کلاهبرداری ارز دیجیتالمقالات آموزش ارز دیجیتال

قیمت پای نتورک Pi Network

پای نتورک (Pi Network) یک برنامه و شبکه اجتماعی برای تلفن همراه است که به اعضای خود ارز دیجیتال با نام Pi می‌دهد. اما متأسفانه این پروژه بسیار مورد انتقاد قرار گرفته و مشکلات زیادی برای این پروژه به وجود آمده است. در حال حاظر ارز دیجیتال پای نتورک در سایت کوین‌مارکت‌کپ قیمتی معادل 20 دلار دارد. ولی اطلاعات کاملی در مورد نحوه قیمت گذاری و قیمت ارز دیجیتال پای نتورک (Pi Network) در دسترس نمیباشد.

هدف اصلی پای نتورک

قبلا در مقاله ای جداگانه به معرفی کامل این پروژه پرداخته‌ایم که میتوانید در اینجا مطالعه کنید.
هدف اصلی Pi Network توسعه یک شبکه ارز دیجیتال جدید است که قصد دارد ارز دیجیتالی قابل استفاده برای روزمره خلق کند. این ارز قصد دارد به افراد معمولی امکان استفاده از این ارز دیجیتال را بدهد. هدف پروژه Pi Network به گفته توسعه‌دهندگان آن، ارائه یک حلقه اعتماد (Trust Graph) بین افرادی است که در پروژه شرکت می‌کنند.

چارت پای نتورک

قیمت ارز دیجیتال پای نتورک (Pi Network)

اطلاعات کاملی در مورد قیمت ارز دیجیتال پای نتورک (Pi Network) و نحوه قیمت گذاری آن در حال حاضر موجود نیست. زیرا به گفته توسعه‌دهندگان آن، پای نتورک هنوز در مرحله آزمایشی و تست قرار دارد و این ارز در هیچ یک از بازارهای معاملاتی رسمی معامله نمی‌شود. بنابراین، نمی‌توان قیمت دقیق این ارز را تعیین کرد.

البته این ارز به صورت کلی در برخی از سایت ها مانند کوین مارکت کپ لیست شده است ولی نحوه قیمت گذاری آن اصلا مشخص نیست. در حال حاظر قیمت این ارز حدودا 20 دلار است. (مشاهده قیمت لحظه‌ای Pi Network)

قیمت پای نتورک

وب‌سایت CoinMarketCap ارزش بازار پروژه را تأیید نکرده است. ارزش بازار این ارز برابر 0 دلار است.

چرا این پروژه مشکوک به کلاهبرداری است؟

نکته اول: ارز Pi Network بسیار مشکوک به نظر می‌رسد زیرا توسعه‌دهندگان و تیم عملیاتی پروژه روند ارزش‌گذاری این ارز را روشن و شفاف سازی نکرده و اطلاعات کافی را در مورد تکنولوژی پشتیبانی‌کننده و چگونگی استخراج ارز فراهم نکرده‌اند.
نکته دوم: Pi Network تا الان هیچ استفاده‌ای برای شبکه و کاربران نداشته است و ارزش آن فقط با نظر کاربران قیمت گذاری شده است. این امر نشان از عدم ارتباط این ارز با واقعیت دارد. بدان معناست که پای نتورک صرفاً برای جذب کاربران جدید و دریافت اطلاعات آنها است. روشی که اکثر کلاهبرداران از آن استفاده میکنند.
نکته سوم: Pi Network به صورت بسیار مشکوکی معرفی شده است که به صورت کلی به عنوان یک روش کلاهبرداری پیش بینی شده است. به دلیل عدم شفافیت و عدم اعلام رسمی درباره بهره‌برداری از اطلاعات کاربران، این امکان وجود دارد که اطلاعات شخصی شما در دسترس مجرمان قرار بگیرد. همچنین امکان دارد اطلاعات شخصی شما در اهدافی خلاف قانون استفاده شود.
نکته چهارم (بسیار مهم): نکته‌ای دیگر که نگرانی مردم را افزایش می‌دهد، عدم دریافت اطلاعات کافی درباره تیم پشتیبانی Pi Network است. تاکنون هیچ خبری از تجربه و تخصص اعضای تیم در دسترس نیست و اعضایی که معرفی شده‌اند کاملا ناشناس و بدون تجربه قبلی هستند.

پای نتورک

نتیجه گیری

ارز دیجیتال پای نتورک بسیاری از علائم اساسی برای کلاهبرداری را شامل میشود. عدم شفافیت و نبود اطلاعاتی کافی در مورد تیم توسعه دهنده و پشتیبانی، عدم استفاده‌ی واقعی و کاربردی از ارز، معرفی های مشکوک و خطرات امنیتی، همه اینها نشان می‌دهند که Pi Network یک پروژه کاملا کلاهبرداری است.

سوالات متداول

پای نتورک چه ارزشی دارد؟

در حال حاضر، Pi Network چندین سال از اولین انتشار خود گذشته است و هنوز در مرحله توسعه است. بنابراین، ارزش دقیق پای نتورک در بازار هنوز مشخص نیست.

آیا قیمت پای نتورک قابل پیش‌بینی است؟

به عنوان یک رمزارز در حال توسعه، پای نتورک قابلیت پیش‌بینی قیمت نهایی را ندارد.

آیا Pi Network به عنوان یک پروژه بلاکچین معتبر شناخته میشود؟

تاکنون، پای نتورک (Pi Network) به عنوان یک پروژه بلاکچین معتبر شناخته نشده است. بنابراین، باید با احتیاط عمل کرده و اطلاعاتی که درباره آن دریافت می‌کنید را مورد ارزیابی قرار دهید. همچنین هرگز اطلاعات شخصی خودتان را در اختیار این برنامه و شبکه قرار ندهید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا