دسته‌بندی نشده

نیر پروتکل NEAR Protocol چیست؟

بررسی ارز دیجیتال نیر

ارز دیجیتال نیر پروتکل NEAR یکی از مهمترین فناوریهای جذاب در سال ۲۰۲۰ است زیرا به مشکلات مقیاس‌بندی و قابلیت استفاده می‌پردازد که مانع از شکسته شدن زنجیره‌های موجود و بالا رفتن هزینه‌ها شده است، بنابراین برنامه‌ها در نهایت توانایی کار در مقیاس مصرف کننده با مصرف کنندگان واقعی را دارند.
NEAR یک پلتفرم برنامه غیرمتمرکز است که در بالای پروتکل NEAR ساخته شده است، یک بلاکچین انقلابی اثبات سهام عمومی که از sharding برای مقیاس‌گذاری و یک مدل حساب ابتکاری استفاده می‌کند تا برنامه‌ها را بطور مشابه با برنامه‌های امروزی قابل استفاده کند.

نکات مهم در مورد NEAR

فناوری

NEAR از یک فناوری جدید استفاده می‌کند که به برنامه‌ها توانایی مقیاس‌گذاری را می‌دهد در حالی که قابلیت همکاری برای ایجاد اکوسیستم‌های پیچیده مانند امور مالی غیرمتمرکز و وب باز بسیار مهم است. مدل حساب اصلی همچنین به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌هایی با قابلیت استفاده بی‌سابقه بسازند.

تیم NEAR

NEAR توسط مهندسان خارق العاده ‌ای ساخته شده است که دارای سیستم‌های حمل و نقل عمیق با پیچیدگی و مقیاس NEAR هستند، از جمله دو قهرمان جهانی ICPC، دارنده مدال‌های طلا، یک قهرمان آمریکای لاتین و چندین نامزد نهایی برنامه‌نویسی رقابتی.
بنیانگذار الکس اسیدانوف مهندسی را در شرکت پایگاه داده متشکل از MemSQL و موسس ایلیا پولوسوخین کتابخانه یادگیری ماشین TensorFlow را به عنوان بخشی از Google توسعه دادند قبل از اینکه با هم برای ساخت NEAR همکاری کنند.

تیم نیر پروتکل

زیست بوم

بیش از ۱۰۰ همکار از سراسر جهان بی‌سر و صدا فناوری را که اکنون در حال گسترش است، ساخته اند. NEAR دارای اصناف مستقلی است که از جامعه توزیع شده، مشارکت با شرکتهای معروف و بیش از ده پروژه پشتیبانی می‌کنند که مدت کوتاهی پس از اجرای زنده MainNet آغاز می‌شود.

پیشرفت

NEAR’s MainNet در حال حاضر فعال است و بیش از ۳۰۰ اعتبارسنج درخواست پیوستن به TestNet را دارند. MainNet در حال حاضر با محدودیت‌های انتقال در حال کار است تا زمانی که اعتبارسنج های شبکه برای باز کردن قفل شدن آن رای دهند.

تکنولوژی NEAR

NEAR یک پلتفرم برنامه غیرمتمرکز است که در بالای یک بلاک چین کاملاً عمومی و اثبات سهام ساخته شده است. معماری NEAR اغلب با طراحی Ethereum ۲.۰ مقایسه می‌شود اما رویکرد جدید NEAR برای زمان بلوک سریع‌تر و قابلیت استفاده بیشتر بهینه می‌شود، بنابراین توسعه دهندگان می‌توانند مشاغل موفقی ایجاد کنند. خرد کردن همگن، که شبکه را به چندین قسمت تقسیم می‌کند، بنابراین محاسبات به صورت موازی انجام می‌شود، تنها فناوری است که می‌تواند شبکه را با همان آهنگی که تصویب آن رشد می‌کند، بدون مجبور کردن برنامه‌ها برای ساخت کل بلاک چین‌ها، مقیاس‌بندی کند.

برخلاف مدل‌های «زنجیره برنامه» یا «parachain»، که قابلیت تنظیمات بالا را دارند اما به توسعه دهندگان نیاز دارند تا از پیچیدگی قابل توجهی استفاده کنند، در NEAR این پیچیدگی به دلیل همگن بودن خرده‌ها از نظر توسعه دهندگان پنهان مانده است. توسعه دهندگان انتظار این سادگی را از سرویس‌های موجود در وب ۲ مانند Amazon AWS دارند که پیچیدگی مدیریت خوشه‌های محاسبه کالا را پنهان می‌کند. مدل حساب مبتنی بر قرارداد جدید NEAR از نام حساب‌های قابل خواندن توسط انسان استفاده می‌کند و اجازه می‌دهد تا کلیدهای شخصی ذخیره و مجاز شوند. برای اولین بار، برنامه‌ها می‌توانند بومی خود را به نمایندگی از کاربران پرداخت کنند، مجوزهای پیشرفته و حساب‌های انتقال امنیتی را تأیید کنند.

NEAR یک پل قابل اعتماد دو طرفه با اتریوم دارد، که به شما امکان می‌دهد توکن ها و تماس‌های قراردادی بین شبکه‌ها منتقل شوند. این پل به NEAR امکان حل مقیاس‌پذیری و هزینه مشکلات اتریوم را می‌دهد در حالی که کاربران و توسعه دهندگان از یک اکوسیستم بسیار گسترده‌تر از یک راه حل مقیاس‌گذاری لایه ۲ ساده‌تر بهره‌مند می‌شوند.

اقتصاد توکن

NEAR از یک مدل مشابه اتریوم برای پرداخت هزینه معاملات استفاده می‌کند و «اجاره» قرارداد را برای فضای ذخیره‌سازی که از آن‌ها استفاده می‌شود، پرداخت می‌کند. این اجاره را می‌توان با نگه داشتن تعداد کمی توکن در حساب پرداخت کرد.

رمز ارز NEAR توسط اعتبارسنج‌ها برای مشارکت در اجرای شبکه از طریق فرآیند staking استفاده می‌شود. دارندگان توکن می‌توانند نشانه‌های خود را به اعتبارسنج‌ها بسپارند تا در روند جمع‌بندی شرکت کنند. نشانه‌های قفل شده قابل تفویض هستند. هزینه معاملات تا حدودی سوخته و بخشی از آن با قراردادهایی که این هزینه‌ها را ایجاد کرده تقسیم می‌شود. هزینه‌های مربوط به معاملات بالقوه ۱ میلیون برابر ارزان‌تر از اتریوم است.

به اعتبارسنج ها پاداش تورمی از پیش تعیین شده اهدا می‌شود. مشوق‌ها برای افزایش استفاده از شبکه هماهنگ می‌شوند زیرا نرخ بازگشت اعتبارسنج را بهبود می‌بخشد، امنیت را افزایش می‌دهد و در نرخ بسیار بالای استفاده، شبکه به دلیل سوزاندن هزینه‌های معامله در واقع تورم می‌شود. بر خلاف سیستم‌های غیر خرد شده، هزینه‌های تراکنش در NEAR بسیار پایین نگه داشته می‌شود زیرا با گسترش پویا ظرفیت سیستم از طریق بارگذاری مجدد، می‌توان ازدحام در شبکه را کاهش داد.

توسعه تجاری NEAR

انتظار می‌رود بیش از ده پروژه در طی ماه‌های آنلاین آنلاین شدن در MainNet راه اندازی شود. NEAR با ارائه دهندگان پیشگیری حضانت، کیف پول‌ها و برنامه‌هایی که با شبکه ادغام می‌شوند و امکان دسترسی به آن را در سراسر جهان فراهم می‌کند، مشارکت دارد.

نتیجه گیری

اگر بخواهیم یک نتیجه گیری کلی از این مطالب بگیریم. NEAR تنها پلتفرم به اندازه کافی قدرتمند است که وب باز را به دست افراد روزمره می‌رساند.

صرافی اکسولو

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا