آموزش صرافی ارز دیجیتالآموزش صرافی بایننس
موضوعات داغ

آموزش کامل کار با بخش فیوچرز صرافی بایننس Binance Futures

صرافی بایننس بزرگنرین صرافی غیر متمرکز در بازار ارز های دیجیتالی می باشد. این صرافی با قرار دادن ویژگی های مختلف برای ترید کردن و کسب درآمد دلاری، میان تمامی کاربران حوضه ارز های دیجیتالی زبان زد می باشد. می توانید نحوه استفاده از این صرافی را به طور جامع در وبسایت رسمی آکادمی ایران ریچ مطالعه کنید.

در این مطلب قصد داریم تا بخش پر طرفدار این صرافی، فیوچرز، آشنا شویم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشد تا بتوانید یک تریدر حرفه ای در قسمت فیوچرز بایننس شوید.

فیوچرز (Futures) چیست؟

بایننس اخیراً یک پلت فرم معاملات آتی – Binance Futures – راه اندازی کرده است که به معامله گران اجازه می دهد از اهرم (leverage) استفاده کنند و پوزیشن های کوتاه و بلند مدت باز کنند. استفاده از اهرم های سنگین تر و عدم مدیریت سرمایه به معنی ریسک بالاتر و مواجه شدن با خطر لیکوئیدی می باشد. پس پیشنهاد می کنیم خط به خط مطالب را بخوانید تا با چشمانی باز و آگاهی کامل وارد دنیای فیوچرز شوید و سرمایه خودتون از دست ندهید. در صورتی که علاقمند به مطالعه تاریخچه فیوچرز هستید مطلب زیر رو مطالعه کنید.

همچنین میتونید از سایر بازارهای فیوچرز هم استفاده کنید کافیه بر روی مقالات زیر کلیک کنید.

در واقع فیوچرز بخشی است که در آن خود صرافی بایننس به وسیله اهرم به شما پول قرض میدهد.

به عنوان مثال اگر شما می خواهید با 100$ یک پوزیشن در اسپات باز کنید و 20% سود ببرید، می توانید همان پوزیشن 100 دلاری را در فیوچرز بایننس با اهرم 2 باز کرده و 2 برابر پول خود را درگیر کنید و به جای 20%، 40% سود ببرید. اما این سود 2 برابری به این معنی می باشد که با اهرم 2 شما دو برابر نیز ضرر خواهید کرد.

هر چه اهرم مورد استفاده شما بیشتر باشد، سود و ضرر شما نیز بیشتر خواهد بود.

حجم ترید روزانه پلتفرم فیوچرز بیت کوین از حجم جفت معاملات BTC /USDT در بستر اصلی بایننس فراتر می باشد. این امر نشان می دهد که این پلت فرم به سرعت در حال رشد می باشد و این امر بایننس را در قسمت فیوچرز پیشرو می کند.

چرا باید در فیوچرز بایننس ترید کرد؟

موارد زیر می تواند دلایل ترید یک شخص در قسمت فیوچرز بایننس باشد:

 • امکان ترید کوتاه مدت و ساعتی با سود معقول
 • استفاده از دارایی غیر حقیقی به وسیله اهرم
 • امکان سود دهی بالا در صورت رسیدن به هدف
 • امکان باز کردن پوزیشن شورت و سود بردن از بازار ریزشی

معاملات فیوچرز برای رمز ارز بیت کوین تا اهرم 125 ممکن می باشد. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که ترید در قسمت فیوچرز برای مبتدیان توصیه نمی شود زیرا مقدار قابل توجهی ریسک را شامل می شود و شما می توانید سرمایه خود را خیلی سریعتر از آنچه فکر می کنید از دست دهید. از این رو، معاملات فیوچرز معمولاً برای مبتدیان توصیه نمی شود، بلکه برای بازرگانان باتجربه با دانش گسترده در این مورد قابل استفاده است.

معاملات بیت کوین در فیوچرز به چه معناست؟

معاملات فیوچرز بیت کوین به معامله گران اجازه می دهد تا در مقطعی بیت کوین را با قیمت از پیش تعیین شده خریداری کرده یا آن را بفروشند. خریدار قرارداد موظف به خرید دارایی هنگام انقضا قرارداد است، در حالی که فروشنده موظف است آن را بفروشد.

بایننس از قراردادهای به اصطلاح دائمی استفاده می کند که کمی متفاوت از قراردادهای آتی سنتی می باشد. این نوع قراردادها تاریخ انقضا و تسویه حساب از پیش تعیین شده ندارند. آنها به قیمت شاخص نقطه ای متصل می شوند و تاجر هر زمان که بخواهد می تواند آنها را فسخ کند.

به عبارت دیگر، هنگام خرید یا فروش یک قرارداد دائم ، تریدر موظف به فروش یا خرید دارایی در یک تاریخ از پیش تعیین شده نیست. در عوض، آنها می توانند پوزیشن خود را هر زمان که بخواهند ببندند.

معاملات فیوچرز بیت کوین در بایننس در برابر تتر (USDT) معامله می شوند.

در ژوئن سال 2020، Binance Futures قراردادهای آتی سه ماهه برای جفت های معاملاتی BTC / USD معرفی کرده بود. حداکثر اهرم برای معاملات فیوچرز سه ماهه 125X است. برخلاف قراردادهای دائمی، معاملات آتی سه ماهه دارای تاریخ تحویل هستند (یعنی آتی سه ماهه هر سه ماه منقضی می شود).

نوبت به آموزش نحوه استفاده از این قسمت رسیده است.

آموزش استفاده از بخش فیوچرز

ابتدا شما باید یک حساب بایننس ایجاد کنید. روند ثبت نام بسیار ساده می باشد، و می توانید با خواند مقاله بایننس در آکادمی ایران ریچ این کار را انجام دهید.

پس از واریز وجوه خود، باید آنها را به کیف پول معاملات فیوچرز خود منتقل کنید. در منوی بالای صفحه اصلی بایننس، آیکون “Derivatives” وجود دارد. روی آن کلیک کنید و گزینه “Futures” را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این گزینه وارد صفحه اصلی قسمت فیوچرز بایننس خواهید شد.

با استفاده از آیکون transfer که در پایین سمت راست نشان داده شده است می توانید وجوه خود را به حساب فیوچرز منتقل کنید.

ترید در بخش فیوچرز با استفاده از اهرم

بایننس برای ترید بیت کوین در فیوچرز به شما امکان استفاده از اهرم 125 را می دهد. همانطور که توضیح دادم اعداد اهرم به معنای چندین برابر کردن مقدار ورودی شما به صورت مجازی می باشد که ریسک شما را بالا برده و سود و ضررتان را نیز بیشتر می کند.

می توانید در این بخش اهرم خود را تنظیم کنید و وارد معاملات شوید.

همچنین دو نوع گزینه ترید کردن در اختیار شماست: Cross و Isolated.

گزینه کراس تریدی است که در آن کل موجودی کیف پول شما درگیر خواهد شد و پس از اتمام آنچه وارد پوزیشن خود کرده اید، از موجودی کیف پول شما استفاده می کند.

ترید ایزوله، تریدی می باشد که فقط از آن مقداری که وارد پوزیشن خود کرده اید استفاده می شود و پس از اتمام مقدار وارد شده در پوزیش، اردر شما بسته خواهد شد و از موجودی کیف پولتان استفاده نخواهد کرد.

معاملات فیوچرز بیت کوین در بایننس بسیار ساده می باشد. این پلتفرم فقط امکان تجارت Bitcoin / USDT را با حداکثر اهرم 125 برابر و تا 75 برابر برای ارزهای رمزپایه دیگر فراهم می کند.

چهار نوع سفارش وجود دارد که می توانید در سیستم عامل انجام دهید:

 • Limit Order
 • Market Order
 • Stop-Limit Order
 • Take-Profit-Limit Order
سفارشات LIMIT:

سفارشاتی می باشد که شما قیمتی را برای خرید یا فروش تعیین می کنید و در صورت رسیدن قیمت به اردر شما، پوزیشن شما باز خواهد شد.

سفارشات مارکت:

در همان لحظه با قیمت آنی بازار پوزیشن شما را باز می کند.

STOP LIMIT:

در صورت رسیدن قیمت به هدف اولیه اردر شما فعال می شود در صورت رسیدن قیمت به قیمت هدف پوزیشن شما باز خواهد شد.

حد سود:

چهارمین سفارش هم همان حد سود می باشد که می توانید با تعیین کردن حد سودی برای خودتان پوزیشن خود را به صورت اتوماتیک در آن قیمت ببندید.

باز کردن یک پوزیشن لانگ یا شورت

برای تعیین سفارشات محدود یا لیمیت، باید قیمتی را که می خواهید با آن خرید یا فروش کنید مشخص کنید. در برگه مقدار سفارش، مقدار بیت کوینی را که می خواهید خریداری کنید وارد کنید. بنابراین به محض این که قیمت بیت کوین به قیمت تعیین شده شما برسد، سفارش خرید شما باز خواهئ خواهیم داشت.

به محض زدن دکمه “BUY/ LONG” ، پوزیشن شما باز می شود.

همینطور می توانید برای پزیشن های شورت نیز لیمیت در نظر بگیرید و در صورت رسیدن قیمت به آن محدوده، پوزیشن شورت باز کنید.

سفارشات مارکت نیز در همان لحظه بازار برای شما پوزیشن شورت و یا لانگ باز می کند.

استاپ لیمیت قیمتی است که در آن سفارش شما به یک سفارش محدود معمول تبدیل می شود. برگه قیمت نشان می دهد چه زمانی می خواهید خرید کنید.

چگونگی بستن یک پوزیشن در فیوچرز

به محض باز شدن پوزیشن شما، می توانید وضعیت آن را کنترل کنید.

باانتخاب گزینه CLOSE POSITION می توانید یک قیم را انتخاب کرده و یا در همان لحظه از پوزیشن خارج شوید.

خروج در قیمت مارکت هزینه فی بیشتری را شامل می شود.

ارز های پشتیبانی شده در فیوچرز بایننس

علاوه بر بیت کوین این پلتفرم از ارزهای مختلف دیگری نیز پشتیبانی می کند که برخی از آن ها در لیست زیر ذکر شده اند:

سقف تمامی این جفت ارز ها از اهرم 125 پایین تر می باشد.

کارمزد های فیوچرز

یکی از مهمترین مواردی که باید هنگام انتخاب صرافی فیوچرز در نظر بگیرید، کارمزد های معاملاتی آن است. این امر به ویژه اگر در معاملات روزانه هستید بسیار مهم می باشد، زیرا کارمزد ها می توانند زیان ده شوند.

مانند تقریباً همیشه، Binance کار بزرگی در تجسم ساختار کارمزد خود انجام داده است.

همانطور که مشاهده می کنید می توانید با استفاده از ارز بایننس کوین کارمزد های خود را کاهش دهید و با افزایش معاملات خود و ترید های روزانه لول های مختلفی را در بایننس به دست بیاورید و از کارمزد های خود بکاهید.

سطح پیش فرض (VIP 0) دارای 0.02٪ کارمزد سازنده و 0.04٪ هزینه گیرنده است. Maker و Taker همان لیمیت و مارکت می باشد که مارکت یا TAKER کارمزد بیشتری دارد. برای کاهش کارمزد ها، Binance شما را ملزم می کند که بایننس کوین (BNB) را نگه دارید و مقدار قابل توجهی از حجم گردش مالی (در BTC) را حفظ کنید.

تمام مزایای VIP تبادل بازار spot برای بازارهای فیوچرز اعمال می شود. علاوه بر این، هزینه ها به طور کلی کمتر از هزینه های موجود در بازار است. با این وجود، به دلیل اهرم فشار، حجم مورد نیاز برای هر یک از ردیف های VIP 5 برابر بیشتر از موارد موجود در بازار است.

امنیت فیوچرز

نیازی به گفتن نیست که بایننس احتمالاً امن ترین صرافی دنیا می باشد. به طور طبیعی، هیچ صرافی از هکرها مصون نیست، اما این شرکت در زمینه محافظت از منابع مالی کاربران کار بسیار خوبی انجام می دهد.

حتی اگر قرار باشد صرافی هک شود، Binance صندوق موسوم به SAFU را معرفی کرده است. از 14 جون سال گذشته، صرافی 10٪ از کل هزینه های معاملاتی را به صندوق امن دارایی خود برای کاربران (SAFU) اختصاص داده است تا در موارد شدید از کاربران محافظت بیشتری کند. این وجوه در یک کیف پول سرد جداگانه ذخیره می شود.

علاوه بر این، Binance یک فرآیند KYC بسیار سختگیرانه دارد که در سیستم عامل مبادله آتی آن اعمال می شود.

پشتیبانی کاربری

جای تعجب نیست که صرافی Binance Futures تأکید اصلی قسمت اصلی اسپات را پشتیبانی می کند و کاربران می توانند به تیمی متشکل از پرسنل پشتیبانی بین المللی با تجربه و کاملاً مناسب اعتماد کنند.

مزایا و معایب فیوچرز

جدول زیر به صورت تمام و کمال مزایا و معایب بخش فیوچرز بایننس را در بر می گیرد:

مزایامعایب
فیوچرز متعلق به بایننس می باشد که این خود یک مزیت به شمار می آیدامکان معاملات فقط با جفت ارز USDT
حجم معاملات بالا و نقدینگی فراوانمتکی به استیبل کوین تتر
امنیت بالاکارمزد های نسبتا بالا

نتیجه گیری

شناخت بازار های مالی، اولین شرایط برای ورود به دنیای ارز دیجیتالی می باشد. با شناخت این بازار ها و آموزش کامل آن ها می توانید از بخش های جذابی که درون این بازار ها نهفته شده است استفاده کامل ببرید.

همانطور که اشاره شد بخش فیوچرز صرافی بایننس به تازه کاران پیشنهاد نمی شود. این بخش با ریسک بالایی همراه می باشد و ورود بدون آگاهی به آن، می تواند به راحتی باعث از بین رفتن سرمایه شما شود.

سوالات متداول

4.2/5 - (5 امتیاز)

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

‫9 دیدگاه

 1. سلام ممنون از سایت خوبتون جالبه که الان همه چی مجازیه طرف سایت زده لوله بازکنی برچسب و سفارش چاه بازکنی رو هم اینترنتی میگیره قدرت خدا همه چی اینترنتی شده 🙂 ما قدیما جلو پدر مادرمون دراز نمیکردیم اونوقت جوون های الان همه دنیا رو تو گوشیشون دارن

 2. خیلی ممنون بابت جوابتون
  پس صرافی فقط کارمزد و اون پول قرضی رو میگیره و دیگه سود اضافه دریافت نمیکنه ، منظورم اینه که اگه توی صرافی بایننس کارمزد تیکر 0.04 درصد در نظر گرفته شده و ما اگر 100 دلار داشتیم و اهرم 10 گرفتیم و با 1000 دلار پوزیشن باز کردیم در واقع 900 دلار صرافی به ما قرض داده که صرافی بعد از بستن پوزیشن در صورت کال مارجین نشدن فقط 900.4 دلار از ما میگیره ، 900 دلار میشه بایت پول قرضی و 0.4 دلار بابت کارمزد ، سود اضافه دیگه ای به غیر از این ها دریافت نمیکنه ، درسته؟؟؟
  با تشکر

  1. خواهش میکنم علی جان
   بببین بیا اینجوری یادش بگیر

   در چه صورت کال مارجین میشی؟ در صورتی که 1- لوریج بالا گذاشته باشی 2- حجم اولیه پوزیشن زیاد باشه( که باعث میشه لیکوییدیتی خیلی بیاد بالا)
   در حقیقت صرافی بابت اینکه شما حجم زیادی رو برای پوزیشن وارد کردید و پشتوانه برای لیکویید نشدن نزاشتین امکان میده که کال مارجین بشین.

   و تفسیری که کرده بودی درسته تا اونجایی که کارمزد پول قرضی متغیر میتونه باشه و حتی بیشتر باشه

   موفق باشی گل ❤

 3. سلام
  خیلی ممنون بابت سایت عالیتون
  ببخشید یه سوال در مورد فیوچرز بایننس یا کوینکس داشتم ، اگه من با 100 دلار بخوام اهرم 10 انتخاب کنم میتونم یک معامه 1000 دلاری باز کنم که 100 دلارش واسه خودمه و 900 دلار اون برای صرافی که بهمون قرض میده که لانگ یا شورت بگیریم ، این قرضی که بهمون صرافی میده جدای از کارمزد معامله که به دو دسته میکر و تیکر تقسیم میشه و بعد از بستن معامله از حسابمون کم میشه آیا سودی هم صرافی بابت این قرض دادن از ما دریافت میکنه ؟؟
  با تشکر

  1. سلام علی جان وقت بخیر عزیز
   امیدوارم حالت عالی باشه عزیز

   درسته علی جان- اون پولی که بایننس یا در فیوچرز به ما قرض داده میشه پس از بسته شدن پوزیشن از ما گرفته میشه و علاوه بر اون کارمزد بیشتری رو در ازای اهرم بالاتر هم میگیره چون که پول بیشتری قرض داده.

   در حقیقت سود صرافی از قرض دادن این پول روی کارمزد لحاظ میشه و هرچی لوریج بیشتری انتخاب کنید یعنی پول بیشتری رو قرض گرفتید و پس از بسته شدن پوزیشن کارمزد بیشتری هم ازتون میگیره!

   اگه سوال دیگه ای داشتین درخدمتتون هستم

   موفق باشی گل ❤

   1. خیلی ممنون بابت جوابتون
    پس صرافی فقط کارمزد و اون پول قرضی رو میگیره و دیگه سود اضافه دریافت نمیکنه ، منظورم اینه که اگه توی صرافی بایننس کارمزد تیکر 0.04 درصد در نظر گرفته شده و ما اگر 100 دلار داشتیم و اهرم 10 گرفتیم و با 1000 دلار پوزیشن باز کردیم در واقع 900 دلار صرافی به ما قرض داده که صرافی بعد از بستن پوزیشن در صورت کال مارجین نشدن فقط 900.4 دلار از ما میگیره ، 900 دلار میشه بایت پول قرضی و 0.4 دلار بابت کارمزد ، سود اضافه دیگه ای به غیر از این ها دریافت نمیکنه ، درسته؟؟؟
    با تشکر

    1. خواهش میکنم علی جان
     بببین بیا اینجوری یادش بگیر

     در چه صورت کال مارجین میشی؟ در صورتی که 1- لوریج بالا گذاشته باشی 2- حجم اولیه پوزیشن زیاد باشه( که باعث میشه لیکوییدیتی خیلی بیاد بالا)
     در حقیقت صرافی بابت اینکه شما حجم زیادی رو برای پوزیشن وارد کردید و پشتوانه برای لیکویید نشدن نزاشتین امکان میده که کال مارجین بشین.

     و تفسیری که کرده بودی درسته تا اونجایی که کارمزد پول قرضی متغیر میتونه باشه و حتی بیشتر باشه

     موفق باشی گل ❤

     1. ممنون ، با جرات میتونم بگم تنها سایتی بودید که توی اینترنت بیشتر مطالب رو ذکر کردید و سریع به سوالات بچه ها با احترام تمام جواب میدید
      یه سوال دیگه هم خدمتتون داشتم ، آیا کارمزد در بخش فیوچرز بایننس یا کوینکس به صورت ساعتی تمدید میشه و اگر این چنینه هر چند ساعت تمدید میکنن ؟؟ و یا اینکه متل اسپات فقط یکبار محاسبه میشه ؟؟
      با تشکر

     2. سلام علی جان وقت بخیر عزیز
      امیدوارم حالت عالی باشه عزیز

      اولا ممنونم از انرژی و لطفی که به ما داری، این واقعا بهمون یه عااااالمه انرژی میده و حسابی شارژمون میکنه واقعا. دم شما گرم
      و حالا بریم سراغ سوالات:

      یه مورد رو هم واستون بازش کنم که حواستون بهش باشه چون خیلی مهمه
      اونم اینکه ” مدت زمان باز بودن پوزیشن روی کارمزد تاثیر داره” مثلا من یه دوس داشتم یه هفته پوزشنش باز بود و سود 300% گرفت ولی چیزی که بایننس فیوچرز واسش حساب کرده بود حدود 90% سود بود یعنی بیش از 200 درصد سودشو به عنوان کارمزد برداشته بود.

      این مورد طبیعی هم هست. چون شما پولی رو از بایننس قرض میگیرین خب هر روزی که اضافه بشه مقداری به اون کارمزده بیشتر میشه. و اما سوال شما اینکه میشه گفت لحظه ای حتی حساب میشه.
      پس سعی کنید بیشتر پوزیشن های خودتون رو مخصوصا اونایی که اهرم بالایی دارن رو خیلی زود خارج بشین.
      همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و آموزش حرفه ای فیوچرز + تحلیل تکنیکال مخصوص به اون و تکنیک های مهمشو میتونین از دوره جامع فیوچرز بایننس که 6 ساعت آموزش کامل هستش رو تهیه کنید و استفاده کنید.
      سوالی بود صمیمانه در خدمت شما هستیم.
      و در پایان:
      موفق باشی گل ❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا