مقالات آموزش ارز دیجیتالمقالات آموزش استخراج

استخراج ابری Cloud Mining و هشدارهای آن

استخراج ابری Cloud Mining, برای اینکه بتوانید به صورت حرفه‌ایی سرمایه‌گذار حوزه ارز دیجیتال باشید، باید قطعا در مورد استخراج ابری و اینکه چگونه می‌تواند اهداف سرمایه‌گذاری شما را محقق سازد، آشنایی داشته باشید. قدمت بحث استخراج ابری تقریبا به اندازه پیدایش بیت کوین می‌باشد. این روزها استخراج ابری شهرت بیشتری نسبت به گذشته دارد کما اینکه گاها در آن کلاهبرداری وجود دارد. بنابراین باید قبل از سرمایه‌گذاری اطلاعات خود در این زمینه را بالا ببرید و تمام جزئیات آن را بدانید.

راه‌های استخراج ارز دیجیتال

شما به چند طریق می‌توانید ارزهای دیجیتال را استخراج کنید. اگر با این امر آشنایی ندارید، به طور خلاصه برایتان توضیح خواهیم داد.
استخراج ارز دیجیتال به طور خلاصه به این معنی است که شما قدرت پردازش دستگاه سخت افزاری را در اختیار قرار می‌دهید و در ازای آن ارز دیجیتال دریافت کنید.

راه های استخراج ارز دیجیتالویژگی های آن
استخراج خانگیبا توجه به سر و صدا و مصرف برق زیاد توصیه نمیشود علاوه به اینکه خطر آتش سوزی وجود خواهد داشت.
استخراج صنعتی (اصطلاحاً مزرعه استخراج)گرفتن مجوز از وزارت صنعت و استفاده از دستگاه های وارد شده هرچند هرکدام از این دستگاه بر روی یک پروتکل خاص ارزدیجیتال کار می کنند و فقط برای همان پروتکل کار میکند.*
استخراج ابریاجاره کردن دستگاه از کسی که farm (مزرعه) دارد.
استخراج cpu و Gpuاستفاده از cpu لپ تاب و گوشی موبایل
Gpu استفاده از کارت های گرافیکی به صورت سری
که هیچ یک از این دو پیشنهاد نمی شود.
  • برای مثال پروتکل بیت کوین proof of work (اثبات کار) است و اگر شما دستگاهی با این پروتکل تهیه کنید دیگر نمی توانید ارزهای دیجیتال دیگر با پروتکل دیگری استخراج کنید.
استخراج ابری Cloud Mining و هشدارهای آن
استخراج ابری Cloud Mining و هشدارهای آن

3 چالش عمده استخراج رمزنگاری و چگونگی تسخیر آنها

استخراج رمزنگاری فرآیند آزاد سازی ارزهای رمزپایه در شبکه با تکمیل یک مجموعه محاسبات ریاضی است. و درست مثل هر صنعت معدن دیگر – طلا ، داده ها و غیره – با مجموعه ای منحصر به فرد از چالش ها همراه است.
بلاکچین دفترهای دیجیتالی هستند که به طور دائم اطلات را دخیره می کنند. به طور ساده تر آن ها رشته هایی از بلوک ها هستند که حاوی داده های تائید شده هستند و توسط “هش” به یکدیگر متصل شده اند. برای ایجاد بلاکچین، داده ها باید پردازش و تائید شوند.

هزینه‌های بالای انرژی

برای اینکه شانس موفیقیت شما افزایش پیدا کند، باید صدها ASIC را با یکدیگر ترکیب کنید تا یک مشکل را حل کنید. برای محقق شدن این امر باید برق زیادی مصرف شود که هزینه های سرسام آوری را به همراه خواهد داشت. بنا به گزارش اخبار استخراج بیت کوین بیش از 150 کشور انرژی مصرف می کند.

شما می توانید به راحتی با رایانه های شخصی خود هم استخراج ارزهای رمزنگاری شده را انجام بدهید. از نظر تئوری، هر رمزنگاری “زمان بلوک” خاص خود را دارد. برای بیت کوین، استخراج یک بلوک حدود 10 دقیقه و برای Ethereum حدود 20 ثانیه طول می کشد. با در نظر داشتن این، این بدان معناست که تک رایانه یا رایانه های شخصی از این خصوصیت محروم هستند. به همین ترتیب، ماینرها مجبور به پردازشگرهای سریعتر می شوند. برای غلبه بر تب و تاب رقابت، اکنون بسیاری از استخراج کنندگان ماشین مخصوصی را انتخاب می کنند که به عنوان مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) شناخته می شود.

آسیب پذیری Cryptojacking

مسلما برای شما هم امنیت امر بسیار مهمی است. باید به یاد داشته باشید که قدرت در معرض حملات بدافزارها است و سارقان سایبری در حال استفاده از تاکتیکی مانند باح افزار برای استخراج از راه دور از رایانه های مردم هستند. متاسفانه هیچ راه حلی برای این مشکل وجود ندارد، اما بهبود PoS اتخاذ شده توسط DigiByte ، که از ترکیبی از پنج پروتکل در بستر بلاکچین خود استفاده می کند، می تواند وسیله ی محکمی برای ماینرها ی رمزنگاری در برابر دفاع از این نوع حملات باشد. هر پروتکل فقط 20 درصد به امنیت سیستم عامل در این مورد کمک می کند. بنابراین، اگر یک سیستم در معرض تهدید باشد، 80 درصد تحت تأثیر قرار نمی گیرند. به همین ترتیب ، این مدل ترکیبی به مقابله با تمرکز کمک می کند.

تمرکز ASIC ها

ASIC ها در استخراج ارز رمزنگاری مهارت خاصی دارند. آن‌ها قدرت بالایی دارند که به محض انتشار ثابت شده است که ASIC فقط در استخراج ارز رمزنگاری شده خاص مهارت دارد. آن‌ها آنقدر قدرتمند هستند که به محض انتشار ASIC مخصوص سکه، بدون داشتن یکی از آن‌ها چالش برانگیز است. اگرچه این یک پیشرفت بزرگ در صنعت رمزنگاری است، اما همچنین به عنوان یک مشکل تلقی می‌شود، زیرا بسیاری از استخراج کنندگان رمزنگاری بر نحوه و نحوه ایجاد یا طراحی ASIC تأثیر می‌گذارند. و از آنجا که تولید کنندگان ASIC بسیار کم هستند، در نتیجه فضای استخراج متمرکز خواهد شد. با این وجود، دو روش ممکن برای حل این مشکل وجود دارد: عدم تمرکز در روند تولید ماینرهای ASIC و به کارگیری الگوریتم هش جدید که به طور مداوم effectively اثر تمام ماینرهای موجود در ASIC را از بین می برد.

Cloud mining چیست؟

Cloud mining روش و مکانیسمی است که برای استخراج ارز رمز نگاری شده که با استفاده از قدرت ابری اجاره ای و نیازی به سخت افزار و نرم افزارهای مرتبط نیست. شرکت های ماینینگ ابری به مردم اجازه می دهد حساب باز کنند و از راه دور در روند استخراج ارز رمزنگاری شده با یک هزینه اساسی شرکت کنند، به زبان ساده تر می توان گفت شما hash rate برای یک عمر یا مدت زمان محدود اجاره می کنید هر چقدر سود کردید برای شماست ولی در ابتدا باید هزینه اجاره آن را پرداخت کنید. این امکان برای مردم در سراسر جهان قابل دسترسی است. در نظر داشته باید که استخراج ابری، هزینه تعمییر و نگهداری تجهیزات یا هزینه های مستقیم انرژی را کاهش می دهد.

استخراج ابری Cloud Mining و کلاهبرداری Cloud mining

باید توجه داشته باشید که بعضی از شرکت‌ها به شما ” قراردادهای مادام العمر” می‌دهند. همان‌طور که پیشتر اشاره کردیم مبلغ اجاره را از شما در ابتدا با هزینه یکسان از شما خواهند گرفت و ظاهرا هم بازده قابل قبولی را ارائه می‌دهند. با این حال، با افزایش دشواری استخراج ارز رمزنگاری شده، سرمایه‌گذاری‌های مشابه هر بار مقدار کمتری را برمیگردانند. علاوه بر این به یاد داشته باشید با توجه به تحریم‌های ایران خیلی از شرکت‌ها با کشور عزیز ما قرارداد نمی بنند و اگر هم شرکتی این کار را انجام بدهد توصیه نمی‌شود پول خود را در اختیار کسی که نمی‌بینید و اعتمادی ندارید نگذارید.

درک بهتر استخراج ابری Cloud Mining

این استخراج برای تولید ارزهای رمزپایه مبتنی بر بلاکچین استفاده می‌شود. استخراج ابری به طور کلی، یکی از سریع ترین روندهای رشد فناوری است که در آن سرویس‌های محاسباتی مانند: ظرفیت سرور، سرویس‌های پایگاه داده، پردازش، نرم افزار و ذخیره سازی فایل از طریق ابر قابل دسترس است. در نظر داشته باشید که این استخراج وسیله‌ای است که از طریق آن سکه‌های جدیدی آزاد می‌شود.

استخراج ابری Cloud Mining و هشدارهای آن
استخراج ابری Cloud Mining و هشدارهای آن

مدل های استخراج ابری Cloud Mining

  • استخراج میزبان: مورد پسند‌ترین شکل استخراج ابری است. در این مدل، مشتری تجهیزات سخت افزاری واقع خرید یا اجاره می‌کنید. استخراج کنندگان وظیفه نگهداری و تعمیرات تجهیزات را به عهده دارند. علاوه براینکه باید از عملکرد آن‌ها اطمینان کسب کنند. از این طریق مشتریان می‌توانند کنترل مستقیم ارزهای رمزنگاری شده خود را داشته باشند. باید توجه کنید که هزینه پیش پرداخت قابل توجه می‌باشد اما نگران هزینه‌ی گران مرتبط با استخراج، از جمله برق قابل کنترل می‌باشند.
  • lesh hash power: مدل دیگری می باشد که در استخراج ابری استفاده می شود. به یاد داشته باشید که در این مدل، قدرت هش یا قدرت محاسباتی مرتبط با ارزهای دیجیتال از یک مزرعه استخراج، استخراج خواهد شد. به عنوان مشتری سهمی از سود این مزرعه دریافت می‌کنید. طبق اخبار و گزارش‌های این حوزه، قدرت هش اجاره‌ای معروف‌ترین شکل استخراج برای آلت کوین‌ها است. این فرایند نیازمند این است که از طریق حساب کاربری دوره قرارداد و قدرت هش را انتخاب کنید.

با اینکه این روش مزایای زیادی دارد، مانند سرمایه‌گذاری کمتر در سخت‌افزار و هزینه‌های مکرر، ولی معایبی هم دارد. به عنوان مثال، کلاهبرداری‌های صنعتی به سرعت در حال تکثیر هستند که متاسفانه پس از آن کاهش سود وجود دارد. آلت کوین‌ها در مقابل تقاضا آسیب‌پذیر هستند و کاهش قدرت آن‌ها می‌تواند سود کمتری برای استخراج کنندگان داشته باشد. همچنین مدل‌های استخراج ابری باعث تمرکز اهای دیجیتال می‌شوند، در غیر این صورت یک اکوسیستم غیر متمرکز است.

استخراج از استخر در مقابل استخراج ابری Cloud Mining

تفاوت استخراج از استخر و استخراج ابری چیست؟ در استخراج شما با شخص دیگری در ارتباط هستید؟ با استخراج از استخر، شما به دکل خود نیز نیازمند هستید؟ از طریق نرم افزار استخر، شما قدرت پردازش را در اختیار قرار می‌دهید. شما باید با خرید و مدیریت تجهیزات، راه اندازی تجهیزات، خنک کردن تجهیزات، دائمی و ثابت بودن اتصال به اینترنت و غیره کنار بیایید.
با استخراج ابری، شما یک استخراج کننده هستید، تقریبا می توانیم بگوییم یک استخراج کننده مستقل هستید. تمام و تنها چیزی که شما فراهم می کنید پول است. شرکت های استخراج ابری، هزاران سرمایه گذار را جذب می کنند و دردرآمد کسب می کنند. تنها کاری که شما باید توجه کنید و انجام دهید این است که یک عملیات استخراج ابر معتبر پیدا کنید.

راهنمای مختصر استخراج ابری

در این نوع استخراج، شما بخشی از یک عملیات را بر عهده دارید و ماینرهای ابری بقیه کارها را انجام می‌دهند. در واقعیت شما یک سرمایه‌گذار در استخراج ابری هستید. یک شرکت فیمت مناسب هش را ارائه می‌دهد و شما برای مدت مشخصی هش را خرید یا اجاره می‌کنید و سپس بر اساس علت اقدام و با توجه به بودجه خود، سود می‌کنید.

مزیت مورد توجه این سرویس این است که شما به راحتی و بدون دغدغه سرو صدای تجهیزات، مدیریت، فضای لازم برای یافتن تجهیزات و گرما و راه‌های مقابله با آن را ندارید. سرویس استخراج ابری این مشکلات را برای شما حل می‌کند.
اما به یاد داشته باشید که با وجود همه این‌ها امکان بروز مشکلات هم برای شما وجود دارد. بسیاری از این استخراج‌ها برای مدت زمان مشخص شده در قرارداد، سودده نیستند.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا