دسته‌بندی نشده

بیل آکمن به دولت آمریکا هشدار داد: اشتباه را در «48 ساعت» برطرف کنید یا با «تخریب» روبرو شوید.

بیل آکمن، میلیاردر، از دولت ایالات متحده خواسته است تا تمام سپرده های بانک سیلیکون ولی (SVB) را ظرف «48 ساعت» آینده «تضمین کند»، در غیر این صورت خطر «تخریب» بسیاری از مؤسسات مالی را تهدید می کند.

در 11 مارس، بیل آکمن، مدیر عامل شرکت مدیریت صندوق های تامینی پرشینگ اسکوئر، در یک توییت گفت که ‘صدای مکش غول پیکر’ از ‘برداشت تقریباً تمام سپرده های بیمه نشده’ از همه بانک ها، علاوه بر ‘بانک های مهم سیستمی’ شنیده می شود. (SIB)،’ اگر دولت نتواند ‘تمام’ سپرده های SVB را قبل از ‘باز شدن در روز دوشنبه’ تضمین کند.

آکمن پیشنهاد کرد که این نتیجه این است که «دنیا» متوجه می‌شود که یک سپرده بدون بیمه چیست – «یک ادعای نقدینگی غیرقابل وثیقه از یک بانک شکست خورده».

او هشدار داد که اگر دولت ایالات متحده نتواند از «همه سپرده‌گذاران» حمایت کند، این برداشت‌ها نقدینگی را از بانک‌های محلی، منطقه‌ای و سایر بانک‌ها «تخلیه می‌کند» و «ویرانی» این مؤسسات مهم را آغاز می‌کند.

آکمن گفت که تنها راه دیگر برای جلوگیری از این اتفاق، در صورت ‘بعید’ است که موسسات مالی بزرگ مانند J.P. Morgan، Citibank یا Bank of America، SVB را قبل از دوشنبه خریداری کنند.

آکمن استدلال کرد که اگر دولت ایالات متحده «در روز جمعه» برای تضمین سپرده‌های SVB وارد عمل می‌شد، می‌توانست از این همه «اجتناب» شود، و افزود که «ارزش حق امتیاز» این بانک طولانی مدت می‌توانست محافظت و «انتقال» شود. یک مالک جدید در ازای «تزریق سهام».

آکمن پیشنهاد کرد که مدیریت ارشد SVB ‘یک اشتباه اساسی مرتکب شد’ اما باید اخراج شود. وی خاطرنشان کرد:
آنها سپرده های کوتاه مدت را در دارایی های بلندمدت با نرخ ثابت سرمایه گذاری کردند. پس از آن، نرخ‌های کوتاه‌مدت افزایش یافت و یک رکود بانکی به وجود آمد. مدیران ارشد خرابکاری کردند و باید شغل خود را از دست بدهند.»

پس از انجام «بررسی پشت پاکت» ترازنامه SVB، آکمن معتقد است که حتی «در انحلال»، سپرده گذاران «در نهایت باید» تقریباً «98 درصد از سپرده های خود» را پس بگیرند.
با این حال، او استدلال کرد که ‘در نهایت’ زمانی که شما ‘دستمزد برای ملاقات در هفته آینده’ دارید ‘خیلی طولانی’ است.

آکمن مدت کوتاهی پس از آن توییت کرد و تکرار کرد که شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) باید تمام سپرده های بانکی SVB را تا یکشنبه شب به همراه یک طرح پیشنهادی تضمین کند.

FDIC چه باید بکند؟ FDICgov تمام سپرده‌های بانکی را تا یکشنبه شب قبل از باز شدن آسیا تضمین می‌کند و تایم اوت را اعلام می‌کند. در حین مدیریت انحلال پورتفولیوهای UST و MBS برای سرمایه گذاری مجدد در کوتاه مدت UST، فرآیندی را برای سرمایه گذاری مجدد SVB_Financial اجرا کنید.

این امر پس از آن صورت می گیرد که باب الیوت، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری Unlimited، گفت که تصمیمات فدرال رزرو و FDIC در مورد آینده SVB ممکن است بر بانک های منطقه ای در سراسر ایالات متحده تأثیر بگذارد و تریلیون ها دلار را در معرض خطر یک بانک قرار دهد.

الیوت اظهار داشت که نزدیک به یک سوم سپرده‌ها در ایالات متحده در بانک‌های کوچک نگهداری می‌شوند و 50 درصد از این سپرده‌ها بیمه شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا