آموزش صرافی ارز دیجیتال

آموزش صرافی غیرمتمرکز ام‌دکس MDEX

صرافی ام‌دکس MDEX یک صرافی غیر متمرکز Dex است که دارای حجم مارکت خوبی است می توان گفت که این صرافی در لیست سه صرافی برتر غیرمتمرکز جایی دارد. صرافی Mdex در ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ شروع به کار کرد. همچنین ام‌دکس MDEX یک ارز دیجیتال با نماد اختصاری MDX را دارا است. شما در این صرافی می توانید تمام توکن های شبکه اتریوم، شبکه هکوچین (Heco Chain) و شبکه بایننس کوین را پشتیبانی می کند. ویژگی برتر این صرافی این است که توانسته سه شبکه برتر بلاکچین رو در یک قالب ارائه دهد.

همچنین این صرافی اولین صرافی است که دارایی سیستم استخراج دوگانه (استخراج نقدینگی و استخراج تراکنش‌ها) در پلتفرم خود است. این صرافی هم مانند صرافی پنکیک سواپ دارای سیستم خرید مجدد و سوزاندن توکن است که این امر به مرور باعث با ارزش شدن دارایی می شود چون که تعداد توکن ها کم می شود. توکن MDX 0.3% کارمزد تراکنش دریافت می‌کند. 40% از این کارمزد تراکنش برای بازخرید و سوزاندن توکن MDX و 60% برای خرید توکن HT (هوبی توکن) به منظور ایردراپ (هدیه‌های تبلیغاتی) به کاربرانی که توکن MDX را دارند، استفاده می‌شود.

توکن MDX یک توکن مدیریتی است که می‌تواند برای تصمیم‌گیری درباره موضوعات مهم در شبکه ارز دیجیتال Mdex مورد استفاده قرار گیرد؛ مانند رأی‌گیری در مورد نسبت کارمزد تراکنش و بررسی قوانین مهم دیگر در شبکه.

آموزش کار با صرافی Mdex

طبق عکس پایین بر اساس شماره تمام بخش های این صرافی رو توضیح میدهم، پس با ما همراه باشید.

1- اولین بخش در این صرافی بخش انتخاب زبان است شما می توانید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. متاسفانه هنوز زبان فارسی به این سایت اضافه نشده است.

آموزش اتصال کیف پول به صرافی ام‌دکس MDEX

2- شما می توانید با کیف پول متامسک به این صرافی متصل شوید یا این که در گوشی با کیف پول تراست والت به این صرافی متصل شوید. قبل از اتصال به صرافی باید براساس مقاله افزودن شبکه هکوچین به کیف پول متامسک و افزودن شبکه بایننس اسمارت چین به کیف پول متامسک شبکه رو به کیف پول اضافه کنید و وارد سایت mdex.co (مشاهده سایت) شوید. سپس از منو بالا سایت روی گزینهConnect your wallet کلیک کنید.

3- در این بخش شما می توانید شبکه مورد نظر خود را انتخاب کنید. تغییر شبکه در صرافی غیرمتمرکز ام دکس به این شکل است که شما از زبانه ای که باز می شود یکی از شبکه ها رو انتخاب می کنید. مثلا اگر یک توکن براساس شبکه بایننس بخواهید چنج کنید باید از گزینه Bsc استفاده کنید. موقع تغییر دادن شبکه کیف پول با نمایش پیام switch network شبکه رو تغییر میدهد.

4- Home همون صفحه اصلی صرافی است که مقدار ارزش کل قفل‌‍شده (TVL) Total Value Locked صرافی رو نمایش میدهد. که در پایین همان ارزش کل قفل شده شبکه بایننس و هکوچین هم نمایش داده می شود.

شما در بخش Boardroom بابت نگهداری توکن MDX می توانید پاداش های مختلفی دریافت کنید. که در صفحه اصلی فهرستی از مقدار سود و جفت ارزهای که می توانید سود کسب کنید را مشاهده می کنید.

در فهرست دیگر شما مقدار استخراج نقدینگی Liquidity را مشاهده می کنید. که این بخش یک راه کسب درآمد از نگهداری ارزدیجیتال است.

آموزش بخش Swap صرافی MDEX

5.1- طبق عکس بالا شما از گزینه Transaction Settings می توانید مقدار فی یا کارمزد خود را تنظیم کنید این مقدار هرچقدر کمتر باشد شما در تراکنش ها هزینه کمتری پرداخت می کنید.

5.2- توکنی که می خواهید چنج کنید را انتخاب کنید مثلا در عکس بالا ما bnb رو انتخاب کردیم و مقدار 1 را وارد کردیم.

5.3- مقدار توکنی که دریافت می کنید است.

5.4- با استفاده از این گزینه شما می توانید جایی توکن های خود را عوض کنید مثلا الان توکن bnb به توکن safemoon تبدیل می شود. ولی شما با زدن این گزینه می توانید safemoon رو به توکن bnb تبدیل کنید.

5.5- با زدن این گزینه صرافی به کیف پول شما متصل می شود و این تراکنش با پرداخت فی انجام می شود.

5.6- در این بخش هم مقدار فی و اطلاعاتی در مورد چنج کردن شما نمایش داده می شود.

5.7- شما در این صرافی با هر بار معامله کردن توکن MDX به صورت رایگان دریافت می کنید. که این توکن خود صرافی غیرمتمرکز ام‌دکس MDEX است که می تواند آینده خوبی داشته باشد.

آموزش بخش Pool

6- این بخش برای افزودن نقدینگی در صرافی است تا با این کار بتوانید در بخش Liquidity از استیک کردن و تامین نقدینگی سود کسب کنید. برای تکمیل فرایند افزودن نقدینگی در بخش Pool گزینه Add Liquidity را بزنید. سپس جفت توکن خود را با نسبت مشخص وارد کنید.

آموزش بخش Liquidity صرافی MDEX

7- Liquidity Mining یا استخراج نقدینگی، روشی برای به‌دست‌آوردن پاداش از طریق استیکینگ رمزارزها است. درواقع شما با قفل‌کردن توکن‌های خود پاداش کسب می‌کنید.

7.1- شما در این بخش می توانید فهرست توکن های LP شده رو مشاهده کنید. شما باید این توکن های LP شده رو از بخش Pool که در بالا توضیح دادیم ایجاد کنید.

7.2- در بخش Single امکان افزودن نقدینگی تنها با یک توکن امکان پذیر است.

7.3- در این بخش شما جفت ارزهای LP شده رو می بینید که می توانید براساس سود و موجودی خود یکی از این جفت ارزها رو انتخاب کنید.

7.4- مقدار سود شما از استیک کردن به صورت سالانه است.

7.5- از این گزینه می توانید مراحل استیک کردن را ادامه بدهید. بعد از فعال شدن می‌توانید از طریق دکمه‌های + و – هر مقدار از توکن را که می‌خواهید استیک کنید. بعد از مدتی شما می توانید با زدن گزینه withdraw سود خود را به کیف پول خود انتقال دهید. اگر هم دیگر نمی خواهید استیک کنید از گزینه withdraw All استفاده کنید.

آموزش ترید رمز ارزها در صرافی Mdex

8- شما در این بخش با چنج کردن جفت ارزها می توانید ارز دیجیتال خود صرافی رو دریافت کنید. جفت ارزی را که می‌خواهید معامله کنید پیدا کنید. اگر روی جفت معاملاتی موردنظر خود کلیک کنید به بخش swap خواهید رفت. پس از انجام تراکنش می‌توانید روی Withdraw کلیک کنید تا پاداشی که از این تراکنش به شما اختصاص یافته را برداشت کنید.

آموزش بخش Boardroom

9- برای تشویق کاربران به نگه داشتن MDX برای مدت طولانی، MDEX اکنون عملکرد جدید قفل Boardroom و سرمایه گذاری بودجه و سهام بیشتر برای پاداش دادن به شرکت کنندگان فعال را آغاز کرده است.

آموزش بخش Bridge

10- در Mdex می‌توانید توکن‌های خود را بین سه شبکه مورد حمایت این صرافی جابه جا کنید. در بخش Bridge شما می توانید توکن های یک شبکه رو به شبکه دیگر انتقال دهید.

معرفی بخش Chart

11- در این بخش شما تمام اطلاعات این صرافی رو می توانید ببینید. مانند قیمت ارزها، نقدینگی، حجم و برترین جفت ارزهای صرافی و…

معرفی بخش Burning black hole

12- Burning Black Hole در واقع کمپینی است که به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود. صرافی در هر دوره ۳۰۰ هزار توکن USDT را به آن اختصاص می‌دهد. مابقی سرمایه از طریق کاربران تامین می‌شود.

سه نوع جایزه در این جشنواره وجود دارد. نفر اول جایزه موسوم به Jupiler را می‌برد که ارزش آن ۱۰ درصد از توکن‌های آن دور از جشنواره است. نفر دوم جایزه Saturn را می‌برد که مبلغ آن ۱۰۰ هزار تتر است و ۲۰۰ هزار تتر باقی‌مانده بین دیگر کاربران برنده توزیع می‌شود. ۹۰ درصد دیگر توکن‌های MDX‌ که توسط کاربران واریز شده است سوزانده خواهد شد.

معرفی بخش NEWS صرافی MDEX

این بخش شامل آموزش های مقدماتی و رفع مشکلات صرافی است و همچنین جدیدترین خبرهای صرافی در این بخش گذاشته می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا