دسته‌بندی نشده

بیت کوین 20 هزار دلار بازپس گرفت و با ادامه رالی گسترده رمزارز پیشتاز شد

جهش بیتکوین (BTC) در سال 2023 همچنان ادامه دارد و این ارزدیجیتال برای اولین بار از زمان سقوط FTX در اوایل نوامبر به بالای 20000 دلار رسیده است.
بزرگترین ارز رمزنگاری شده بر اساس ارزش بازار، هفته را نزدیک به 17000 دلار شروع کرد، پس از اینکه از اواسط دسامبر در منطقه 16000 دلاری در نوسان بود. اکنون بیت کوین با قیمت 20250 دلار در دو هفته ابتدایی سال جاری بیش از 20 درصد افزایش یافته است. با این حال، کریپتو – که در نوامبر 2021 به بالای 65000 دلار رسید، در نزدیکی سطح پایین بازار نزولی وحشیانه باقی مانده است.
به گفته کریگ ارلام، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت سازنده بازار ارز Oanda، در واقع، 20,000 دلار “یک بار [به عنوان] پایین آزاردهنده تلقی می شد، اما اکنون به طور بالقوه نشانه ای از احیای مجدد است.”
همچنین اتر (ETH) به خوبی بالاتر رفته است که بیش از 20 درصد از سال تا به امروز جلوتر است و برای اولین بار از اوایل نوامبر 1500 دلار را تهدید می کند.
شاخص بازار CoinDesk (CMI) در هفته 14 درصد افزایش یافت.
سهام‌های مرتبط با کریپتو نیز از افزایش این هفته سود بردند: Exchange Coinbase (COIN) 39 درصد رشد کرد در حالی که ماینر بیت کوین Marathon Digital Holdings (MARA) 76 درصد افزایش یافت.
بیشتر بخوانید: سمت چپ برای نام‌های کریپتو مرده با جهش بیت‌کوین بیشتر غرش می‌کنند
بازارهای سنتی نیز در هفته بالاتر بودند، S&P 500 با شروع فصل درآمدهای سه ماهه چهارم بیش از 2 درصد رشد کرد و با توجه به اینکه اعداد تورم ایالات متحده – اگرچه بالا ماندند – به حرکت پایین تر ادامه دادند. ارلام نوشت: «خوش بینی با اولین کاهش تورم ماهانه در دو سال و نیم و کاهش شدید سالانه بیشتر در هر دو عنوان و قرائت اصلی ترکیب شده است.
نیکلاس کولاس، یکی از بنیانگذاران شرکت تجزیه و تحلیل بازار DataTrek Research، در یادداشتی نوشت که سیاست فدرال رزرو ایالات متحده همچنان اهمیت دارد، اما «مسائل دیگری مانند بازگشایی چین، سرعت رشد درآمدهای اقتصادی و شرکتی ایالات متحده، و نرخ های واقعی مثبت خواهد بود. برای جلب توجه سرمایه گذاران اقدام کنید.”
کولاس گفت: “هیچ یک از اینها تضمین نمی کند که سال 2023 سال خوبی برای دارایی های دارای ریسک خواهد بود، اما می گوید که بسیار عادی تر از سال گذشته به نظر می رسد.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا