مقالات آموزش ارز دیجیتال

شبکه BEP20 چیست و چه کاربردی دارد؟

BEP20 هم درست مانند BEP2 کارمند هتل BNB! جانم؟ نمی دونید قضیه از چه قراره؟ هتل داستانش چیه؟ پس حتما مقالات TRC20 ERC20 و BEP2 مارو مطالعه کنید تا متوجه جریان بشید. در این مقاله قصد داریم تنها به بررسی BEP20 بپردازیم و در مقاله بعدی به مقایسه بین BEP20 و BEP2 خواهیم پرداخت.

بایننس اسمارت چین (BEP20) چیست؟

بایننس اسمارت چین یک شبکه خاص نیست. همانطور که در مقالات پیشین گفتیم هر شبکه بلاکچینی توکن استاندارد خودشو داراست مثلا توکن استاندارد شبکه اتریوم ERC20 و توکن استاندارد شبکه BNB دوتا داداش BEP20 و BEP2 هستند. حالا اینا چی کار می کنند و به چه دردی می خورند؟

دوباره یک سری به مثال هتل می زنیم، کسایی که مقالات قبلو خوندن حفظن اینارو ولی کسایی که نخوندن شاید گیج شده باشند پس یک مثال ریز می زنیم.

هر هتلی نیازمند کارمند داره. BEP20 هم درست مثل BEP2 کارمند هتل BNB وقتی ارزی بر روی شبکه بلاکچین BNB (هتل BNB) مستقر میشه BEP2 و BEP20 به عنوان کارمندای هتل وظایفی دارند. اگر بخوان جایی برن با کمک این دو کارمند می تونند برن. این کارمندا هر دو سریع و فرزن و در کنارش دستمزد کمیم می گیرند. البته این دستمزد کم به دستور هتل دار و شبکه اصلیه بلاکچین BNB است. این دو خودشون شبکه نیستند و همانطور که گفتیم صرفا توکن استاندارد شبکه بلاکچین BNB هستند.

تفاوت عمده بایننس اسمارت چین با بایننس چین در چیست؟

نه نه اشتباه نکنید قرار نیست مقایسه کنیم فقط قراره مهمترین اصل تفاوتشونو بگیم جچون بدون اون مقاله مزه نمیده.

بایننس اسمارت چین (BEP20) یک بلاکچین موازی بایننس چین (BEP2) است. حالا چرا موازی؟ یعنی تماما همان بلاکچین BEP2 است اما با این تفاوت که بایننس اسمارت چین قابلیت ایجاد قرارداد هوشمند دارد ولی بایننس چین ندارد.

بایننس اسمارت چین دارای یک محیط سازگار با ماشین مجازی اتریوم (Ethereum Virtual Machine) است. البته این به معنای رقابت با اتریوم و رمز ارز ETH نیست. بایننس اسمارت چین فقط یک بلاک چین سازگار اتریوم بوده و به گونه‌ای طراحی شده است که دارای سرعت بیشتر و کارمزد کمتر در انجام تراکنش‌ها باشد. کاربران می‌توانند همان دارایی با استاندارد ERC20 را در زمان کوتاه‌تر و کارمزد کمتر در بایننس اسمارت چین با استاندارد فنی BEP20 انتقال دهند. آدرس‌ها در اسمارت چین مشابه اتریوم، با 0x آغاز می‌شود. به عنوان مثال:

0x0e806cea8e5beba6df97354ef7f22b66c5a2ce82

کلیت ماجرا همین بود بایننس اسمارت چین بلاکچین موازی BEP2 است و قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند را دارد، آدرس های آن همانند اتریوم با 0x شروع می شود و کم هزینه و سریع می باشد. هنگام انتقال دارایی های خود با بایننس اسمارت چین مراقب باشید چون آدرس آن همانند ERC20 است.

سوالات متداول

BEP20 چیست؟

BEP20 بلاکچین موازی BEP2 است و قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند را دارد، آدرس های آن همانند اتریوم با 0x شروع می شود و کم هزینه و سریع می باشد.

آیا BEP20 ایمن است؟

ایمنی این شبکه هم بالاست تنها هنگام انتقال دارایی های خود مراقب باشید چون آدرس آن همانند آدرس ERC20 است

کارمزد شبکه BEP20 چقدر است؟

کارمزد BEP20 به شدت کم است و سرعت بالایی نیز دارد. تمامی ویژگی های آن همانند BEP2 است و تنها قابلیت اجرای قرارداد هوشمند را دارد.

3.8/5 - (6 امتیاز)

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا