دسته‌بندی نشده

SBF سعی کرد بازار ارزهای دیجیتال را برای نجات FTX بی ثبات کند

بر اساس گزارش‌ها در 9 دسامبر، مدیران تتر و مدیر عامل بایننس Changpeng “CZ” Zhao نگران این بودند که Sam Bankman-Fried (SBF)، مدیر عامل سابق FTX، در تلاش برای بی‌ثبات کردن بازار ارزهای دیجیتال با هدف نجات صرافی که اکنون ورشکسته شده است.


پیام‌هایی که توسط وال استریت ژورنال از یک چت گروهی سیگنال به نام «هماهنگی تبادل» مشاهده شد، بحثی را بین CZ و SBF در 10 نوامبر در مورد استیبل کوین USDT تتر نشان می‌دهد. اعضای گروه سیگنال شامل جسی پاول، یکی از بنیانگذاران Kraken، پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر و دیگران هستند.

بر اساس این گزارش، CZ و سایر اعضای گروه نگران این بودند که معاملات انجام شده توسط Alameda Research بر روی استیبل کوین متمرکز شده است، که می‌تواند تاثیر موجی در قیمت‌های کریپتو داشته باشد. گزارش شده است که مدیر عامل بایننس با SBF روبرو شده است:

تلاش برای depeg کردن استیبل کوین ها را متوقف کنید. و دست از هر کاری بردار همین حالا متوقف شوید، آسیب بیشتری وارد نکنید.

SBF در بیانیه ای به WSJ این ادعاها را رد کرد.بحث ادعایی در مورد گروه سیگنال یک روز پس از آن اتفاق افتاد که بایننس اعلام کرد که رقیب مشکل دار خود FTX را با استناد به “گزارش های مربوط به سوء استفاده از منابع مالی مشتری و تحقیقات ادعایی آژانس ایالات متحده” نجات نمی دهد.

در 10 نوامبر، Tether’s Ardoino همچنین گفت که این شرکت “برنامه ای برای سرمایه گذاری یا وام دادن به FTX/Alameda” ندارد.

جزئیات جدیدی در مورد توافق ناموفق بین Binance و FTX در 9 دسامبر فاش شد. CZ در یک تاپیک توییتری از Bankman-Fried به عنوان یک کلاهبردار یاد کرد و گفت که Binance در جولای 2021 از موقعیت خود در FTX خارج شد. “به طور فزاینده ای با Alameda/SBF ناراحت می شوید.” به گفته مدیر عامل بایننس، SBF در هنگام خروج از صرافی “ناهنگ” بود.

در پاسخ، SBF ادعا کرد که بایننس “در آخرین لحظه تهدید کرد که راه می رود” و CZ را متهم کرد که در مورد نقش خود در معامله دروغ گفته است.

در 11 نوامبر، گروه FTX و نزدیک به 130 شرکت – از جمله FTX Trading، FTX US، تحت خدمات West Realm Shires Services، و Alameda Research – در ایالات متحده با استناد به “نقض نقدینگی” درخواست ورشکستگی کردند.
از زمان ورشکستگی FTX، SBF در هفت دعوی حقوقی دسته جمعی و تحقیقات و تحقیقات متعدد، از جمله تحقیقات دستکاری بازار توسط دادستان های فدرال، نام برده شده است.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا