دسته‌بندی نشده

بایننس حساب معامله گر را پس از شکایت در توییتر تعلیق می کند

صرافی کریپتو بایننس در 9 دسامبر پس از شکایت کاربر از پاسخ صرافی به دلیل ادعای سرقت وجوه، حساب معامله گر را بست. Changpeng “CZ” Zhao مدیر عامل بایننس گفت که این شرکت نمی خواهد به مشتریان “غیر منطقی” خدمات ارائه دهد.

کاربری به نام CoinMamba در توییتر در 8 دسامبر شروع به شکایت از وجوه از دست رفته کرد و ادعا کرد که از یک کلید API فاش شده مرتبط با شرکت تجارت ارزهای دیجیتال 3Commas برای انجام معاملات بر روی سکه‌های با ارزش پایین برای بالا بردن قیمت برای کسب سود استفاده شده است.

معامله‌گر در یک سری توییت‌ها ادعا می‌کند که بایننس قادر به ارائه پشتیبانی مناسب از او نبوده است:

با پشتیبانی بایننس صحبت کرده ام و تا کنون از انجام کاری برای کمک به من در این وضعیت امتناع می ورزند و می گویند که این تقصیر من است. مطمئن نیستم که API چگونه لو رفته است و این تقصیر کیست.

مدیر عامل بایننس نیز در تاریخ 9 دسامبر در توییتر به توضیح این وضعیت پرداخت و گفت:
مامبا، تقریباً هیچ راهی برای ما وجود ندارد که مطمئن شویم کاربران کلیدهای API خود را دزدیده‌اند. معاملات با استفاده از کلیدهای API که شما ایجاد کردید انجام شد. در غیر این صورت ما فقط به کاربران برای از دست دادن کلیدهای API خود پرداخت خواهیم کرد. امیدوارم متوجه شده باشی.
با ادامه شکایت کاربر در پلتفرم رسانه اجتماعی، CZ در توییت دیگری اعتراف کرد که در نظر دارد حساب کاربری کاربر را «در حالت خارج از پرواز (فقط برداشت) قرار دهد، و مدعی شد «ما نمی‌خواهیم به افرادی که غیرمنطقی هستند خدمات بدهیم». این توییت بعداً حذف شد، اما همچنان به عنوان یک اسکرین شات در تاپیک موجود است. پس از آن حساب کاربر بسته شد و سه روز فرصت داشت وجه برداشت کرد.

با توجه به توییت‌های کاربران، 3Commas هرگونه سوء استفاده از پروتکل‌ها و پایگاه‌های داده خود را رد کرد و بنابراین، هیچ مسئولیتی در قبال کلیدهای API به سرقت رفته نداشت. پشتیبانی 3Commas اظهار داشت: «بر اساس اطلاعاتی که امروز داریم، متوجه شدیم که هیچ پروتکل رمزگذاری به خطر نیفتاده است و هیچ نقضی در پایگاه داده امنیتی حساب 3Commas رخ نداده است.

در 13 نوامبر، مدیر عامل بایننس تأیید کرد که حداقل سه کاربر پس از به اشتراک گذاشتن کلید API خود با پلتفرم های شخص ثالث Skyrex و 3Commas با تراکنش های غیرمنتظره در حساب های خود مواجه شدند. سپس به کاربران توصیه کرد که کلیدهای API مرتبط را حذف کنند.
Coinmamba ادعا می کند که برای بیش از پنج سال مشتری بایننس بوده است و او هنوز موقعیت های آتی را در این پلتفرم دارد.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا