آموزش تریدکندل شناسی

آموزش کامل کندل شناسی (کندل استیک) در تحلیل تکنیکال

کندل شناسی یا کندل استیک یکی از مهمترین روش های تحلیل تکنیکال و یا پرایس اکشن می باشد که درک عمیقی از نحوه حرکت روند بازار به شما نشان می دهد. با کمک آموزش کندل شناسی و یادگیری اون شما میتونید پیشبینی بازار ارزهای دیجیتال رو با سادگی انجام دهید. در این مقاله به بررسی کامل تمامی الگو های کندل شناسی می پردازیم و به شما به صورت کاملا تصویری آموزش می دهیم تا چطور از این الگو ها استفاده کنید. آموزش های بسیاری درباره Candle stick وجود دارد ولی این آموزش به طور کامل متفاوت است و همراه با یادگیری این مبحث، علاقمند به تکرار و تمرین و حتی کسب درآمد از این موضوع می شوید.

کندل شناسی چیست؟

نمودار کندل استیک نوعی نمودار مالی است که به صورت گرافیکی حرکت قیمت یک دارایی را برای یک بازه زمانی مشخص نشان می دهد. همان طور که از نامش پیداست، از شمع ساخته شده است که هر یک شمع نشان دهنده زمان یکسانی است. شمعدان ها (کندل ها) می توانند تقریباً هر دوره از ثانیه ها تا سال را نشان دهند.

تاریخچه کندل استیک

تاریخچه نمودارهای کندل استیک به حدود قرن هفدهم برمی گردد. ایجاد آن ها به عنوان یک ابزار نمودار سازی اغلب به یک تاجر برنج ژاپنی به نام Homma اعتبار می یابد. ایده های او احتمالاً همان چیزی بود که پایه و اساس آنچه امروزه به عنوان نمودار کندلی مدرن استفاده می شود را فراهم آورد. یافته های هوما توسط بسیاری، به ویژه توسط چارلز داو، یکی از پدران تجزیه و تحلیل فنی مدرن، تصحیح شد.

در حالی که از نمودارهای کندل استیک می توان برای تجزیه و تحلیل انواع دیگر داده ها استفاده کرد، اما بیشتر آن ها برای سهولت در تحلیل بازارهای مالی به کار می روند. به درستی استفاده می شود ، ابزاری است که می تواند به معامله گران کمک کند تا احتمال نتایج را در حرکت قیمت ارزیابی کنند. آنها می توانند مفید باشند زیرا به تریدر ها و سرمایه گذاران امکان می دهد ایده های خود را بر اساس تجزیه و تحلیل خود از بازار شکل دهند. کندل استیک در بازارهای مالی و انواع بورس و فارکس و حتی کریپتوکارنسی استفاده می شود.

چرا الگوهای کندل استیک کار می کنند؟ آموزش کندل استیک


تریدر ها اغلب به اشتباه معتقدند که این الگوها خود بازارها را هدایت می کنند. اولین نکته مهمی که باید بدانید این است که شما نمی توانید با کندل ها مانند الگوهای طرح اولیه رفتار کنید، همان چیزی است که 99٪ از کل وب سایت های تجاری به شما آموزش می دهند. این فقط اشتباه است!

تنها هنگامی که یک معامله گر بداند چگونه «کندل را بخواند»، می تواند درک کند که الگوها در مورد پویایی بازار، رفتار معامله گران و کنترل خریداران یا فروشندگان به او چه می گویند. معامله گر که می تواند مسیر قیمت را دنبال کند و می داند چگونه تفکر سایر بازیکنان مالی را تفسیر کند، می تواند با خواندن نمودارهای خود مانند یک حرفه ای، از این دانش استفاده کرده و از اقدام قیمت به نفع خود استفاده کند.

آناتومی و ساختار کندل

آناتومی کندل
آناتومی کندل

هر کندل از یک نقطه شروع و یک نقطه خروج قیمتی تشکیل شده است. اگر قیمت شروع شدن در کندل و یا بسته شدن در قیمت حداکثر نباشد سایه ها به وجود می آیند. به فاصله بین قیمت شروع و پایان بدنه کندل می گویند.

کندل های صعودی و نزولی در آموزش کندل استیک

کندل صعودی: اگر قیمت بسته شدن کندل از قیمت باز شدن آن بالا تر باشد کندل صعودی است.
کندل نزولی: اگر قیمت بسته شدن کندل از قیمت باز شدن آن پایین تر باشید کندل نزولی است.

الگوهای تک کندلی در کندل شناسی

الگو مرد دار آویز

کندل شناسی مرد دار آویز
کندل شناسی مرد دار آویز

این الگو در طی روند صعودی رخ می دهد و هشدار می دهد که ممکن است قیمت ها شروع به کاهش کنند. شمع از یک بدنه کوچک، یک سایه بلند پایین و سایه بالایی کم یا بدون آن تشکیل شده است. مرد دار آویز نشان می دهد که علاقه فروش شروع به افزایش می کند. برای اینکه این الگو معتبر باشد، کندل دنبال مرد آویزان باید قیمت کاهش دارایی را ببیند.

استفاده از الگوی مرد دار آویز

نسبت به سایر آموزش کندل استیک ک الگوی مرد دارآویز الگوی قوی ­ایی محسوب می‌شود از چناچه در سطح مقاومتی این الگو شکل بگیرد نیازی به کندل تاییدیه ندارد و می‌­توان تنها با مشاهده الگو وارد معامله شد. ولی پیشنهاد ما به شما این است که همواره منتظر کندل تاییدیه بمانید.

تاییدیه الگوی مرد دارآویز

مهمترین تاییدیه در الگوی مرد دار آویز کندلی­ است که قرمز رنگ است و قیمت بسته شدن آن پایین­ تر از بدنه الگوی مرد دار آویز قرار دارد.

افزایش اعتبار الگوی مرد دار آویز:
1- وجود گپ در آموزش کندل استیک
:
اگر بین بدنه کندل مرد دار آویز و قیمت باز شدن (OPEN) کندل تأیید گپ باشد، اعتبار الگو بیشتر است.
2- افزایش حجم در آموزش کندل استیک:
اگر همراه با تشکیل الگوی مرد دارآویز حجم زیاد و چشم­ گیری در معاملات پیش افتد، اعتبار الگو را بیشتر می کند.
تصویر زیر را بادقت مشاهده نمایید:

استفاده از الگوی مرد دار آویز
استفاده از الگوی مرد دار آویز

برای آشنایی بیشتر با این الگو می توانید به مقاله الگوی مرد دار آویز مراجعه کنید و با خصوصیات این الگو آشنا شوید.

الگوی چکش در آموزش کندل استیک

الگوی چکش
الگوی چکش

چکش یک الگوی قیمت در نمودار کندلی است که هنگامی رخ می دهد که یک ارز دیجیتال به طور قابل توجهی پایین تر از محل شروع خود عمل می کند، اما در مدت زمان نزدیک به قیمت بازشدن خود می رسد. این الگو کندلی به شکل چکش تشکیل می دهد که در آن سایه پایین حداقل دو برابر اندازه بدنه کندل است. بدنه کندل تفاوت بین قیمت باز و بسته شدن را نشان می دهد، در حالی که سایه ی کندل قیمت های بالا و پایین را نشان می دهد.

استفاده از الگوی چکش در آموزش کندل استیک

این الگو یک الگوی برگشتی قوی ایی محسوب می‌شود. به همین دلیل شاید نیازی به کندل تأییدیه نباشد ولی اگر در سطوح حمایتی شکل گرفته باشد اعتبار بیشتری برخوردار است. ولی پیشنهاد ما به شما این است که برای اطمینان از تغییر روند منتظر کندل تأییدیه باشید.

تاییدیه الگوی چکش

کندل تأییدیه در این الگو یک کندل سبز رنگ است که قیمت بسته شدن (CLOSE) آن بالاتر از بدنه چکش قرار گرفته است.

افزایش اعتبار الگوی چکش:
وجود گپ:
اگر بین بدنه کندل چکش و بدنه کندل تأییدیه گپ باشد اعتبار الگو بیشتر است.

همچنین شما برای استفاده از حد ضرر نیز می توانید از قیمت پایین این کندل نیز استفاده کنید. تصویر زیر را با دقت مشاهده نمایید:

کندل تاییدیه الگوی چکش در آموزش کندل استیک
کندل تاییدیه الگوی چکش

برای آشنایی بیشتر با این الگو می توانید به مقاله الگوی چکش مراجعه کنید و با خصوصیات این الگو آشنا شوید.

الگو مارابوزو

الگوی مارابوزو در آموزش کندل استیک
الگوی مارابوزو

الگوی مارابوزو کندلی است که تنها بدنه دارد ولی سایه ندارد یا ممکن است سایه بسیار کوچکی داشته باشد.شما می توانید با مشاهده الگوی مارابوزو یک فرصت بکر را پیدا کرده تا جهت بازار را شناسایی و معامله خود را باز کنیم

الگوی مارابوزو ادامه دهنده است یا برگشتی؟

یکی از سوالات مهمی که در آموزش کندل استیک درباره این الگو میشه پرسید اینه که وقتی کندل مارابوزو رو دیدیم روند ادامه پیدا میکنه یا با تغییر روند مواجه شدیم؟

شرایط ادامه روند در کندل مارابوزو:
در میان روند صعودی یا نزولی شاهد این کندل بودیم احتمال می دهیم روند ادامه خواهد داشت و تغییر روند رخ نخواهد داشت.

شرایط برگشتی بودن روند در کندل مارابوزو:
اگر در انتهای روند نزولی قرار داشتیم و شاهد کندل مارابوزو بودیم احتمال تغییر روند وجود دارد.
وجود سطوح حمایتی در اون ناحیه اعتباری برای تغییر روند حساب میشه
اگر در انتهای روند صعودی قرار داشتیم و شاهد کندل مارابوزو بویم احتمال تغییر روند وجود دارد.
وجود سطوح مقاومتی در اون ناحیه اعتباری برای تغییر روند حساب میشه

انواع الگوی مارابوزو

انواع کندل مارابوزو
انواع کندل مارابوزو

مارابوزوی سبز کامل: کندل سبز و بلندی که فاقد سایه بالایی و پایینی است و زمانی شکل می گردد قیمت بالایی برابر قیمت پایانی و قیمت آغازین برابر قیمت پایینی باشد. که نشانگر این است که خریداران، از اول تا آخر معامله کنترل بازار را در دست گرفته اند.
مارابوزوی قرمز کامل: کندل قرمز و بلندی که فاقد سایه بالایی و پایینی است و زمانی شکل می گردد قیمت بالایی برابر قیمت پایانی و قیمت آغازین برابر قیمت پایینی باشد. که نشانگر این است که فروشندگان، از اول تا آخر معامله کنترل بازار را در دست گرفته اند.
مارابوزوی باز سبز: یک نوع از کندل سبزی است که سایه پایینی ندارد اما سایه بالایی دارد.
مارابوزوی باز قرمز: یک نوع از کندل قرمزی است که سایه بالایی ندارد اما سایه پایینی دارد.
مارابوزوی بسته سبز: کندل سبزی که سایه بالایی ندارد اما سایه پایینی دارد.
مارابوزوی بسته قرمز: کندل قرمزی که سایه پایینی ندارد اما سایه بالایی دارد.

برای استفاده از این الگو حتما نیاز به تایید سایر کندل هاست.

الگو های دو کندلی در آموزش کندل شناسی

الگوی پوشا

الگوی پوشا
الگوی پوشا

الگوی پوشا نوعی الگوی بازگشتی در بین الگوهای کندل استیک است به این معنی که شما با تشخیص این الگو شاهد احتمال تغییر روند خواهید بود. این الگو از دو کندل که یکی بزرگ و یکی کوچک است تشکیل شده است و تمام داستان این الگو مربوط به این است که کدام کندل دیگری را می پوشاند و جهت روند را تغییر می دهد. دو نوع الگوی پوشا داریم که به صورت زیر تعریف می شوند.

الگوی پوشا صعودی

یک الگوی برگشتی دو کندلی است. کندل دوم، بدون توجه به طول سایه های دم، بدن واقعی اولین را کاملاً “پوشش می دهد”. الگوی Bullish Engulfing در روند نزولی ظاهر می شود و ترکیبی از یک کندل قرمز و به دنبال آن کندل سبز بزرگتر است. در روز دوم الگو ، قیمت پایین تر از پایین ترین قیمت قبلی باز می شود، با این وجود فشار خرید قیمت را به سطح بالاتری نسبت به بالاترین قیمت افزایش می دهد و در نهایت با یک برد آشکار برای خریداران به اوج خود می رسد. توصیه می شود وقتی که قیمت بالاتر از حد کندل پوشش داد حرکت کرد – به عبارتی دیگر اگر روند معکوس روند نزولی تأیید شود، به یک موقعیت طولانی وارد شوید.

الگوی پوشای نزولی

الگوی پوشای نزولی یک الگوی نمودار فنی است که نشانگر پایین آمدن قیمت است. این الگو از یک کندلی رو به بالا (سفید یا سبز) و به دنبال آن کندلی بزرگ رو به پایین (سیاه یا قرمز) تشکیل شده است که کندل کوچکتر را خیز گرفته یا “پوشش می دهد”. این الگو می تواند مهم باشد زیرا نشان می دهد فروشندگان از خریداران پیشی گرفته اند و با شدت بیشتری قیمت را پایین می آورند (کندل پایین) از آنچه خریداران قادر به بالا بردن آن بودند (کندل بالا).

استفاده از الگوی پوشا در آموزش کندل استیک

برای استفاده از الگوی پوشا باید تایم فریم مناسبی برای خود انتخاب کرده و دو کندلی که یکی از آن ها دیگری را پوشانده است را پیدا کنید حال با استفاده از تاییدیه و یا اعتبار بیشتر می توانید معامله خود را باز نمایید.

تاییدیه الگوی پوشا در آموزش کندل استیک

در ایده ­آل ترین حالت ممکن الگوی پوشا این طور است که بدنه کندل دوم (که بدنه ­ای بزرگ دارد) علاوه بر بدنه کندل اول، سایه­‌های آن را نیز به طور کامل پوشش دهد.

افزایش اعتبار در الگوی پوشا:
1- اگر کندل دوم(بزرگه) علاوه بر کندل قبلی کندل های قبل تر را هم پوشش بده اعتبار الگو بیشتر است.
2- اگر کندل دوم یک کندل مارابوزو باشد اعتبار الگو افزایش پیدا می کند.
3- هرچقدر حجم معاملات کندل دوم بیشتر از اولی باشد اعتبار الگو نیز بیشتر می شود.
4- هرچه بدنه کندل دومی بزرگ تر از اول باشد اعتبار الگو بیشتر می شود.
5- چنانچه کندل اول دوجی باشد نیز اعتبار الگو بیشتر است.
6- اگر کندل دوم بدنه و سایه کندل اول را نیز به طور کامل پوشش دهد اعتبار الگو بیشتر می شود.

استفاده از الگوی پوشا در آموزش کندل استیک
استفاده از الگوی پوشا

الگوی ابر سیاه

یک الگوی کندل استیک بازگشتی است که در آن یک کندل رو به پایین (معمولاً سیاه یا قرمز) در بالای قسمت کندل قبلی بالا (معمولاً سفید یا سبز) باز می شود و سپس در زیر نقطه میانی کندل بالا بسته می شود.

این الگوی برای تریدر ها قابل توجه است زیرا تغییر جهت یک حرکت را از سمت بالا به سمت پایین نشان می دهد. البته در نظر بگیرید برای استفاده از این الگو همواره باید منتظر تایید کندل سوم کاهشی باشید.

الگوی نفوذی

یکی از الگوهای مهم در کندل شناسی الگوی نفوذی است که نشان دهنده یک برگشت احتمالی کوتاه مدت از یک روند نزولی به یک روند صعودی می باشد. بستن باید یک کندل باشد که حداقل نیمی از طول رو به بالا بدن کندل قرمز روز قبل را پوشش دهد.

الگوی هارامی

الگوی هارامی یا باردار شامل دو کندلی است که یکی بلند است که در نقش مادر و دیگری کوچک است که در دل کندل بزرگ تر قرار دارد. ظهور این دو کندل در کنار هم نشان دهنده کند شدن روند و احتمالا تغییر روند است. البته در مواردی هم امکان ادامه دهنده بودن روند را نشان می دهد پس برای استفاده از این الگو باید به رفتار بعدی بازار دقت کنید تا جهت بازار را درست تشخیص دهید.

الگوی هارامی نزولی

الگوی هارامی نزولی در انتهای یک روند صعودی تشکیل می شود. کندل اول صعودی است که تمامی کندل بعدی خود را پوشش داده است. سایه ها در این الگو تاثیر خاصی ندارند اما خارج نشدن سایه های کندل دوم از بدنه کندل اول می تواند به اعتبار این الگو اضافه کند.

الگوی هارامی صعودی

الگوی هارامی صعودی در انتهای یک روند نزولی تشکیل می شود و هشداری برای تغییر روند در نمودار به ما می دهد. کندل اول قرمز است که تماما کندل دوم را پوشش داده است. مانند هارامی نزولی نیز سایه تاثیر خاصی در این الگو ندارند اما اگر سایه های کندل دوم توسط کندل اول پوشش داده شوند الگو اعتبار بیشتری دارد.

الگوی هارامی کراس

این الگو شباهت زیادی به الگوی های هارامی قبلی دارد با این تفاوت که بدنه کندل دوم به صورت دوجی است. در نظر بگیرید که هارامی کراس برای دو روند صعودی و نزولی می تواند تشکیل شود.

الگو های سه کندلی در آموزش کندل شناسی

الگوی ستاره صبحگاهی

ستاره صبحگاهی یک الگوی کندلی متشکل از سه کندل است که توسط تحلیل گران فنی به عنوان یک نشانه صعودی تفسیر می شود.ستاره صبحگاهی به دنبال یک روند نزولی شکل می گیرد و این نشان دهنده شروع یک صعود به سمت بالا است.معامله گران برای شکل گیری یک ستاره صبحگاهی مراقب هستند و سپس با استفاده از شاخص های اضافی به دنبال تأیید هستند.

الگوی ستاره عصرگاهی

در کندل شناسی Evening Star یک الگوی است که توسط تحلیل گران فنی برای تشخیص اینکه زمانی روند رو به عقب است استفاده می شود. این یک الگوی کندل نزولی است که از سه کندل تشکیل شده است: کندل بزرگ سبز ، کندل ستاره کوچک و کندل قرمز.

الگوهای Evening Star با اوج روند افزایشی قیمت همراه هستند و این نشان می دهد که روند صعودی در حال پایان است. نقطه مقابل ستاره عصرگاهی، الگوی ستاره صبحگاهی است که به عنوان یک شاخص صعودی در نظر گرفته می شود.

الگوی ستاره ثاقب

ستاره ثاقب کندلی نزولی است، دارای سایه بالایی بلند، سایه پایین کم یا بدون سایه، و یک بدنه کوچک است. بعد از یک روند صعودی ظاهر می شود. به بیان متفاوت، یک ستاره ثاقب نوعی کندل است که با باز شدن امنیت ایجاد می شود، پیشرفت چشمگیری می کند، اما دوباره به نزدیکی خودش برسد.

برای اینکه کندل به عنوان یک ستاره ثاقب در نظر گرفته شود، شکل گیری باید در هنگام پیشبرد قیمت ظاهر شود. هم چنین فاصله بین بالاترین قیمت روز و قیمت شروع باید بیش از دو برابر بدنه ستاره ثاقب باشد. زیر بدنه واقعی نباید سایه ای وجود داشته باشد.

الگوی چکش برعکس

شکل گیری کندل وارونه عمدتا در پایین روند نزولی رخ می دهد و می تواند به عنوان یک هشدار در مورد الگوی بازگشتی بالقوه عمل کند. آن چه در کندل بعدی پس از الگوی چکش معکوس اتفاق می افتد، ایده ای است که به معامله گران می دهد که آیا قیمت ها بالاتر یا پایین می روند.

الگوی ساندویچ استیک

الگوی کندل ساندویچ استیک از جمله الگوهای بازگشتی صعودی است که در انتهای روند نزولی موجب توقف روند و احتمالا آغاز افزایش قیمت می گردد. اعضای تشکیل دهنده این الگو سه کندلی می باشد که قیمت آغازین هر کدام از قیمت پایانی کندل قبل از خود بیشتر است.

1- بازار دارای روند نزولی باشد.
2- کندل اول مارابوزو تشکیل شود
3- کندل دوم صعودی و در بالای قیمت پایانی کندل اولی باز می شود و نقطه آغازین آن فراتر از نقطه پایانی کندل قبلی قرار دارد.

سایر الگوهای کندل استیک

الگوی فرار نزولی

این الگو از جمله الگوی های بازگشتی است که در انتهای یک روند صعودی موجب توقف روند و آغاز ریزش می شود. اعضای تشکیل دهنده این الگو 5 کندل است که اولین کندل صعودی بلند و سپس سه کندل صعودی کوتاه و در نهایت کندل آخری نزولی تشکیل می شود.

شکاف رو به بالا نشان دهنده حرکت صعودی است اما تشکیل چند کندل صعودی کوچک حاکی از قدرتمند نبودن روند صعودی می باشد. با تشکیل یک کندل قرمز و بلند سناریو ضعیف بودن بازار قوت می گیرد و به احتمال زیاد ریزش اتفاق می افتد.

الگوی فرار صعودی

این الگو از جمله الگوی های بازگشتی است که در انتهای یک روند نزولی موجب توقف روند و آغاز صعود می شود. اعضای تشکیل دهنده این الگو 5 کندل است که اولین کندل نزولی بلند و سپس سه کندل نزولی کوتاه و در نهایت کندل آخری صعودی تشکیل می شود.

شکاف رو به بالا نشان دهنده حرکت نزولی است اما تشکیل چند کندل نزولی کوچک حاکی از قدرتمند نبودن روند نزولی می باشد. با تشکیل یک کندل سبز و بلند سناریو ضعیف بودن بازار قوت می گیرد و به احتمال زیاد صعود اتفاق می افتد.

الگوی بازگشت کبوتری

این الگو در یک بازار نزولی با فشار فروش زیاد است به نحوی که یک کندل نزولی بلند تشکیل می گردد اما کندل دوم طوری تشکیل می شود که حاکی از فروکش نمودن معاملات فروش است.

در نظر بگیرید که این الگو الزاما به معنای بازگشت روند نیست. بلکه با تایید آن می توان به صعود قیمت امیدوار بود.

الگوی نردبان کف

این الگو از جمله الگوهای بازگشتی است که در انتهای یک روند نزولی تشکیل می شود دارای 5 کندل با مشخصات بالا می باشد که ابتدا سه کندل نزولی پشت سر هم می آیند و سپس یک کندل چکش برعکس نزولی تشکیل می شود و در نهایت یک کندل بلند سبز رنگ به وجود می آید.

شکاف قیمت(گپ قیمتی) و افزایش حجم معاملات از پارامتر های مهمی هستند که به این الگو اعتبار می بخشند.

سوالات متداول درباره کندل شناسی

نمودار کندل استیک چیست؟

نمودار کندل استیک نوعی نمودار مالی است که به صورت گرافیکی حرکت قیمت یک دارایی را برای یک بازه زمانی مشخص نشان می دهد.

کندل صعودی چیست؟

کندل صعودی: اگر قیمت بسته شدن کندل از قیمت باز شدن آن بالا تر باشد کندل صعودی است.

کندل نزولی چیست؟

کندل نزولی: اگر قیمت بسته شدن کندل از قیمت باز شدن آن پایین تر باشید کندل نزولی است.

4.7/5 - (37 امتیاز)

سینا صفری

من هدف خودم را آموزش به دیگران قرار دادم و همیشه عاشق یادگیری و یاد دادن بودم و به عنوان هدف مهم زندگیم سایت ایران ریچ را با تیمی قدرتمند برای علاقمندان به ارزهای دیجیتال و بلاکچین طراحی کردیم. در ایران ریچ همراه با بهترین آموزش دهندگان اتفاقات قشنگی رو برای حوزه مالی هموطنان ایرانی ایجاد کرده‌ایم.+ علاقمند به دنیای جذاب ارزهای دیجیتال و فناوری‌های روز دنیا + مشاور ارشد فعالیت در حوزه رمز ارزها و فناوری دیفای + کارشناس متخصص در زمینه معاملات مالی و معاملات آتی در بزرگترین صرافی‌های کریپتوکارنسی + برگزار کننده ورکشاپ‌ها و همایش های مختلف درباره مبانی ارزهای دیجیتال و کسب درآمد دلاری از آن

نوشته های مشابه

‫16 دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر – به این فکر میکنم که این چه برنامه ی هست که پسرت مجبورت کنه که بشین پای سیستم وترید کردن را یاد بگیر

  1. سلام ژاله جان
   تحلیل تکنیکال سبکی از تحلیل است که برای معاملات بازارهای مالی استفاده میشه و کندل استیک یکی از بخش های اون هستش.
   سوالی داشتید در خدمتم.

 2. با سلام و تشکر از سایت خوبتون.
  فقط چرا در قسمت آموزش کامل کندل شناسی در تحلیل تکنیکال نمودارهارو برداشتین؟

  1. درود بر شما مقاله در حال آپدیت شدن هستش و به مرور انواع کندل ها اضافه خواهند شد.

 3. با سلام وخسته نباشید .
  ممنونم از حسن نیت شما ….وتشکر از وقتی که برای اموزش صرف میکنید .خدای مهربان اهداف متعالی دیگری را پیش روی شما قرار دهد .

  1. سلام حسین جان وقت بخیر
   امیدوارم حالت عالی باشه عزیز

   هر کندل نشون دهنده یه بازه زمانی مشخص هستش که شما از داخل تریدینگ ویو میتونید از منو بالا تغییر بدید که تایم فریم برای هر کندل چقدر باشه.

   نکته دوم: بستگی به این داره که سبک تریدینگ شما داره که چه تایم فریمی استفاده کنید معمولا ما پیشنهاد میدیم تحلیل ها رو روی 1 روزه یا 4 ساعته انتخاب کنید و ترید خودتون رو در بازه 15 دقیقه پیاده سازی کنید. اما بازم بسته به استراتژی شخصی خودتون داره
   سوالی داشتین و صمیمانه در خدمت شما هستم

   موفق باشی گل ❤

  1. سلام محمد جان
   وقت بخیر
   ممنونم از توجه نظرت داداش
   حتما قسمت های جدید رو اضافه می کنیم.
   موفق باشی گل

  2. اگر شما مطلبی را میدانید …..صعه صدر داشته باشید ……شاید کسی دانشی نسبت به اون موضوع نداشته باشد ….این چه طرز حرف زدنه ……بنده که مهندس هستم وارشد .این چیزارو نمیدونستم . اصلا نمیدونستم کندل صعودی ….غیره چی چی هست … پس بع زحمتهایی که یک نفر میکشد ارزش قائل باشیم .

 4. سلام
  ای کاش توضیحاتی به این خوبی رو توی ویدئو بصورت تصویری نشون میدادین که دقیقا جابیوفته اونطوری فوق العاده میشد.
  ممنون

  1. علی عزیز تیم ایران ریچ با تمام تلاش خودتون سعی می کنه بهترین هارو برای شما فراهم کنه و دوره های آموزشی مختلفی رو برای شما عزیزان آماده میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا