دسته‌بندی نشده

مدیریت سرمایه در کریپتو

مدیریت سرمایه در کریپتو، عمل خرید و فروش دارایی‌های دیجیتالی است که به عنوان سرمایه‌گذاری مورد استفاده قرار می‌گیرد و در حین مدیریت یک سبد برای تجربه رشد کلی در ارزش است. در کل، مدیریت سرمایه در کریپتو، عمل ردیابی، خرید و فروش دارایی هایی است که از طریق یک بلاک‌چین توکن می شوند تا اطمینان حاصل شود که بهترین عملکرد پورتفولیو ممکن را دریافت می کنید.
مدیریت دارایی یک روش جدید نیست، اما مدیریت یک سبد دارایی رمزنگاری (یا بخشی از یک سبد) تنها از زمانی که ارز دیجیتال و سایر دارایی‌های دیجیتال مرتبط با بلاک‌چین توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است، به یک ضرورت تبدیل شده است.
سرمایه‌گذاران به طور فزاینده‌ای به دنبال افزودن دارایی‌های رمزنگاری مانند: بیت‌کوین، توکن‌های غیرقابل تعویض، و سایر پیشنهادات دیجیتالی به پرتفوی خود برای تنوع و جذب برخی از مزایای بالقوه این طبقه دارایی جدید هستند.
دارایی‌های رمزنگاری یک طبقه رو به رشد از سرمایه‌گذاری‌ها هستند. اگر بخواهید روی آنها سرمایه‌گذاری کنید، استفاده از ابزارها و برنامه‌ها برای پیگیری همه آن‌ها آسان‌تر است.
پلتفرم‌ها و ابزارهای مدیریت دارایی کریپتو به شما کمک می‌کنند بدون نگرانی در مورد جزئیات فنی از دارایی‌های خود بهره ببرید.

مدیریت سرمایه در بازار کریپتو چگونه است؟

مدیریت سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال روش‌هایی دارد که می‌توانید با یادگیری آن‌ها، به سادگی سرمایه‌های خود را در بازار رمزارز مدیریت نمایید تا در زمان نزول بازار کمترین آسیب به سرمایه شما وارد شود و در زمان صعودی بودن بازار نیز بیشترین میزان سود را از بازار بگیرید.
به صورت کلی مدیریت سرمایه در بازار کریپتو بسیار حائز اهمیت است و به این دلیل که بیشتر سرمایه‌گذاران حوزه ارزهای دیجیتال تازه‌کار هستند.
چنانچه معامله ارزهای دیجیتالی به صورت درصد انجام شود، می‌‌تواند سود بسیار بالایی را برای شما به همراه داشته باشد. با این وجود چنانچه روش انجام معامله درست نباشد، می‌‌تواند ضررهای غیر قابل بسیار زیادی را به شما تحمیل کند.
ضررهایی که بعضی اوقات جبران آن‌‌ها امکان پذیر نخواهد بود، بنابراین عادات معاملاتی خوبی وجود دارند که هر تریدری می‌بایست با قلب و ذهن خود آن‌ها را تمرین کند و آن‌ها را به سنت معاملاتی خود تبدیل نماید. یکی از این عادات، داشتن برنامه مدیریت سرمایه در معاملات ازرهای دیجیتال گوناگون به حساب می‌آید.

مدیریت سرمایه در کریپتو

استراتژی مدیریت سرمایه

سرمایه‌‌های دیجیتالی دقیقا مثل دیگر انواع سرمایه، بسیار ارزشمندند و باید با استفاده از یک استراتژی مدیریت سرمایه مناسب، از آن‌‌ها به بهترین شکل نگهداری کرد.
به صورت کلی اگر بخواهیم بگوییم؛ مدیریت سرمایه کریپتو، عبارت از یک استراتژی مالی است که نحوه سرمایه‌گذاری بر روی دارایی‌های رمزارزی گوناگون را تعیین می‌کند. معامله‌گری به هیچ عنوان شباهتی به قمار ندارد! در قمار به بازنده‌ها توصیه می‌شود برای بازپس گیری اموالی که از دسته داده‌اند، باز هم بیشتر هزینه نمایند، اما در معاملات ازرهای دیجیتال، این موضوع دقیقا برعکس می‌باشد. مدیریت سرمایه، زمان ورود تریدر به معامله، مقدار حجم خرید و نقطه خروج او از معامله را تعیین خواهد کرد.
در ادامه تریدر می‌تواند از زمان استراحت خود بعد از یک معامله سودده لذت ببرد. با مدیریت سرمایه می‌توانید بین فشار و تلاطم‌ بازارهای مالی، به آرامی در مسیر از قبل تعیین شده حرکت کند. در نهایت، مدیریت سرمایه، میزان ریسکی که بایستی برای انجام یک معامله به خصوص پذیرفته شود و میزان ضرر مربوطه را تعیین می‌نماید.

درک مدیریت سرمایه در کریپتو

بیت‌کوین در سال 2009 شروع به کار کرد. در ابتدا، علاقه بسیار کمی از سوی سرمایه‌گذاران وجود داشت تا زمانی که آن‌ها متوجه شدند که ممکن است به دنبال افزایش قیمت بیت‌کوین، سود بالقوه‌ای وجود داشته باشد. معرفی اتریوم در سال 2013 با معرفی یک بلاک‌چین که قابل برنامه‌ریزی و همه‌کاره بود، تکان دیگری به جهان وارد کرد. در نهایت، مردم راه‌هایی برای استفاده از بلاک‌چین برای تضمین مالکیت اقلام دیجیتال پیدا کردند که به آن دارایی‌ها ارزش داد.
ارزهای دیجیتال تنها یکی از انواع دارایی‌های رمزنگاری شده هستند. هر چه زمان می‌گذرد، بیشتر ظاهر می‌شوند. موارد استفاده فقط توسط تخیل محدود می‌شود. تقریباً هر صنعتی در حال تحقیق در مورد روش‌هایی برای استفاده از بلاک‌چین و دارایی‌های رمزنگاری برای جمع‌آوری سرمایه، ساده کردن فرآیندها، کاهش بار کاری و کاهش هزینه‌ها است.
ایجاد سریع دارایی‌های مشهود و نامشهود نشانه‌گذاری شده، نیاز به ابزارهایی را برای مدیریت آن‌ها به عنوان بخشی از پورتفولیو ایجاد کرده است. با وجود یک نیاز واضح، ابزارهایی برای کمک به شما در تلاش‌های مدیریت سرمایه کریپتو پدید آمده‌اند.

اهداف مدیریت سرمایه در کریپتو

خرید و فروش ارزهای دیجیتال و سایر دارایی‌ها نسبت به گذشته آسان‌تر است. شما فقط باید در صرافی مورد نظر خود یک حساب ایجاد کنید و کیف پولی را انتخاب کنید که از آن برای خرید یا فروش دارایی‌های کریپتو پشتیبانی می‌کند.
سهولت دسترسی به دارایی‌های کریپتو به این معنی است که داشتن راهی برای مدیریت آنها ضروری است، مشابه روشی که سرمایه‌گذاری‌های سنتی را در یک سبد مدیریت می‌کنید. بسیاری از مردم و شرکت‌ها این نیاز را درک کرده‌اند و ابزارها و برنامه‌هایی را ایجاد کرده‌اند که اکنون در بازارهای مالی سنتی‌تر رایج هستند.
به جای مدیریت چندین حساب و کیف پول از صرافی‌های مختلف در حالی که دارایی‌های سنتی را مدیریت می‌کنند، پلتفرم‌های مدیریت سرمایه در کریپتو با کمک به کاربران در تجمیع دارایی‌های متنوع خود و در عین حال ارائه ابزارهای بهبود یافته مدیریت پورتفولیو، فرآیند را ساده‌تر می‌کنند.
هر دارایی ملموس یا نامشهود را می‌توان از طریق بلاک‌چین توکن کرد. به عنوان مثال، سهام یک شرکت، هنرهای زیبا، جواهرات، مالکیت معنوی و حتی املاک و مستغلات می‌توانند با سهام‌هایی که از طریق توکن‌ها به سرمایه‌گذاران ارائه می‌شوند، به دارایی‌های رمزنگاری تبدیل شوند.

تفاوت بین مدیریت دارایی کریپتو و مدیریت دارایی

مدیریت سرمایه در کریپتو

مدیریت سرمایه در کریپتو با مدیریت دارایی متفاوت است تنها به این دلیل که شامل دارایی‌های توکن شده است (هر دارایی که دارای ارزشی است؛ که به یک بلاک‌چین منتقل شده است).
پلتفرم‌ها و برنامه‌ها گزینه‌های سرمایه‌گذاری بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند و به شما امکان می‌دهند در معرض فرصت‌های سرمایه‌گذاری سنتی و نوظهور قرار بگیرید.
می‌توانید کل سبد سرمایه‌گذاری خود را با برنامه‌های مدیریت دارایی‌های کریپتو مشاهده کنید، که شما را بهتر مطلع می‌کند و می‌توانید بر اساس اطلاعات بلادرنگ در همه سرمایه‌گذاری‌هایتان تصمیمات سرمایه‌گذاری و معاملاتی بگیرید.

چگونگی مدیریت کردن سرمایه در کریپتو

شما می‌توانید هر دارایی را به صورت جداگانه بررسی کنید. با این حال، دارایی‌های کریپتو می‌توانند از مکان‌های مختلف بیایند، بنابراین مدیریت آن‌ها می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد. استفاده از یک برنامه مدیریت دارایی رمزنگاری که به شما امکان می‌دهد سرمایه‌گذاری‌های سنتی خود را به طور همزمان ردیابی کنید، ساده‌ترین کار است.
معامله رمزارزها اگر به درستی انجام شود، می‌تواند تجارتی پرسود باشد. در عین حال، اگر روش انجام معامله درست نباشد، می‌تواند ضررهای غیر قابل تصوری را به معامله‌گر تحمیل کند. ضررهایی که گاهی جبران آن‌ها محال است. لذا، عادات معاملاتی خوبی وجود دارند که هر معامله‌گری باید با قلب و ذهن خود آن‌ها را تمرین کرده و آن‌ها را به سنت معاملاتی خود بدل کند.
یکی از این عادت‌ها، داشتن برنامه مدیریت سرمایه در معاملات کریپتو است. سرمایه‌های رمزارزی یا کریپتو درست مانند سایر انواع سرمایه، بسیار ارزشمند هستند و باید با به کارگیری یک استراتژی مدیریت سرمایه مؤثر، از آن‌‌ها محافظت نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا