دسته‌بندی نشده

صرافی هلندی Bitvavo پیشنهاد DCG برای بازپرداخت 70 درصد بدهی را رد کرد

صرافی ارزهای دیجیتال Bitvavo، یک طلبکار اصلی شرکت مشکل دار ارز دیجیتال (DCG)، پیشنهاد DCG برای بازپرداخت جزئی بدهی را رد کرده است.

Bitvavo رسماً در 11 ژانویه اعلام کرد که این شرکت یک پیشنهاد متقابل از DCG دریافت کرده است که پیشنهاد بازپرداخت حدود 70٪ از مبلغ معوقه را در یک مدت قابل قبول برای Bitvavo دارد.

صرافی گفت: مبلغ باقیمانده هنوز در حال مذاکره با DCG است، زیرا این صرافی فقط آماده است تا بخشی از بدهی را در مدت قابل قبول برای Bitvavo بازپرداخت کند و افزود:

ما به عنوان طلبکاران، دومی را قابل قبول نمی دانیم زیرا DCG منابع کافی برای بازپرداخت کامل در دسترس دارد.”
Bitvavo تاکید کرد که وضعیت فعلی DCG هیچ تاثیری بر مشتریان، پلتفرم یا خدمات Bitvavo ندارد. این شرکت خاطرنشان کرد: “Bitvavo مبلغ معوقه را تضمین می کند و بنابراین ریسک را از مشتریان خود پذیرفته است.”

این اعلام بلافاصله پس از آن منتشر شد که Bitvavo تصمیم گرفت حدود 290 میلیون دلار از دارایی های قفل شده در DCG را برای جلوگیری از اتکا به این شرکت مشکل دار، پیش بودجه کند. صرافی کریپتو هلند اعلام کرد منابع کافی برای ادامه خدمات رسانی به مشتریان خود بدون اختلال دارد. صرافی انتظار دارد که DCG موجودی‌های معوق را بازپرداخت کند، علی‌رغم اینکه این صرافی با بحران نقدینگی گسترده در میان بازار نزولی مواجه است.
در آخرین بیانیه، Bitvavo به وضعیت مشابهی اشاره کرد که صرافی کریپتو برادران Winklevoss، Gemini با آن مواجه شد. در 10 ژانویه، کامرون وینکلووس نامه ای عمومی به هیئت مدیره DCG نوشت و مدیر عامل شرکت بری سیلبرت را به تقلب متهم کرد و خواستار جایگزینی سیلبرت به عنوان مدیر عامل شد. با توجه به اینکه DCG و شرکت تابعه وام‌دهنده کریپتو Genesis Capital به جمینی 900 میلیون دلار بدهکار هستند، بنیانگذاران Gemini مطمئن هستند که هنوز امکان راه‌حلی مثبت برای رضایت همه طرف‌های درگیر وجود دارد.

بیتواوو خاطرنشان کرد: «مانند جمینی، ما این اطمینان را به اشتراک می‌گذاریم که می‌توان راه‌حلی برای رضایت همگان پیدا کرد.
DCG و Genesis از جمله شرکت‌های بزرگ صنعت کریپتو هستند که تحت تأثیر شیوع گسترده پس از فروپاشی صرافی رمزارز FTX در نوامبر 2022 قرار گرفتند. پس از اینکه گزارش داد وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقاتی را علیه این شرکت در همکاری آغاز کرد، وضعیت برای DCG مخاطره‌آمیزتر شد. با کمیسیون بورس و اوراق بهادار

در 10 ژانویه، سیلبرت از DCG نامه ای عمومی به سهامداران نوشت و از تصمیمات خود دفاع کرد و جزئیات چندین وام از Genesis و روابط با شرکت هایی مانند Three Arrows Capital را ارائه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا