کلاهبرداران از هویت واقعی و مجازی شما سوءاستفاده کنند.
 • به دست آوردن چنین مبالغ وسوسه‌برانگیزی هرقدر هم ساده به دردسرش نمی‌ارزد. فراموش نکنید که سلام گرگ به‌هیچ‌عنوان بدون ‌طمع نیست.
 • کلاهبرداران ممکن است از نقاب شرکتی سرمایه‌دار گرفته تا پولدار بی‌سوادی که دوست دارد بیت کوین داشته باشد و کار با اپلیکیشن را بلد نیست و حتی پدر بیچاره و نگرانی که می‌خواهد برای بچه‌اش در کشور غریب پول بفرستد را به چهره بزند. فریب داستان‌های متعدد و حتی سوزناک آن‌ها را نخورید.
 • در میان قربانیان افراد باهوش بسیاری وجود دارد که هرگز در خیالشان نمی‌گنجید چنین مورد سوءاستفاده قرار بگیرند. وسوسه شدن و فریب خوردن ممکن است برای هرکسی رخ بدهد. پس محتاطانه عمل کنید.
 • روش‌های زیادی برای کسب درآمد در نوبیتکس وجود دارد و شما به‌طورقطع به چنین روش‌های مشکوک و خطرآفرینی نیاز نخواهید داشت.

احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال آنلاین ایرانی نوبیتکس را فراموش نکنید.
بر اساس قوانین موجود در بازارهای مالی دنیا، احراز هویت مشتریان به سبب جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی الزامی است. موارد محدودی در این زمینه برای شروع به کار با سایت نوبیتکس در نظر گرفته شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

فرهاد دهقان

طراح گرافیک و وب، مسلط به نرم افزارهای ادوبی فتوشاپ، ایلاستریتور، پریمیر، افترافکت، ایکس دی، ایندیزاین / طراح رابط کاربری UI/UX / طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی / مدلسازی سه بعدی بازی و انیمیشن / متاورس / NFT

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه

 1. سلام یکی از یک کانل تلگرامی از کشور سوئد درخواست می کند تا در نوبیتکس حسابی باز کنم و از شرکتی به نام Cash ville سود دریافت کنم.لطفا نظرات خود را در مورد این شرکت بفرستید.ممنون

 2. من ۵سالی میشه یه مقدار کمی دوج داشتم بعد اون همه مدت دوماه پیش یادم افتاد گفتم حتما تا الان هزار بار زدن توگوشش اما سرجاش بود وقابل برداشت

 3. با این خبر الان دارین تعریف میکنید وقتی قانون گذار در ایران هیچ قانون مشخصی تعیین نکرده و معاملات را غیرقانونی اعلام کرده،پس امکان کلاهبرداری هک و غیره وجود داره ،شده مثل ماجرای بانک کاسپین که اون مجوز داشت الان اینا….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا