آموزش صرافی ارز دیجیتالآموزش صرافی نوبیتکسصرافی ایرانی ارز دیجیتال

گیفت کارت نوبیتکس یا نوبی گیفت چیست؟

در حال حاضر امکان صدور نوبی گیفت یا گیفت کارت نوبیتکس در اپلیکیشن اندروید نوبیتکس وجود دارد. به‌تدریج این امکان به وب‌سایت و اپلیکیشن ios نوبیتکس نیز اضافه خواهد شد. برای صدور نوبی‌گیفت، می‌بایست در نوبیتکس حساب کاربری احراز هویت شده تا حداقل سطح یک داشته باشید. درصورتی‌که کاربر نوبیتکس نیستید، می‌توانید به راهنمای ثبت نام و احراز هویت در نوبیتکس مراجعه نمایید.

راهنمای تصویری صدور و دریافت گیفت کارت نوبیتکس

پس از ورود به حساب کاربری نوبیتکس خود در اپلیکیشن نوبیتکس، با مراجعه به بخش منو و کلیک بر روی کارت هدیه امکان ورود به فرآیند صدور نوبی گیفت یا دریافت هدیه وجود خواهد داشت.

گیفت کارت نوبیتکس نوبی گیفت

آموزش صدور گیفت کارت نوبیتکس برای دوستان

ازآنجایی‌که مسئولیت صدور و استفاده از نوبی‌گیفت بر عهده صادرکننده کارت است، حتماً بامطالعه قوانین و مقررات، ضمن آگاهی از مسئولیت‌ها، آن را تأیید نمایید.

قوانین گیفت کارت نوبیتکس

گام اول: انتخاب نوع کارت هدیه

با مراجعه به تب سفارش نوبی گیفت و کلیک بر روی دکمه سفارش، وارد فرآیند صدور گیفت کارت نوبیتکس خواهید شد. مرحله اول در فرآیند صدور، انتخاب نوع کارت است. در نوبیتکس دو نوع نوبی‌گیفت قابل صدور است:

گیفت کارت نوبیتکس
 1. نوبی‌گیفت فیزیکی: در این مدل، کارت هدیه به‌صورت فیزیکی با قابلیت انتخاب طرح‌های مختلف صادر و برای آدرس پستی مدنظر کاربر صادرکننده، از طریق پست، ارسال می‌شود. با توجه به قابلیت‌های ارائه‌شده از طرف پست، این کارت‌ها ظرف مدت 1 تا 3 روز کاری به مقصد خواهد رسید.
 2. نوبی‌گیفت دیجیتالی: در این مدل، کارت هدیه به‌صورت دیجیتالی و در قالب ایمیل، برای کاربر مقصد ارسال می‌شود.
 3. سفارش نوبی‌گیفت به تعداد زیاد: درصورتی‌که نیاز به صدور کارت هدیه به تعداد بیشتر از 10 عدد را داشته باشید با انتخاب این گزینه، درخواست شما ثبت‌شده و کارشناسان نوبیتکس جهت دریافت سفارش در اسرع وقت با شماره همراه ثبت‌شده در حساب کاربری شما، تماس خواهند گرفت. دقت کنید، هیچ‌گونه اطلاعات کاربری ازجمله رمز عبور یا کد تأیید از شما درخواست نخواهد شد.

پس از انتخاب نوع گیفت کارت نوبیتکس (فیزیکی یا دیجیتالی)، می‌بایست نحوه‌ی انتقال ارزش در کارت هدیه مدنظر خود را انتخاب کنید:

گیفت کارت نوبیتکس نوبی گیفت
نوبی گیفت با ارزش ریالی ثابت

ارزش ریالی این مدل تا زمان دریافت هدیه ثابت بوده و معادل ریالی در نظر گرفته‌شده در زمان صدور، رمزارز به دریافت‌کننده هدیه، انتقال می‌یابد. در زمان صدور کارت، مبلغ هدیه به‌صورت ریالی از حساب سفارش‌دهنده کسر می‌شود.این مدل نوبی‌گیفت در حال حاضر تنها برای بیت کوین و با قابلیت انتقال از طریق شبکه لایتنینگ طراحی‌شده است. کاربر ابتدا مبلغ مدنظر خود را انتخاب نموده و سپس این مبلغ از حساب ریالی کاربر کسر شده و کارت هدیه صادر می‌شود. در زمان دریافت هدیه، به‌اندازه ارزش ریالی مدنظر کاربر، بیت کوین از بازار نوبیتکس خریداری شده و امکان انتقال آن در شبکه لایتنینگ بیت کوین، به دریافت‌کننده داده می‌شود. با توجه به اینکه سفارش خرید از بازار به‌صورت مارکت اجرایی می‌شود و با توجه به کارمزد معامله و حاشیه سود در نظر گرفته‌شده، ارزش دریافتی از این طریق می‌تواند تا 2% با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت داشته باشد. بدیهی است از لحظه دریافت هدیه، ارزش کوین دریافتی با نوسانات بازار متغیر خواهد بود. ویژگی‌های منحصربه‌فرد نوبی‌گیفت با ارزش ریالی ثابت عبارت‌اند از:

تا لحظه دریافت هدیه، ارزش منتقل‌شده از طرف صادرکننده کارت به دریافت‌کننده هدیه، ثابت خواهد بود و نگرانی از بابت نوسانات شدید بازار از لحظه صدور کارت تا رسیدن به دست دریافت‌کننده وجود نخواهد داشت.

این نوع کارت، برای افرادی که کاربر نوبیتکس نیستند نیز، قابل دریافت است. دریافت‌کننده هدیه علاوه بر اپلیکیشن نوبیتکس امکان دریافت بیت کوین خود از طریق کیف پول‌های لایتنینگی را نیز خواهد داشت.

نوبی گیفت با ارزش رمزارزی ثابت:

در این مدل، صادرکننده کارت مقدار مشخصی از کوین را برای دریافت‌کننده هدیه ارسال می‌کند. مبلغ مدنظر، در زمان صدور از کیف پول رمزارز مدنظر از حساب کاربر صادرکننده کارت کسر می‌شود. مزیت اصلی این مدل نوبی‌گیفت، تنوع رمزارزهای قابل‌انتقال است. در حال حاضر، دریافت هدیه در این مدل صرفاً برای حساب کاربری در نوبیتکس امکان‌پذیر است. بنابراین درصورتی‌که دریافت‌کننده هدیه کاربر نوبیتکس نباشد، برای دریافت این مدل کارت هدیه ابتدا می‌بایست در نوبیتکس ثبت‌نام کند.

گام دوم: انتخاب مبلغ هدیه گیفت کارت نوبیتکس

1. نوبی‌گیفت با ارزش ریالی ثابت: در این مدل امکان انتخاب مبالغ معادل یک‌صد هزار تومان، دویست هزار تومان، پانصد هزار تومان، یک‌میلیون تومان، دو میلیون تومان و پنج میلیون تومان وجود خواهد داشت

گیفت کارت نوبیتکس

2. نوبی‌گیفت با ارزش رمزارزی ثابت: در این مدل امکانت انتخاب انواع مختلف رمزارز و همچنین مبالغ مختلف تا سقف محدودیت‌های برداشت سطح کاربر صادرکننده کارت وجود خواهد داشت.

گیفت کارت نوبیتکس

گام سوم: انتخاب طرح و متن دلخواه نوبی‌گیفت

در حال حاضر، 4 طرح متنوع برای کارت‌های نوبی‌گیفت در نظر گرفته‌شده است. با انتخاب هر یک از این طرح‌ها، امکان نوشتن متن با محدودیت حداکثر 24 کاراکتر برای صادرکننده کارت وجود خواهد داشت. پس از انتخاب طرح و متن، پیش‌نمایش نوبی‌گیفت قابل‌مشاهده خواهد بود. لوگوی رمزارز، متن و مبلغ در پیش‌نمایش، نمونه است و در زمان صدور کارت لوگوی رمزارز، مبلغ و متن مورد انتخاب کاربر اعمال خواهد شد.

گیفت کارت نوبیتکس نوبی گیفت
گیفت کارت نوبیتکس نوبی گیفت

گام چهارم: ثبت مشخصات دریافت‌کننده هدیه

تو این مرحله امکان ثبت مشخصات دریافت‌کننده کارت هدیه وجود خواهد داشت. در صورت سفارش کارت هدیه فیزیکی، ثبت آدرس پستی دقیق به همراه کد پستی الزامی است. ولی اگر کارت هدیه دیجیتالی سفارش دهید، به‌جای آدرس، می‌بایست ایمیل دریافت‌کننده هدیه را وارد نمایید.

پین کد (رمز دریافت هدیه): برای حفظ امنیت نوبی‌گیفت در زمان صدور کارت، رمز دریافت هدیه یا پین کد از طرف صادرکننده تعیین می‌شود. این رمز می‌تواند ترکیبی از اعداد و حروف باشد. ازآنجایی‌که دریافت هدیه تنها با داشتن این رمز ممکن است، بنابراین کاربر صادرکننده نوبی‌گیفت می‌بایست در حفظ و نگهداری آن کوشا بوده و پین کد را به شکل امن به دریافت‌کننده هدیه منتقل نماید. در حال حاضر امکان بازیابی پین کد تنها با تأیید کاربر صادرکننده نوبی‌گیفت و از طریق پشتیبانی آنلاین نوبیتکس ممکن خواهد بود.

استفاده از شماره همراه به‌عنوان دوعاملی: در صورت تمایل صادرکننده نوبی‌گیفت می‌تواند با واردکردن شماره همراه خود یا دریافت‌کننده هدیه، فرآیند دریافت هدیه را به شکل دوعاملی تعریف کند. در این صورت، برای دریافت هدیه علاوه بر اینکه نیاز به واردکردن پین کد وجود دارد، کد تأیید ارسال‌شده به شماره همراه ثبت‌شده نیز نیاز خواهد بود.

تاریخ دریافت هدیه: با توجه به ارسال بسته‌ها توسط شرکت پست، امکان تعیین زمان دقیق برای رسیدن نوبی‌گیفت فیزیکی به آدرس مقصد وجود ندارد. درصورتی‌که تمایل دارید در زمان خاصی نوبی‌گیفت به دست دریافت‌کننده هدیه برسد، ایمن‌ترین راه، ثبت درخواست ارسال به آدرس شخص سفارش‌دهنده با در نظر گرفتن زمان ارسال از 1 تا 3 روز کاری و تحویل مستقیم آن به دریافت‌کننده خواهد بود. برای کارت‌های دیجیتالی نوبیتکس، امکان تعیین روز و بازه زمانی ارسال ایمیل وجود دارد. ایمیل حاوی نوبی‌گیفت در روز تعیین‌شده و بازه‌های صبح (9 صبح) یا عصر (14 بعدازظهر) ارسال خواهد شد.

پس از ثبت مشخصات، مشابه فرآیند برداشت از حساب کاربری، ابتدا می‌بایست، کد دوعاملی حساب کاربری نوبیتکس خود را وارد نمایید.

گیفت کارت نوبیتکس

گام پنجم: تأیید سفارش

در این مرحله، خلاصه سفارش نوبی‌گیفت نمایش داده می‌شود. هزینه صدور کارت، بسته‌بندی و همین‌طور ارسال کارت نیز نمایش داده‌شده و در صورت تأیید سفارش، از حساب ریالی کاربر صادرکننده کارت کسر خواهد شد. در حال حاضر، صدور و ارسال کارت‌های دیجیتالی نوبی‌گیفت، هزینه‌ای ندارد. همچنین امکان درخواست برای لغو سفارش نوبی‌گیفت، تنها تا قبل از اقدام برای دریافت هدیه، با کسر هزینه‌های صدور و ارسال وجود دارد.

گیفت کارت نوبیتکس

مشاهده تاریخچه نوبی‌گیفت های دریافت شده

با کلیک بر روی آیکون تاریخچه در صفحه اول ثبت سفارش نوبی‌گیفت و سپس رفتن به تب تاریخچه ارسال امکان مشاهده تاریخچه کارت‌های صادرشده وجود خواهد داشت.

گیفت کارت نوبیتکس
گیفت کارت نوبیتکس

آموزش دریافت هدیه از طریق نوبی گیفت

گرفتن هدیه از طریق اپلیکیشن اندروید نوبیتکس و همچنین صفحه دریافت هدیه وب‌سایت نوبیتکس امکان‌پذیر است.

دریافت هدیه از طریق اپلیکیشن اندروید نوبیتکس

دریافت هدیه برای تمامی انواع نوبی‌گیفت از طریق اپلیکیشن اندروید نوبیتکس امکان‌پذیر است. قبل از هر اقدامی، اطمینان حاصل کنید که اپلیکیشن نوبیتکس را از لینک‌های معتبر دانلود نموده‌اید. برای دریافت هدیه از طریق اپلیکیشن اندروید نوبیتکس، ابتدا می‌بایست وارد حساب کاربری خود شده و سپس از طریق بخش منو، روی کارت هدیه کلیک کنید. نهایتاً تب دریافت هدیه را انتخاب نمایید.

اپلیکیشن اندروید نوبیتکس

مراحل دریافت هدیه از طریق اپلیکیشن اندروید:

 1. بارکد نوبی‌گیفت دریافتی را توسط اپ نوبیتکس اسکن کنید. درصورتی‌که نوبی گیفت به‌صورت دیجیتالی ارسال‌شده باشد، به‌جای اسکن QR، می‌توانید کد دریافت هدیه را کپی نموده و در کادر مربوطه وارد کنید
 2. پین کد را از ارسال‌کننده هدیه دریافت نموده و آن را وارد کنید.
 3. در صورت انتخاب گزینه دوعاملی شدن نوبی‌گیفت در زمان صدور، کد ارسال‌شده به شماره همراه ثبت‌شده در سفارش را وارد کنید.
 4. درصورتی‌که کارت هدیه شما قابلیت ارسال از طریق شبکه لایتنینگ را داشته باشد، QR اینویس قابل دریافت از طریق کیف پول‌های لایتنینگی نمایش داده خواهد شد و می‌توانید با اسکن یا کپی نمودن آن، مبلغ کارت را در لحظه در کیف پول لایتنینگی دریافت کنید. اما درصورتی‌که کارت شما از انواع دیگر باشد، مبلغ هدیه به‌صورت تراکنش لحظه‌ای به‌حساب کاربری واریزشده و از طریق کیف‌های من قابل‌مشاهده و دسترسی خواهد بود.
اسکن گیفت کارت نوبیتکس نوبی گیفت
گیفت کارت نوبیتکس نوبی گیفت

دریافت هدیه از طریق صفحه دریافت هدیه وب‌سایت نوبیتکس

در حاضر دریافت کارت هدیه برای افرادی که عضو نوبیتکس نبوده و همین‌طور نوع کارت آن‌ها باارزش ریالی ثابت باشد که قابلیت انتقال بیت کوین از طریق شبکه لایتنینگ را به دریافت‌کننده هدیه می‌دهد، از طریق صفحه دریافت هدیه وب‌سایت نوبیتکس امکان‌پذیر است.

مهم: تنها دامنه رسمی نوبیتکس برای دریافت هدیه Nobitex.ir است. بنابراین در هنگام مراجعه برای دریافت هدیه خود حتماً از اصالت دامنه اطمینان حاصل نمایید. همچنین هیچ‌گونه اطلاعات کاربری در این صفحه از کاربر دریافت نمی‌شود. بنابراین مراقب صفحات فیک و کلاهبرداری از نوبیتکس باشید.

مراحل دریافت هدیه گیفت کارت نوبیتکس از طریق وب‌سایت نوبیتکس:

 1. بارکد نوبی گیفت دریافتی را توسط اپلیکیشن اسکنر معتبر اسکن کنید و وارد صفحه دریافت هدیه شوید. درصورتی‌که نوبی‌گیفت به‌صورت دیجیتالی ارسال‌شده باشد، به‌جای اسکن QR، می‌توانید کد دریافت هدیه را کپی نموده و با کلیک بر روی دکمه دریافت هدیه، با وارد شدن به صفحه دریافت هدیه، کد را در کادر مربوطه وارد کنید.درصورتی‌که کارت شما قابلیت دریافت از طریق صفحه وب‌سایت را نداشته باشد، قبل از دریافت هرگونه اطلاعات، پیام “کارت شما، از طریق اپلیکیشن اندروید نوبیتکس قابل دریافت است.” نمایش داده می‌شود.
 2. پین کد را از ارسال‌کننده هدیه دریافت نموده و آن را وارد کنید.
 3. در صورت انتخاب گزینه دوعاملی شدن نوبی‌گیفت در زمان صدور، کد ارسال‌شده به شماره همراه ثبت‌شده در سفارش را وارد کنید.
 4. در این مرحله، QR اینویس قابل دریافت از طریق کیف پول‌های لایتنینگی نمایش داده خواهد شد و می‌توانید با اسکن یا کپی نمودن آن، مبلغ کارت را در لحظه در کیف پول لایتنینگی دریافت کنید.
گیفت کارت نوبیتکس

راهنمای دریافت هدیه از طریق کیف پول لایتنینگی بیت کوین

در اینجا به‌عنوان نمونه راهنمای دریافت هدیه لایتنینگی، از طریق اپلیکیشن والت آف ساتوشی (wallet of satoshi) آورده شده است.

ولت‌های لایتنینگی دیگری نظیر فونیکس (phoenix) و بلووالت (bluewallet) نیز با فرآیند کاملاً مشابه برای دریافت هدیه لایتنینگی قابل‌استفاده هستند.

همان‌طور که در بخش قبل توضیح داده شد درصورتی‌که نوبی گیفت شما از نوع ارزش ثابت ریالی باقابلیت ارسال بیت کوین بر روی شبکه لایتنینگ باشد، در گام چهارم دریافت هدیه، QR اینویس قابل دریافت (LNURL) نمایش داده می‌شود که می‌توانید از طریق اسکن یا کپی نمودن آن به کمک کیف پول‌های لایتنینگی نظیر والت آف ساتوشی، در لحظه هدیه خود را دریافت کنید.

ابتدا اپلیکیشن والت آف ساتوشی خود را بازنموده رو بر روی دکمه receive کلیک کنید:

گیفت کارت نوبیتکس

سپس بر روی دکمه scan (اسکن) کلیک کنید:

گیفت کارت نوبیتکس

با استفاده از اسکنر، QR اینویس نمایش داده شده در مرحله آخر دریافت هدیه از طریق اپلیکیشن یا صفحه دریافت هدیه را اسکن نموده یا از طریق آیکون بالای صفحه اسکن، اینویس کپی شده را دستی انتقال دهید.

گیفت کارت نوبیتکس
گیفت کارت نوبیتکس

LNURL دریافتی از اپلیکیشن نوبیتکس

گیفت کارت نوبیتکس

با تأیید مبلغ قابل‌انتقال از طریق اینویس اسکن شده، بیت کوین به‌حساب شما واریز می‌شود.

مشکل دریافت هدیه از طریق کیف پول لایتنینگی بیت کوین

با توجه به سطح پایداری شبکه لایتنینگ و همین‌طور فعال بودن یا نبودن نودها، در بازه‌های زمانی مختلف امکان دریافت خطا در فرآیند دریافت هدیه از طریق کیف پول لایتنینگ وجود خواهد داشت. در این صورت می‌توانید فرآیند دریافت هدیه را در زمان مناسب دیگری مجدداً طی نموده و اقدام به دریافت هدیه کنید. ازجمله دلایلی که ممکن است باعث ایجاد خطا در دریافت بیت کوین بر روی شبکه لایتنینگ شود:

 1. ظرفیت کیف پول لایتنینگی شما کم باشد. (این ظرفیت در کیف پول‌های غیر حضانتی نظیر فونیکس تعریف می‌شود و کیف پول‌های حضانتی نظیر والت آف ساتوشی، این محدودیت را ندارند)
 2. نود ارسال‌کننده یا دریافت‌کننده بیت کوین، فعال نباشد. این موضوع برای بازه‌های زمانی چند ساعت تا چند روز ممکن است ادامه‌دار باشد. یک راهکار برای رفع این مشکل، استفاده از یک کیف پول جایگزین است.
 3. مسیر مناسب برای انتقال بیت کوین در شبکه لایتنینگ پیدا نشود. برخی مواقع به خاطر غیرفعال بودن نودهای میانی یا مشکلاتی نظیر تغییر موقت کارمزد توسط برخی نودها، ممکن است مسیر مناسبی برای انتقال بیت کوین بر روی شبکه لایتنینگ پیدا نشود. در این صورت نیز، تلاش در بازه زمانی دیگر یا استفاده از یک کیف پول لایتنینگی دیگر، پیشنهاد می‌شود.

فرهاد دهقان

طراح گرافیک و وب، مسلط به نرم افزارهای ادوبی فتوشاپ، ایلاستریتور، پریمیر، افترافکت، ایکس دی، ایندیزاین / طراح رابط کاربری UI/UX / طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی / مدلسازی سه بعدی بازی و انیمیشن / متاورس / NFT
اشتراک در
اطلاع از
guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ایران‌ریچ این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x