دسته‌بندی نشده

گروه UBS با 3.25 میلیارد دلار ‘نجات اضطراری’ Credit Suisse موافقت کرد.

گروه UBS با خرید رقیب بیمار خود Credit Suisse به مبلغ 3.25 میلیارد دلار در 19 مارس به عنوان بخشی از یک ‘دستورالعمل اضطراری’ برای جلوگیری از بی ثباتی بازار مالی موافقت کرده است.

گزارش قبلی فایننشال تایمز ادعا کرد که UBS با خرید Credit Suisse به قیمت بیش از 2 میلیارد دلار به نقل از یک فرد آشنا با این موضوع موافقت کرده است. با این حال، جدیدترین بیانیه UBS نشان می دهد که کل در نظر گرفتن این معامله تقریباً 3 میلیارد فرانک سوئیس یا 3.25 میلیارد دلار است. این همچنان یک تخفیف عمیق نسبت به ارزش بازار 7.5 میلیارد فرانک یا 8 میلیارد دلاری Credit Suisse در 17 مارس است.

‘این خرید برای سهامداران UBS جذاب است، اما، اجازه دهید واضح بگوییم، تا آنجا که به Credit Suisse مربوط می شود، این یک نجات اضطراری است. کولم کلهر، رئیس UBS، گفت:
ما یک تراکنش را طراحی کرده‌ایم که ارزش باقی‌مانده در کسب‌وکار را حفظ می‌کند و در عین حال مواجهه منفی ما را محدود می‌کند.

برای بستن این معامله، مقامات سوئیس موافقت کردند که مقررات کشور را تغییر دهند تا رأی سهامداران را دور بزنند و معامله را در آخر هفته، قبل از باز شدن بازار اعلام کنند.

همچنین، به عنوان بخشی از این معامله، بانک ملی سوئیس متعهد به ارائه بیش از 100 میلیارد دلار نقدینگی به UBS شده است.

UBS در بیانیه خود اعلام کرد که این گفتگوها به طور مشترک توسط وزارت دارایی فدرال سوئیس، سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) و بانک ملی سوئیس آغاز شده است و خرید از حمایت کامل آنها برخوردار است.

UBS در حال تصاحب Credit Suisse است
مقامات سوئیسی در صورت شکست معامله با UBS در آخر هفته، جایگزین‌هایی را برای Credit Suisse در نظر گرفتند، از جمله ملی کردن کامل یا جزئی بانک به عنوان یک گزینه اضطراری.

طرح نجات کردیت سوئیس شامل ضرر و زیان به دارندگان اوراق قرضه نیز می‌شود که موجب نگرانی تنظیم‌کننده‌های اروپایی در مورد تضعیف اعتماد سرمایه‌گذاران به بخش مالی اروپا می‌شود.

Credit Suisse Group اعلام کرد که یک قرارداد ادغام با UBS منعقد کرده است.

UBS و Credit Suisse از 15 مارس پس از اینکه بزرگترین سهامدار Credit Suisse، بانک ملی عربستان، گفت که سرمایه گذاری خود را در بانک سوئیس به دلیل مقررات افزایش نخواهد داد، از 15 مارس در حال مذاکره با رگولاتورها هستند. نگرانی‌ها در مورد توانایی بانک برای سودآوری با اظهارنظرها تشدید شد و نگرانی‌ها در مورد تأمین مالی احتمالی سهامداران را افزایش داد.

Credit Suisse در سال 1856 برای تامین مالی توسعه خطوط راه آهن سوئیس تاسیس شد. این بانک دومین بانک بزرگ کشور محسوب می شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا