دسته‌بندی نشده

نظرسنجی ریپل میگوید 97 درصد از شرکت های پرداخت به قدرت کریپتو اعتقاد دارند

بر اساس نظرسنجی جدیدی که توسط ریپل برگزار شد، صنعت پرداخت جهانی نسبت به پتانسیل ارزهای دیجیتال و بلاکچین برای فعال کردن تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر صعودی است.

شبکه پرداخت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین، ریپل، و سازمان پرداخت شورای پرداخت سریعتر (FPC)، گزارشی را در تاریخ ۲ مارس منتشر کردند که فرصت‌های پرداخت‌های دارای رمزارز را پوشش می‌دهد.

این گزارش با عنوان «تغییر روش حرکت پول»، بر اساس نظرسنجی ارسال شده به بیش از 950 مشترک FPC، از جمله تحلیلگران و مدیران عامل در 45 کشور، بینش‌هایی را در مورد روند پرداخت کریپتو جهانی ارائه می‌کند. این نظرسنجی شامل 281 پاسخ دهنده بود که به 25 سوال در مورد موارد و مزایای استفاده از پرداخت بلاک چین، مالکیت دارایی دیجیتال و موانع استفاده پرداختند. کار میدانی برای این نظرسنجی در نیمه اول سال 2022 انجام شد.

طبق نتایج نظرسنجی، تقریباً هر مشترک FPC مورد بررسی – یا 97٪ از پاسخ دهندگان – معتقد بودند که فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین نقش مهمی در امکان پرداخت سریع‌تر در سه سال آینده خواهد داشت. بیش از 50 درصد از مدیران پرداخت مورد بررسی بر این باورند که بیشتر بازرگانان در عرض یک تا سه سال، پرداخت‌های رمزنگاری را می‌پذیرند.

27 درصد از پاسخ دهندگان در میان مدیران خاورمیانه و آفریقا بر این باورند که اکثر بازرگانان تا سال 2024 دوستدار ارزهای دیجیتال خواهند بود. طبق گفته ریپل و FPC، چنین خوش بینی در این بازارها می تواند ناشی از راه حل های دارای رمزنگاری مانند پرداخت های موبایلی و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی باشد. (CBDCs).

بر اساس این گزارش، علیرغم اینکه 52 درصد از پاسخ دهندگان استفاده از رمزنگاری را برای پرداخت در نظر می‌گیرند، تنها 17 درصد از آن‌ها در زمان نظرسنجی از پرداخت‌های مبتنی بر رمزنگاری پشتیبانی می‌کنند.
این گزارش خاطرنشان می‌کند که بزرگترین دلایل عدم پذیرش فناوری‌های رمزنگاری برای پرداخت، وضوح مقررات و پذیرش محدود است. تقریباً 90 درصد از پاسخ دهندگان به ابهامات نظارتی به عنوان مانع اصلی پرداخت های رمزنگاری اشاره کردند، در حالی که 45 درصد از مصاحبه شوندگان به پذیرش محدود صنعت اشاره کردند.

در سال 2022، پلتفرم داده‌های مالی Pymnts و شرکت پرداخت رمزنگاری BitPay، نظرسنجی را منتشر کردند که نشان می‌داد اکثر پاسخ‌ دهندگان برای کسب‌وکارهایی با درآمد سالانه 1 میلیارد دلار، از پرداخت‌های رمزنگاری برای یافتن و به دست آوردن مشتریان جدید استفاده می‌کنند.

آخرین گزارش ریپل، پتانسیل قابل توجه فناوری های مرتبط با رمزنگاری را برای تبدیل شدن به بخش مهمی از سیستم مالی جهانی مجدداً تأیید می کند. همانطور که یک نظرسنجی از Zogby Analytics و CasperLabs نشان می دهد، 90٪ از شرکت ها در ایالات متحده، بریتانیا و چین از اوایل سال 2023 فناوری بلاک چین را آزمایش کرده اند.

این خبر در حالی منتشر می شود که براد گارلینگ هاوس، مدیر عامل Ripple، انتظار داشت که شکایت XRP با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در سال جاری حل و فصل شود.

تقریباً دو سال و نیم از آغاز آن دعوا می گذرد. گارلینگهاوس گفت: ما سعی کرده‌ایم تا جایی که می‌توانیم سریع جلو برویم، و افزود که ریپل انتظار دارد «مطمئناً در سال 2023 تصمیم بگیرد».

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا