دسته‌بندی نشده

پانل WEF در مورد اقتصاد توکن شده آینده بحث می کند

در یک بحث گسترده، پانلی از شخصیت‌های صنعت بلاک چین در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) به این نتیجه رسیدند که اقتصاد در آینده به طور فزاینده‌ای توکن‌ سازی می‌شود. به گفته شرکت کنندگان پانل، اعتبارات کربن، مسکن، برق، اوراق قرضه دولتی، ارز خارجی و سایر دارایی های دنیای واقعی در بلاک چین معامله خواهد شد.

در این رویداد با عنوان «اقتصادهای توکن‌شده، زنده می‌شوند»، جرمی آلیر، مدیرعامل Circle، جیریوت «تاپ» اسروپسریسوپا، مدیر عامل شرکت Bitkub Capital، تیمو هاراکا وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات فنلاند، و بریل لی، بنیان‌گذار «Yield Guild Games» حضور داشتند.

به گفته تاپ، بانک مرکزی تایلند در سه ماهه اول سال 2023 یک ارز دیجیتال بانک مرکزی را برای بازار عمده فروشی بات تایلند اجرا خواهد کرد. دولت در حال حاضر با مقامات پولی سنگاپور برای رسیدگی به حواله های بین دو کشور با استفاده از ارز جدید همکاری می کند. .

او همچنین گفت که دولت تایلند در حال کار بر روی یک مجوز «توکن سرمایه‌گذاری»، جدا از مجوز ارزهای دیجیتال فعلی است که به کارآفرینان اجازه می‌دهد تا «همه انواع ارزش‌ها» از جمله اوراق قرضه دولتی، تجارت اعتبار کربن، ارز خارجی، واحدهای برق را توکن کنند. و سایر دارایی ها تاپ توضیح داد که این بدان معنی است که “توکن سازی پایه و اساس اقتصاد دیجیتال در آینده خواهد بود.”

هاراکا گفت که حفظ خود از داده ها موضوع مهمی در حرکت رو به جلو خواهد بود. به گفته وی، انجمنی در فنلاند در سال 2014 به نام “MyData.org” ایجاد شد که قصد داشت به کاربران امکان اعمال مالکیت و کنترل بر داده های خود را بدهد. با این حال، بیشتر جامعه در حال حاضر به جای مالکیت داده‌ها بر «حریم خصوصی» متمرکز هستند، بنابراین پروژه‌هایی مانند اینها هنوز به اندازه‌ای که می‌توانستند جذابیت بیشتری به دست نیاوردند.
یکی از پرسش‌کننده‌ها در این رویداد پرسید که شرکت‌کنندگان فکر می‌کنند هیجان‌انگیزترین چیزی که انتظار دارند در مرحله بعد به آن توکن شود چیست. آلر در پاسخ گفت که فکر می‌کند بسیاری از برندها مایلند سیستم‌های امتیاز وفاداری اختصاصی خود را به برنامه‌های بلاک چین تبدیل کنند و آنها را از یک سیستم حلقه بسته به یک سیستم حلقه باز تبدیل کنند که می‌تواند با سیستم‌های مورد استفاده برندهای دیگر سازگار باشد.

همه شرکت‌کنندگان عموماً نسبت به آینده دارایی‌های توکن‌شده خوش‌بین بودند، اما به نظر می‌رسید که آنها موافق بودند که مقررات دولتی شفاف‌تر و رابط‌های کاربری بهتری برای تحقق اقتصاد توکن‌شده مورد نیاز است.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا