آموزش تریداستراتژی‌ تریدهولد و نگهداری

بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال

کریپتوکارنسی دارای بی ثباتی است که فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه می‌کند. به همین دلیل، مردم این ایده را دریافت می‌کنند که باید سرمایه گذاری را با زمان بندی و انجام دهند (خرید در بازه‌های خاص برای دریافت بهترین قیمت ممکن). با این حال، از آنجا که ارزهای دیجیتال 24 ساعته توسط سرمایه گذاران در سراسر جهان معامله می‌شود، زمان خرید آن‌ها هرگز تمام نمی‌شود.

اگر می‌خواهید روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید، بهترین گزینه این است که میانگین گرفتن را تمرین کنید. با استفاده از این روش، شما در یک دوره زمانی طولانی مقدار کمی خرید می‌کنید. حتی اگر در فواصل زمانی سرمایه گذاری کنید که معلوم شود آنقدرا هم کم نیست، سایرین را که بسیار پایین هستند می‌گیرید و ممکن است متوسط ​​باشد.

افت و خیزهایی در بازار کریپتو وجود دارد که بسته به ارز دیجیتال خاصی که می‌خرید، بسیار متفاوت است. توکن‌ها ممکن است با الگوی دیگری معامله شوند. برای کسی که قصد زمان‌بندی دارد و به دنبال بهترین زمان برای خرید کریپتو است، تجزیه و تحلیل تاریخچه انواع سرمایه گذاری خاص مفید است.

بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال چه زمانی است؟

برای کوتاه و شیرین کردن پاسخ این سوال، بهترین زمان برای خرید یک ارز دیجیتال زمانی است که شما آماده خرید یک ارز دیجیتال هستید. با استفاده از روش میانگین گرفتن، می‌توانید نوسانات هزینه خود را کنترل کنید (حداقل در برخی سطوح).

بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال چه زمانی است؟
بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال

هرگز بیش از آنچه که مایلید از دست بدهید در یک ارز دیجیتال سرمایه گذاری نکنید. آن‌ها برنده‌ها یا کلاس‌های دارایی تضمین‌شده‌ای نیستند که هر نوع امنیت را فراهم می‌کنند، به خصوص اگر به صفر برسند. برخی از افراد با خرید مناسب در زمان مناسب مقادیر قابل توجهی پول به دست آورده‌اند، اما این اغلب فقط شانس است و از زمان بندی بازار نیست.

بهترین زمان از روز برای خرید ارزهای دیجیتال (روزانه)

باز هم، از آنجایی که کریپتو در تمام طول روز معامله می‌شود، حتی تا ساعات اولیه صبح (مهم نیست در کجا زندگی می‌کنید)، زمان‌بندی معاملات شما در زمان خاصی از روز می‌تواند مملو از خطر باشد. با این حال، اگر داده‌های چند ماهه را تجزیه و تحلیل کنید، چند الگوی بسیار کلی ظاهر می‌شود.

مقایسه فعالیت معاملاتی بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، سولانا (SOL) و کاردانو (ADA) – برخی از ارزهای دیجیتال با بالاترین ارزش بازار – نشان می‌دهد که آنها تمایل به بالا و پایین رفتن با هم دارند که برای مقایسه بازه‌های زمان برای خرید بسیار مفید است.

با نگاهی به داده‌های ماه‌های اکتبر و نوامبر، بهترین زمان از روز برای خرید این ارزهای دیجیتال محبوب معمولا صبح بود و هر چه زودتر، بهتر. کوین‌های دیگری که به عنوان «جدی» در نظر گرفته نمی‌شوند نیز از الگوهای مشابهی مانند بیت کوین و اتریوم پیروی کردند، مانند Shiba Inu (SHIB) و Dogecoin (DOGE).

بهترین زمان هفته برای خرید ارز دیجیتال (هفتگی)

بر اساس همان داده‌هایی که برای تعیین بهترین زمان روز برای خرید ارز دیجیتال استفاده می‌شود، به نظر می‌رسد بهترین زمان هفته برای خرید ارز دیجیتال، پنجشنبه باشد. بله، پنجشنبه شش هفته از هشت هفته کاهش قیمت در این روز دیده شده است. اگر این روند ادامه پیدا کند (که مطمئناً تضمینی نیست)، صبح پنجشنبه بهترین زمان برای خرید است.

دومین روز بهترین روز هفته برای خرید دوشنبه است (پنج روز از هشت روز کاهش قیمت دیده شده است)، پس از آن جمعه و شنبه (چهار روز از هشت روز برای هر دو) قرار دارند.

بهترین زمان ماه برای خرید ارز دیجیتال (ماهانه)

با کریپتو، همه چیز دائما در حال تغییر است. اگر سعی می‌کنید زمان خرید را تعیین کنید، مشکل ساز است. با این حال، در حال حاضر، بهترین زمان ماه برای خرید نزدیک به پایان ماه است. ارزش‌ها در 10 روز اول ماه افزایش می‌یابند و به دنبال آن سقوط قیمت (احتمالاً به این دلیل است که مردم پس از افزایش فروش دارند) در نیمه دوم ماه.

باز هم، این ممکن است در سایر کریپتوها یا آلت کوین‌های کوچکتر متفاوت باشد. با این حال، بر اساس کوین‌هایی بیشترین ارزش بازار را دارند، به نظر می‌رسد روند نسبتاً ثابت است.

نحوه زمان‌بندی بازار ارزهای دیجیتال

در اینجا یک جمع بندی سریع وجود دارد تا به شما کمک کند نحوه زمان‌بندی بازار ارزهای دیجیتال و دریافت بهترین قیمت‌های ممکن را بیاموزید:

  • ارزهای دیجیتال در طول هفته کاری بیشترین فعالیت را دارند و قیمت‌ها از صبح دوشنبه پایین‌تر شروع می‌شود و تا آخر هفته به طور پیوسته افزایش می‌یابد.
  • به ساعات معاملاتی در بازار سهام توجه کنید زیرا بر معاملات ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارند، حتی اگر می‌توانید 24 ساعت در هفت روز هفته ارزهای دیجیتال را بخرید و بفروشید.
  • با پیش بینی جریان نقدی و مشاهده روند بازار ارزهای دیجیتال از میزان تحمل ریسک خود آگاه باشید.

بهترین حرکت با کریپتو چیست؟

با کریپتو، مانند هر نوع سرمایه گذاری، بهترین شرط شما این است که برای طولانی مدت هولد کنید و هر بار کمی خرید کنید. بالاترین بازدهی شما از این استراتژی حاصل می‌شود، حتی اگر این استراتژی به خصوص جذاب نیست و هیچ یک از آن هیجان را برای سرمایه گذارانی که امیدوار به سود کردن در اسرع وقت هستند را فراهم نمی‌کند.

آیا خرید در کف یک استراتژی خوب جهت خرید در بهترین زمان است؟

اصل “خرید در کف” بر این فرض استوار است که افت قیمت انحرافات موقتی است که در طول زمان خود را اصلاح می‌کند. خریداران کف امیدوارند با خرید با تخفیف نسبی از افت بهره ببرند و با افزایش مجدد قیمت‌ها، از مزایای آن بهره ببرند.

آیا خرید در کف یک استراتژی خوب است؟
استراتژی خرید در کف

بازار ارزهای دیجیتال نوسان دارد، بنابراین خرید ارزهای دیجیتال به هر قیمتی – چه رسد به افتی که ممکن است به یک روند بلندمدت تبدیل شود – خطرناک است. در حالی که قیمت‌ها می‌توانند به سطوح قبلی بازگردند، ممکن است حتی بیشتر کاهش پیدا کنند و سرمایه شما را برای مدت طولانی نگه دارند.

اگر گذشته مقدمه باشد، افت فعلی (یا سقوط، بسته به دیدگاه شما) می‌تواند مانند سال گذشته که قیمت‌ها قبل از بازگشت به سطوح قبل از ریزش که حتی در پاییز ریزش‌ها به اوج خود رسیدند، باشد. البته، ممکن است اینطور نباشند.

با این حال، مانند هر نوع سرمایه گذاری، چه رسد به دنیای غیرقابل پیش بینی ارزهای دیجیتال، عملکرد گذشته تضمینی برای نتایج آینده نیست.

اولگ گیبرشتاین، یکی از بنیان گذاران پلتفرم معاملاتی کریپتو خودکار Coinrule می‌گوید: «بسیاری از سرمایه گذاران تازه کار در تلاش برای گرفتن چاقوهایی که در حال سقوط هستند، سوزانده شده‌اند.»

او به کسانی که متعهد به «خرید در کف» هستند توصیه می‌کند که در مورد مقدار مشخصی از پولی که برای خرید BTC یا ETH در هر ماه راحت هستند تصمیم بگیرند و بیش از حد نگران نباشند که در دو سال آینده چه اتفاقی برای قیمت‌ها می‌افتد.

پاول ماتویف از صرافی دیجیتال Wirex به خریداران توصیه می‌کند که شرط‌های خود را پوشش دهند. او گفت: «برای کاهش ریسک، مهم است که سبدهای کریپتو خود را با آلت کوین‌های مختلف متنوع کنید.»

نتیجه گیری: در این زمان ها خرید و فروش کنید

رمزارزها با گذشت زمان بیشتر و بیشتر به رسمیت شناخته می‌شوند و قابل اعتماد هستند. آن زندگی بهتری را برای جوامع بدون بانک امکان پذیر می‌کنند.

اگر به خرید بیت کوین یا ارز دیجیتال برای مقاصد تجاری علاقه دارید، استراتژی برنده مهم است. اتخاذ یک استراتژی معاملاتی و یادگیری مداوم در مورد روندهای جدید در اکوسیستم کریپتو، رویکردهای سالمی است که باید قبل از شروع تجارت کریپتو در نظر گرفت.

همچنین، خرید و فروش کریپتو با یک پلتفرم مورد اعتماد را در نظر بگیرید که در آن می‌توانید از امنیت صندوق خود مطمئن شوید.

آیا می‌توان بهترین زمان ممکن خرید را تشخیص داد؟

امکان تشخیص بهترین و قطعی‌ترین زمان خرید در بازار ارزهای دیجیتال وجود ندارد و احتمال اشتباه بودن تمام پیش بینی‌ها وجود دارد.

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال در روز چه زمانی است؟

به طور کلی، بهتر است بیت کوین را بعد از ظهر بخرید زیرا قیمت‌ها تمایل به کاهش دارند. به طور متوسط ​​بهترین زمان برای خرید بیت کوین از ساعت 15 تا 16 است. اگر اهل شب زنده‌داری هستید، می‌توانید از ساعت 11 شب تا نیمه‌شب نیز خرید خوبی داشته باشید.

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال در هفته چه زمانی است؟

بهترین روز هفته برای خرید ارزهای دیجیتال دوشنبه است که قیمت‌ها در پایین ترین حد است. یکشنبه بهترین روز بعدی هفته است. پس از آن، قیمت‌ها افزایش می‌یابد و جمعه گران ترین روز برای خرید ارز دیجیتال است.

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال در ماه چه زمانی است؟

اگر به دنبال زمان مناسبی از سال برای خرید بیت کوین هستید، تا ماه آگوست صبر کنید. بیت کوین سابقه‌ای طولانی دارد و روندهای بازار نشان می‌دهد که آگوست بهترین قیمت‌ها را برای خرید ارزهای دیجیتال دارد.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا