شرکت‌های سرمایه‌گذار در بیت‌کوین

این روزها خرید بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران سازمانی و شرکت‌های سرمایه‌گذار بیت‌کوین در حال افزایش است. اما چه اتفاقی افتاد تا این مسیر که در ابتدا مشتاقان زیادی نداشت ناگهان تغییر کرد؟ کدام شرکت‌ها پا در این مسیر گذاشتند و سهم آن‌ها از بازار ارز دیجیتال چه‌مقدار است؟ بیایید نگاهی به بزرگ‌ترین پورتفولیوهای بیت کوین و صاحبانشان بیندازیم.

یک وب‌سایت آنالیز تراکنش‌‌های بیت کوین، شرکت هایی را که از بیت‌ کوین به عنوان روشی برای ذخیره ارزش دارایی‌های خود استفاده می‌کنند، مورد مطالعه قرار داده است که در ادامه، شرکت ‌های بزرگ سرمایه گذار روی بیت کوین را معرفی و میزان سرمایه‌گذاری آنها را بررسی می‌کنیم.

معروف ترین شرکت‌های سرمایه‌گذار در بیت‌کوین

برای سرمایه‌گذارانی که تمایلی به خرید بیت کوین ندارند، خرید سهام شرکت‌هایی که در دارایی خود بیت کوین دارند روش مناسبی است که بدون دخالت مستقیم و دردسرهای نگهداری بیت کوین، با فضای رمزارز تعامل داشته باشند.

چه شرکت‌هایی روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟ در این مطلب 12 مورد از شرکت‌های سرمایه‌گذار بیت‌کوین، که بیشترین بیت‌کوین را در اختیار دارند معرفی می‌کنیم.

1. گری اسکیل (Grayscale Bitcoin Trust)

گری اسکیل دارای بزرگ‌ترین سبد ارزدیجیتال بیت‌کوین به ارزش ۴۳ میلیارد دلار است. یعنی چیزی معادل۵۴۶،۵۴۴ واحد بیت‌‌کوین، که بیش از ۳ درصد از کل عرضه دنیا را در اختیار دارد. گری‌اسکیل حدود ۷۰ درصد از کل بیت‌کوین‌های تازه‌ استخراج‌ شده در سال ۲۰۲۰ میلادی را خریداری و به این ترتیب، سبد سهام خود را دو برابر کرده است. این شرکت در ازای ارائه خدمات به مشتریان خود کارمزدی معادل ۲ درصد دریافت می‌کرد.

گری اسکیل شرکت‌های سرمایه‌گذار در بیت‌کوین

2. مایکرواستراتژی (Microstrategy Inc)

مایکرو استراتژی، ۱۰۵۰۸۵ عدد بیت‌کوین در اختیار داشت، که معادل ۳.۳ میلیارد دلار بود. حال این شرکت در حال حاضر بیش از ۱۲۱ هزار BTC در ذخایر خود دارد. سیلور به‌صورت عمومی اعلام کرده است که شخصا ۱۷۷۳۲ عدد بیت کوین دارد که در حال حاضر ارزشی معادل ۵۶۵ میلیون دلار دارد. شرکت مایکل سیلور ۲.۱۸۶ میلیارد دلار روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است. مایکل سیلور، مدیرعامل Micro Strategy، در هر ثانیه ۱۰۰۰ دلار بیت کوین خریداری می‌کند.

مایکرواستراتژی

3. تسلا (Tesla) یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذار بیت‌کوین

شرکت تسلا ۱.۵ میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است که در آن سال با رشدی نزدیک به 60 درصد به پایان رساند. ۴۲۹۰۲ بیت‌کوین، که تسلا در حال حاضر ۱.۳۷ میلیارد دلار ارزش دارد.

تسلا شرکت‌های سرمایه‌گذار در بیت‌کوین

4. گلکسی دیجیتال هولدینگز (Galaxy Digital Holdings)

بانک تجاری گلکسی دیجیتال هولدینگز ۱۶۴۰۰ عدد بین کوین دارد. که ارزش این دارایی چیزی بیش از ۵۲۲ میلیون دلار است.

گلکسی دیجیتال هولدینگز

5. وویجر دیجیتال (Voyager Digital LTD)

شرکت وویجر دیجیتال ۱۲۲۶۰ بیت‌کوین دارد که ارزش آن حدود ۳۹۰ میلیون دلار است. هدف این شرکت ارائه سرویس‌های جامع تجارت دارایی‌های دیجیتال است.

وویجر دیجیتال

6. اسکوئر (Square Inc) 0.022%

همزمان با خرید بیت‌کوین توسط تسلا، سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون دلاری ماه اکتبر شرکت اسکوئر هیزمی بر آتش خرید‌های سازمانی بیت‌کوین انداخت. اسکوئر از آن زمان تا به‌ حال، سرمایه‌گذاری خود در بیت‌کوین را ادامه داده است و اعلام کرده که ۱۷۰ میلیون دلار دیگر در فصل پایانی سال ۲۰۲۰ بیت‌کوین خریداری کرده است.

اسکوئر

7. دارایی‌های دیجیتال ماراتن (Marathon Digital Holdings)

این شرکت ۵۷۸۴ بیت‌کوین به ارزش ۱۸۴ میلیون دلار دارد. این شرکت سال خوبی داشته است و سال ۲۰۲۱ را با افزایش سرمایه ۲۰۰ میلیون دلاری آغاز کرد و ژانویه را به یک خرید ۱۵۰ میلیون دلاری تمام کرد.

دارایی‌های دیجیتال ماراتن

8. کوین بیس گلوبال (Coinbase Global Inc) جزو شرکت‌های سرمایه‌گذار در بیت‌کوین

فوریه ۲۰۲۱، کوین بیس اعلام کرد که چیزی به ارزش ۲۳۰ میلیون دلار بیت‌کوین دارد. در جولای ۲۰۲۱ بخاطر کاهش قیمت بیت‌کوین، ارزش دارایی بیت‌کوین این شرکت به ۱۴۳ میلیون دلار کاهش یافت که معادل ۴۴۹۲ بیت‌کوین است.

کوین بیس گلوبال شرکت‌های سرمایه‌گذار در بیت‌کوین

9. بیت کوین گروپ (Bitcoin Group SE)

شرکت سرمایه‌گذاری بیت‌کوین گروپ واقع در آلمان ۳۹۴۲ بیت کوین به ارزش ۱۲۶ میلیون دلار دارد. سرمایه‌گذاران این شرکت شامل صرافی رمزارزی به‌نام Bitcoin.de و بانک Futurum است که در اکتبر سال ۲۰۲۰ با هم ادغام و اولین بانک رمزارز آلمان را ساختند.

بیت کوین گروپ

10. شرکت هات ۸ ماینینگ (Hut 8 Mining Corp)

شرکت هات 8 ماینینگ کانادایی، حدود ۳۵۲۲ بیت‌کوین به ارزش ۱۲۲ میلیون دلار در اختیار دارد. در ژوئن سال ۲۰۲۱، شرکت هات ۸ هدف خود را برای ماین کردن ۵۰۰۰ بیت‌کوین تا پایان سال، را به اشتراک گذاشت.

شرکت هات ۸ ماینینگ

11. رایت بلاک چین (Riot Blockchain Inc)

شرکت آمریکایی رایت بلاک چین دارایی کمتر از ۲۲۴۳ بیت‌کوین به ارزش ۷۱ میلیون دلار را داراست. افت مداوم قیمت بیت‌کوین قیمت سهام رایت را کم کرده است. در زمان خرید، هر سهام آن به ارزش ۴۸ دلار خرید و فروش می‌شد که در جولای ۲۰۲۱ این رقم یک کاهش ۴۱ درصدی به ۲۸ دلار داشت.

رایت بلاک چین

12. کوین شیرز (Coinshares) 0.33%

شرکت سرمایه‌گذاری انگلستانی، بیش از 1 میلیارد دلار دارایی دیجیتال را مدیریت می‌کند. سهم بیت‌کوین در این بین 80 درصد است. کوین شیرز اخیرا از طرف سرمایه گذاران، اقدام به خرید 69,730 بیت کوین به ارزش 790 میلیون دلار کرده است.

کوین شیرز

چرا شرکت‌ها سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را دوست دارند؟

شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال همواره نگاه ویژه‌ای به بیت کوین داشته‌اند و با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده توسط این شرکت‌ها در بازار کریپتوکارنسی، می‌توان این برداشت را کرد که این حوزه در سال‌های آتی از آینده درخشانی برخوردار خواهد بود. شاید سرمایه‌گذاری بر روی آن نتیجه مثبتی را در بلند مدت برای افراد و سازمان ها به ارمغان بیاورد.

به نظر شما سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ روی بیت‌کوین، تاثیری در رشد قیمت و ارزش این رمزارز دارد؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا