ایردراپکسب درآمد ارز دیجیتال

بهترین وب سایت برای ایردراپ هانتر ها airdrop hunters

اینروزا همونطور که مشاهده میکنید روز به روز با پیشرفته تر شدن تکنولوژی، کلاهبرداری ها و هکر های قویتری هم به همون نسب اضافه میشن. برای همین مرد سعیشون اینه که بتونین بیشتر از هر موقعی امنیت های خودشون نسبت به تکنولوژی های الان بالا ببرند یکی از این امنیت هایی که ازش حرف شد سایت Dune هست. این سایت برای ایردراپ هانترساخته شده تا بتونند تمامی پروژه های ایردراپ را بررسی کنند. درواقع در این پلتفرم، میتونید پایه و اساس پروژه ها رو بررسی کنید. و میتونید ببینید در یک پروژه چند درصد از کاربران چقد تراکنش زدند و فعالیت روزانه و هفتگی تراکنش ها رو بررسی کنید، که خیلی اطلاعات مفید میده. پس با ما در مقاله بهترین وبسایت برای ایردراپ هانتر همرا باشید تا بتونیم از این وبسایت بهتون بیشترین اطلاعات رو بدیم و بهتون آموزش ثبت نام در این وب سایت رو یاد بدیم پس با ما همراه باشید.

Airdrop چیست؟

شما اول از همه برای آشنا شدن این سایت برای ایردراپ هانتر باید بدونید ایرادراپ چیست تا ما بتونیم اطلاعات لازم رو به شما دوستان بدیم. ایردراپ Airdrop به معنی ارسال رمزارزهای رایگان و مجانی از طرف تاسیس کننده های اون رمزارز و یا سایت مربوطه به بعضی کاربرا هست. بیشتر اوقات شرکت‌های تازه تأسیس بر پایه بلاک چین، از این روش برای تبلیغ و افزایش کاربرای خودشون استفاده میکنن. و به جز اینها بعضی از صرافی‌ های ارزدیجیتال و ارائه دهنده های کیف پول هم برای جذب کاربرای جدید یا حفظ مشتریای خودشون، ایردراپ انجام میدند.

درواقع ایردراپ‌ ها به دو دسته طبقه‌ بندی میشن. دسته اول که بدون اعلان رسمی هست، توسعه دهنده های رمزارز به کاربرای خودشون توکن رایگان هدیه میدند؛ برای همینم امکان اطلاع از زمان و مقدار اون فراهم نیست. در دسته دوم، معمولاً شرکت‌ های تازه برای جذب مخاطب و با اطلاع قبلی، ایردراپ انجام میدند.

هدف و اهمیت ایردراپ

تا به حال به جز فیلم ها و تبلیغات تلویزیونی شده که ببینید پول از آسمون بباره براتون؟ خیر اما ارزهای دیجیتال ممکنه که از آسمون بریزند داخل کیف پولتون. ایردراپ یعنی دریافت یک توکن به صورت کاملا رایگان و یا در صورت انجام دادن بعضی از فعالیت ها که همه اینها در بالا توضیح داده شد. اما چرا باید یک شخص از دارایی شخصی خودش به عنوان هدیه به سایر افراد پرداخت کنه؟ زمانی که شما یک توکن رو در کیف پول خود میبینید که به صورت رایگان براتون فرستاده شده چه واکنشی نشون میدید؟ مسلما بی اهمیت از کنار اون نمی گذرید و به صورت ناخود آگاه از کسی دربارش می پرسید و میخواید نزدیکان شما هم در این فرآیند چیزی بهشون برسه و سهیم باشند، یا در گوگل درباره اون توکن سرچ می کنید یا حداقل قیمت اون رو در صرافی ها دنبال می کنید. این دقیقا هدف یک ایردراپ هست. مطلع کردن کاربرا از وجود یک توکن جدید. در این صورت شرکتی که ایردراپ میکنه با اهدای بخشی از دارایی های شخصی خودش در عوض یک جامعه ای را از وجود توکنش مطلع میکنه و در نتیجه تقاضا برای توکن های اون شرکت بیشتر میشه و در صورت تقاضای زیاد قیمت افزایش پیدا میکنه. حالا به طور مثال تصور کنید اگه این شرکت ایردراپ نمیکرد. در این دریای پر از رمزارز کسی از وجود یک توکن جدید که کلی قابلیت های متفاوت رو داره مطلع نمیشد و تقاضای توکن کم میموند و قیمتش افزایش پیدا نمی کرد.

انواع روش های ایردراپ

خبر رسانی

همیشه یادتون باشه یک ایردراپ خوب هدفش فروختن توکن و کسب سود نیست. بلکه یک ایردراپ خوب هدفش تنها اطلاع رسانی به جامعه کریپتو است.
از این رو در اکثر ایردراپ ها برای اینکه به شما پاداش داده بشه لازم هست کارهای خبر رسانی ای کنید، کارهایی از قبیل نوشتن یک مقاله درباره توکن و ایردراپش یا توییت درباره اون، انتشار یک خبر، لایک کردن و کامنت گذاشتن برای پست های مربوط به ایردراپ جدید. با کارهایی از این قبیل ایردراپ جدید در جامعه کریپتو نشون داده میشه و در نتیجه سرمایه گذاران زیادی زمانی که میبینند یک ایردراپ جدید در راه هست و همه جا صحبت و خبر از آن است واردش میشن و به این صورت آن توکن ایردراپ شده محبوب میشه.

شناخت کاربران پروژه

در بعضی پروژه ها ممکنه است که از کاربران بخوان تا فرمی رو پر کنند این کار به منظور اینه که اطلاعات دقیق تری درباره جامعه سرمایه گذار خود بدونند و بتواند راه حل متمرکز تر و دقیق تری رو در رابطه با مارکتینگ پروژه شون پیدا کنند.

جمع آوری سرمایه

فرض کنید شما قصد ایردراپ یک توکن رو دارید برای مثال توکن RH. تعداد کل توکن شما ۱۰۰ میلیون توکن هست و پس از راه اندازی پروژه ارزش آن ۰.۴ تعیین میشه. یعنی ارزش کل توکن شما در ابتدا ۴۰ میلیون دلار است.
تصمیم میگیرید ۲۰ میلیون از توکن خود را ایردراپ کنید. ( یعنی توکن های ایردراپ شده شما ارزشی برابر ۸ میلیون دلار دارد) اخبار توکن شما در همه جا پر میشه و حجم زیادی از کاربران با توکن شما و نقشه راهش آشنا میشن. در نتیجه تقاضا برای توکن شما بالا میره و قیمتش به فرضا ۰.۶ دلار میرسه پس ارزش کل توکن های شما به ۶۰ میلون دلار میرسه بدون اینکه هیچ فعالیتی کنید و تنها با جایزه قراردادن ۲۰ میلیون از توکن های خودتون.

کاربران وفادار شبکه اصلی

چیزی که تمام پروژه ها به دنبال اون هستند این هست که کاربران به اونها وفادار بمونند. چون طبیعتا تمام کاربرای کریپتو به دنبال کسب سود هستن و اگر توکنی کارشو درست انجام نده رهاش می کنند و به سراغ کوین یا توکن دیگه ای میرن. اما ایردراپ ها روشی رو پیش آوردند که در اون کاربران موضف هستند وفادار بمونند. در این نوع ایردراپ ها شما نیاز هست تا کوین شبکه اصلی را در اختیار داشته باشید و به ازای هر تعداد از کوین شبکه اصلی که دارید توکن ایردراپ شده را پاداش می گیرید به این صورت کاربران به شبکه اصلی وفادار میمونند.

توزیع درست توکن

یکی از مشکلاتی که ICO ها داشتن توزیع نامناسب رمزارز بود این یعنی اگر یک یا چندین نهنگ حجم زیادی از توکن ر, خریداری میکردن تبادل و بالا پایین شدن قیمت دست عده ای نهنگ میفتاد ایده کلی رمزارزها همین غیر متمرکز بودن اونها هست اما در ای سی اوها این مبحث مورد تهدید واقع شده هست. اما ایردراپ این موضوع رو حل کرد و با توزیع برابر توکن ها این نابرابری را از میان برداشته شد. چون یا باید حجم زیادی از توکن قبلی داشت و یا یک سری فعالیت کرد و یا خود کمپانی به شماره ولت شما تعدادی توکن به عنوان ایردراپ می فرستاد. که در هر سه حالت با حساب کتاب توکن به شما تعلق میگیره.

اهمیت ایردراپ و ایردراپ هانترها
اهمیت ایردراپ و ایردراپ هانترها

ایردراپ هانتر چیست ؟

شکارچیان ایردراپ یا همون ایردراپ هانتر به افرادی که به‌ منظور دستیابی به بیشترین سود در پروژه‌هایی مثل اپتوس (Aptos)، آربیتروم و Sui حساب‌های زیاد و غیرقابل شناسایی ساخته و به پروژه وارد میشن گفته میشه.

در یک روز میشه حساب‌ های متعددی ساخت. ایجاد حساب‌های متعدد، دور از ذهن نیست و مثل یک فعالیت روزمره انجام میشه و یکی از دلایلی هست که در بازار موجی از نگرانی (FOMO ) رو شکل میده.

درواقع ایردراپ‌ هانتر‌ برای این حملات از حساب‌های متعددی استفاده میکنن و تا جای ممکن توکن‌ ها رو جمع‌آوری می‌کنند. حملات سیبل، ضعف پروژه‌های بلاک چین رو در شناسایی و حذف حساب‌ های جعلی نشون میده و بیان میکنه که پروژه‌ ها توانایی جلوگیری از خروج صدها هزار دلار از این فرایند رو ندارن. شکارچیان ایردراپ یا ایردراپ هانتر بعد از دریافت توکن‌ ها بلافاصله اقدام به فروش اونها میکنن. برای همین سایت Dune میتونه کمک های زیادی درباره ایردراپ ها و ایردراپ هانتر با ما بکنه.

انواع کلاهبرداری ها از طریق ایردراپ

بعضی از پروژه های کلاهبردار با حقه ایردراپ و اهدای رایگان توکن، سفره کلاهبرداری رو برای کاربران پهن میکنن. کلاهبرداران به راحتی از افراد ساده و ناآگاه سرمایه زیادی جذب میکنن. که باهم این نوع کلاهبرداری ها رو بررسی میکنیم.

ایردراپ های پامپ و دامپی

این نوع کلاهبرداری‌ها شایع ترین نوع کلاهبرداری از طریق ایردراپ هست که به این صورته که اول قیمت توکن رو دستکاری میکنن و بعد از ایردراپ توکن و عرضه اون در صرافی‌ ها و افزایش تقلبی قیمت اون، مدیران این پروژه ناپدید میشن. که توسط پست‌ های مکرر در صفحات اجتماعی، هایپ کوتاه مدت ایجاد میکنن.
بعد از اون همین که سود افزایش پیدا کرد، ارزش توکن‌ها بالا میره. بعد از اونکه ایردراپ انجام شد و زمانی که توکن‌ها در صرافی‌ ها قرار گرفت، توسعه‌ دهندگان به سریع ترین شکل ممکن تمام ارزها رو با سود خیلی زیادی دامپ میکنن می‌فروشند.
به محض این که پروسه دامپ کردن به اتمام رسید، توسعه دهندگان از صحنه روزگار محو میشن و پروژه به فراموشی سپرده میشه.

شما باید سایت پروژه رو نگاه کنید و از طریق سایت Dune اون رو اسکن کنید و به دنبال اعضای تیم اون پروژه بگردید. بررسی کنید که اونها قبلا چکارهایی کردند و پروژه‌ های قبلی خودشون رو چطوری مدیریت کردند. پس از اون، شما باید وایت پیپر اونها رو بخونید. ببینید پروژه چیکار میکنه و آیا ارزش واقعی تولید میکنه یا خیر. یک توکن بدون کاربرد، هیچ ارزشی نداره.

سرقت اطلاعات

این نوع کلاهبرداری تا الان یکی از راحت ترین نوع کلاهبرداری ایردراپ بوده. از اونجایی که بیشتر ایردراپ‌ ها به برخی اطلاعات خصوصی شما مثل ایمیل، آی دی تلگرام، توییتر و غیره دسترسی دارن، میتونن تمام این اطلاعات رو جمع کنند و به دیگران به منظور اسپم کردن محتوای تبلیغاتی، بفروشند. در این نوع کلاهبرداری، معمولا کلاهبردارا کاربرا رو فریب میدند تا اطلاعاتی مثل اطلاعات شبکه‌ های اجتماعی، آدرس ایمیل و آدرس کیف پول خودشون رو ارائه بدند. بعد از اون این اطلاعات به اشخاص ثالث فروخته میشه.

اونها حتی میتونند جلوتر از اینها برن و شما رو مورد حمله فیشینگ قرار بدند. پس خیلی مراقب باشید. هرگز پسورد ایمیل خودتون و یا هر گونه اطلاعات حساس رو به اونها ندید. برای جلوگیری از سرقت اطلاعات، حتما تحقیقات خودتون رو انجام بدید. باید بدونید که پروژه معتبر هست یا نه.

طعمه و سوییچ

در این نوع کلاهبرداری، کلاهبردار عمدتا به دنبال ریفرال (لینک ارجاع) هست. کلاهبردار در این شیوه شما رو فریب میده تا به ایردراپ مورد نظر اعتماد کنید، اما واقعیت اینه که بعد از پر کردن فرم موجود در سایت، اطلاعات شما در ثبت یک حساب نامشخص مورد استفاده قرار میگیره. به همین ترتیب، کلاهبردار با کشوندن شما به طرح کلاهبرداری خودش، سود ریفرال دریافت میکنه.

با این که عضویت در اونها هیچ سرمایه‌ ای نمیخواد، اما ذهن و زمان شما رو تلف میکنه. اگه یک پروژه ایردراپی میخواد که در پروژه‌ های دیگه Airdrop هم ثبت نام کنید و یا در گروه‌ های صفحات اجتماعی عضو بشید، بدونید که پروژه درستی نیست.

یکی از بزرگترین کلاهبردای‌ ها به این روش، مربوط به ایردراپ اومیسگو هست. این شرکت برنامه ریزی کرده بود تا در ماه سپتامبر 2017، توکن های خودش رو به اسم OMG رو ایردراپ کنه، اما به دلایلی اون رو به تعویق انداخت. کمپین ایردراپ در توییتر، تلگرام و فوروم های ارزهای دیجیتال مشهور شد و کلاهبردارا هم از محبوبیت اون به نفع خودشون استفاده کردن. اونها حساب توییتر و سایت جعلی برای اون ایجاد کردن تا کاربرا رو فریب بدند و کلید خصوصی اونها رو به دست بیارند. این موضوع بعد از سرقت 300 اتر مجموعا به ارزش 56،781 دلار شناسایی شد.

سایت اسکن پروژه ایردراپ Dune چیست ؟

با Dune هر کسی و هر ایردراپ هانتر میتونه به صورت رایگان پرس و جوهای SQL رو روی داده های بلاک چین ایجاد کنه. نتایج به صورت نمودار تجسم میشه. نمودارها رو میشه در داشبورد جمع کرد. داشبوردها میتونند یک نمای کلی از معیارهای کلیدی یک پروژه، قیمت بنزین و موارد دیگر رو به شما ارائه بدند.

میتونید پرسش‌ ها و داشبوردهای افراد دیگه رو کاوش کنید و به اشتراک بگذارید، آن‌ها را تقسیم کنید و خودتون رو ایجاد کنید. از طرفی دیگه این سایت بهتون پروژه های ایردراپ رو نشون میده تا شما دوستان بتونید پروژه ها رو بررسی کنید و هرکدوم رو که بخواید انتخاب کنید.

چرا سایت Dune ؟

سایت Dune همراه با جامعه عظیم کاربران و کارشناسان ابزارهای قدرتمند و تجزیه و تحلیل تمام داده های زنجیره ای رو از جمله ایردراپ ها ارائه میده. میتونید داشبوردی برای تقریباً هر چیزی که به وب 3 مرتبط هست، از جمله برای EVM هایی مثل اتریوم، Polygon، Goerli و Optimism و زنجیره‌های غیر EVM مانند Solana و Bitcoin پیدا کنید.

نحوه استفاده از سایت Dune

برای وارد شدن به سایت Dune میتونید از لینک زیر برید و وارد بشید :

سایت Dune بهترین سایت برای ایردراپ هانترها
سایت Dune بهترین سایت برای ایردراپ هانتر

شما با وارد شدنتون به این سایت با این صفحه مواجه میشوید که ما براتون تمامی بخش ها رو توضیح میدیم تا شما دوستان به مشکلی برنخورید :

 1. قسمت سرچ و جستوجو پروژه ها
 2. Discover که بخشی هست که پروژها رو براتون در صفحه اصلی میاره و شما میتونید مشاهده کنید.
 3. در گزینه Favorites شما پروژه هایی که انتخاب کردید و مورد علاقه شماست رو نشون میده.
 4. نام یوزر و اکانت شما.
 5. با گزینه Library شما میتونید پروژه هایی که برداشته بودی و داشتید رو مشاهده کنید.
 6. این آیکون به شما Fee یا همون کارمزد رو نشون میده.
 7. با این گزینه شما میتونید داشبورد جدیدی برای خودتون بسازید.
 8. با تب explore new plans شما میتونید طرح ها و پروژه های جدید رو مشاهده کنید.
 9. در تب Community شما میتونید از اعضای این سایت و کارکنان ای سایت اطلاعات جمع آوری کنید و میتوانید از طریق راه های مجازی دیگه با این سایت در ارتباط باشید.
 10. این تب به شما اطلاعاتی از سایت Dune میده تا بتونید بیشتر با این سایت آشنا بشید.
 11. راه ارتباط با سایت از طریق نرم افزار ارتباطی Discord.
 12. راه ارتباط با سایت از طریق نرم افزار ارتباطی Telegram.
 13. این سه نقطه دستیابی سریع به بخش های مختلف سایت مثل Blogs، Setting یا Projects رو نشون میده که میتونید شما به این بخش ها هم دست پیدا کنید.
 14. بخش داشبورد Dashboard که به شما پروژه های ایردرپ Airdrop یا NFT رو نشون میده میده و شما میتونید هرکدوم که خواستید انتخاب کنید و با دیگران اون رو به اشتراک بذارید.
 15. شما میتونید در این بخش پرس و جو هایی که درباره پروژه شده رو بررسی کنید و نظر خودتون هم به اشتراک بگذارید.
 16. با این بخش شما میتونید هانترهای ایرداراپ ها رو ببینید که افرادی به شدت حرفه ای هستند و میتونید پروژه هایی که برداشتند رو بررسی کنید.
 17. با این بخش شما میتونید تیم های هانترهای ایرداراپ ها رو ببینید که لول بدی شدند و میتونید پروژه هایی که برداشتند رو بررسی کنید.
 18. پروژه ها و نظرات افراد.
 19. بخش لول بندی داشبورد Dashboard که شما هر لولی Level رو که بخواید براتون میاره.
 20. میتونید داشبوردی که میخواید بررسی کنید رو سرچ میزنید.
 21. مدت و تایم پروژه رو میتونید از اینجا سرچ بزنید.
 22. استفاده از تب New Dashboard شما میتونید داشبورد جدیدی رو بسازید.
 23. این بخش به شما تگ های داشبورد یا همون پروژه های محبوب رو نشون میده.

نحوه ثبت نام در سایت Dune

سایت Dune بهترین سایت برای ایردراپ هانترها
سایت Dune بهترین سایت برای ایردراپ هانتر

اول از همه وارد سایت بشید و روی تب گوشه سمت بالا که نارنجی هست [Sign Up] کلیک کنید طبق عکس تا براتون صفحه ثبت نام باز بشه.

فرم ثبت نام
فرم ثبت نام

سپس که براتون صفحه ثبت نام باز شد باید مراحل زیر که براتون توضیح داده میشه رو طی کنید تا بتونید ثبت نام بشید :

برا خودتون با حروف کوچک اینگلیسی اسمی انتخاب کنید برای مثال sinarich
سپس آدرس ایمیل خودتون رو وارد کنید.
برای خودتون رمزی بزارید که در اون از اشکال و شماره و حروف بزرگ استفاده شده باشه.
شما با زدن روی Creat Account اکانت خودتون رو در سایت Dune میسازید.

کد را در کادر وارد کنید
کد را در کادر وارد کنید

سپس برای ایمیل شما از طرف سایت کدی ارسال میشه که کد رو باید مطابق عکس در کادر که کشیده شده وارد کنید. و تب Submit Code رو بزنید.

جمع بندی

در این مقاله ما اطلاعات لازم از سایت Dune را به شما عزیزان دادیم تا شما دوستان عزیز بتونید از هر نوع کلاهبرداری هایی که با استفاده از ایردراپ Airdrop، بلاکچین و NFT هست بو ببرید و نزارید هک بشید یا سرتون کلاه بره. از طرفی دیگ این سایت بهترین سایت برای ایردراپ هانتر هست تا بتونند روز به روز با دنیای ایردراپ آشنا بشند و بتونند از پروژه های جدید روز به روز بیشتر اطلاعات جمع آوری کنند. سایت Dune یک سایت کاملا امنیت هست که شما میتونید پروژه هاتون رو با افراد دیگه در ارتباط بزارید و ازشون برای پروژه هایی که میخواید بردارید مشورت بگیرید که یک سایت کاملا اجتماعی برای شما دوستان عزیز به حساب میاد و شما میتونید از این سایت به طور کاملا رایگان استفاده کنید. شما باید روز به روز امنیت خودتون در دنیای مجازی و کریپتو افزایش بدید تا براتون مشکلات متفاوت پیش نیاد. خیلی ممنون که با ما همراه بودید اگه از این سایت استفاده کردید حتما نظرتون رو با ما به اشتراک بذارید و اگه به مشکلی بر خوردید میتونید از ما کمک بگیرید.

سوالات متداول

سایت Dune چیست ؟

شما با استفاده از سایت Dune میتونید پرسش‌ ها و داشبوردهای افراد دیگه رو کاوش کنید و به اشتراک بگذارید، آن‌ها را تقسیم کنید و خودتون رو ایجاد کنید. از طرفی دیگه این سایت بهتون پروژه های ایردراپ رو نشون میده تا شما دوستان بتونید پروژه ها رو بررسی کنید و هرکدوم رو که بخواید انتخاب کنید.

چرا باید سایت Dune را انتخاب کنیم ؟

سایت Dune همراه با جامعه عظیم کاربران و کارشناسان ابزارهای قدرتمند و تجزیه و تحلیل تمام داده های زنجیره ای رو از جمله ایردراپ ها ارائه میده. میتونید داشبوردی برای تقریباً هر چیزی که به وب 3 مرتبط هست، از جمله برای EVM هایی مثل اتریوم، Polygon، Goerli و Optimism و زنجیره‌های غیر EVM مانند Solana و Bitcoin پیدا کنید.

ایردراپ هانتر چیست ؟

شکارچیان ایردراپ یا همون ایردراپ هانتر ، به افرادی که به‌ منظور دستیابی به بیشترین سود در پروژه‌هایی مثل اپتوس (Aptos)، آربیتروم و Sui حساب‌های زیاد و غیرقابل شناسایی ساخته و به پروژه وارد میشن گفته میشه.
شکارچیان ایردراپ یا ایردراپ هاترها بعد از دریافت توکن‌ ها بلافاصله اقدام به فروش اونها میکنن. برای همین سایت Dune میتونه کمک های زیادی درباره ایردراپ ها با ما بکنه.

ایردراپ Airdrop چیست ؟

ایردراپ Airdrop به معنی ارسال رمزارزهای رایگان و مجانی از طرف تاسیس کننده های اون رمزارز و یا سایت مربوطه به بعضی کاربرا هست. بیشتر اوقات شرکت‌های تازه تأسیس بر پایه بلاک چین، از این روش برای تبلیغ و افزایش کاربرای خودشون استفاده میکنن.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا