آموزش تریداستراتژی‌ تریدپرایس اکشن

ترید به سبک اسمارت مانی در پرایس اکشن

بازارهای جهانی فارکس و ترید از بزرگترین بازارهای مالی دنیاست. کسب درآمد از اونها از طریق خرید و فروش سهام و دارایی‌های دیجیتال انجام میشه. اما معمولاً افرادی که سرمایه کمی دارن، به خوبی نمی‌تونند از این دو بازار کسب سود بکنن. از این رو به این افراد پیشنهاد میشه که با الگوهای پرایس اکشن آشنایی داشته باشن تا سود خودشون رو بیش از پیش افزایش بدند. یکی از الگوه‌های پرایس اکشنی که ما در این مقاله میخایم به شما ترید به سبک اسمارت مانی رو یاد بدیم. با استفاده از الگوهای اسمارت مانی و درک بهتر این موضوع سرمایه خودتون رو با کمترین دانش، افزایش بدید. از این رو ما در ادامه مقاله قصد داریم شما رو با مفهوم پرایس اکشن اسمارت مانی چیست، بیشتر آشنا کنیم.


پرایس اکشن اسمارت مانی چیست؟

پول هوشمند(Smart Money)
پول هوشمند (Smart Money)

پول هوشمند (Smart Money) به سرمایه‌ای گفته میشه که سرمایه گذاران نهادی، بانک‌های مرکزی و سایر متخصصان یا موسسات مالی کنترل میکنن. اسمارت مانی توسط سرمایه‌گذاران خبره‌ای مدیریت میشه که میتونند روند بازار رو پیش بینی کنن و بیشترین سود را به دست بیارند. اصطلاح “پول هوشمند” از قماربازایی میاد که دانش عمیقی از ورزشی که روی اون شرط بندی می‌کنن، دارند به طوری که عموم با اون دانش آشنایی ندارن. دنیای سرمایه گذاری نیز به همین صورته، مردم تصور می‌کنن که پول هوشمند توسط کسانی سرمایه گذاری میشه که درک کاملی از بازار دارند و سرمایه‌گذار عادی قادر به استفاده از اونها نیست. پرایس اکشن اسمارت مانی زمانی شانس موفقیت بالایی داره که الگوهای استفاده شده سرمایه‌گذارای تازه کار با سرمایه‌گذاران خرده فروش متفاوت باشه.
اسمارت مانی پولیه که توسط سرمایه‌گذارای حرفه‌ای که تجربه و آگاهی بیشتری دارند، سرمایه‌گذاری میشه. این موضوع بیشتر تمرکزش رو اینه که پولی که سرمایه‌گذاری می‌کنید در دست افراد درستی قرار داره و سرمایه شما با بیشترین سود ممکن به شما برگشت داده میشه. از طرفی زمانی که پرایس اکشن اسمارت مانی توسط بانک‌ها اداره بشه، بازار با قدرت بیشتری به حرکت ادامه میده.

اسمارت‌مانی در کدام بازارها کار می کند؟

اسمارت مانی میتونه در تمامی بازارهای مالی مثل بورس و کریپتوکارنسی (cryptocurrency) برای شما عمل کنه. همینطور که میدونید هر اوردر بلاک برای تائید قدرت خودش نیاز به شکست سقف قبلی خودش داره، چون که اوردر بلاک، کندل رنگ مخالف قبل از حرکت شارپ هست(مثال بود)؛ اما درصورتی که همچین چیزی وجود نداشت، شما کندل ضعیف هم جهت روند رو به عنوان اوردر بلاک قرار میدید.

تشخیص روند در سبک اسمارت مانی

تشخیص روند در سبک اسمارت مانی
تشخیص روند در سبک اسمارت مانی

تشخیص روند در سبک اسمارت مانی مثل تخشیص روند در سبک کلاسیکه یعنی در روند صعودی، قیمت سقف و کف های بالاتر از هم میزنه و به نظر خریداران احترام میذاره که به همچین چیزی ناحیه تقاضا میگیم. طبیعتا ادامه روند صعودی به شرط شکسته شدن سطوح و کشف قله های جدید ادامه پیدا میکنه. در روندهای نزولی قاعدتا کف ها و سقف های پایین تر از هم ایجاد میشه که در این مرحله قیمت به نظر فروشندگان احترام میذاره که به اون محدوده عرضه میگیم. ادامه روند نزولی منوط بر شکسته شدن کف قبلیه، به شکست سقف قبلی در روند صعودی و شکست کف قبلی در روند نزولی BOS میگن، این به معنیه که این قیمت تونسته ساختار قبل رو بریم اوت بکنه و بشکنه.

حجم معاملات اسمارت مانی

اسمارت مانی ممکنه زمانی که حجم معاملات خیلی افزایش پیدا میکنه، وارد موقعیت جدیدی بشه. از طرفی هیچ پایگاه خبری یا دانش عمومی وجود ندارد تا مقدار و زمان وارد شدن به این موقعیت رو نشون بده.
استراتژی اسمارت مانی
استراتژی اسمارت مانی دنباله ی استفاده از روش های شبیه به استراتژی های معاملاتی نهادهای بزرگ مالی و هم مسیر کردن دیدگاه های معاملاتی با دیدگاه این نهادهاست. چون سبک اسمارت مانی نسبت به همه ی استراتژی های معامله گرای حرفه ای در هر سطحی برتر هست. البته این به این معنا نیست که استراتژی های تریدرهای خرفه ای اصلاً کار نمیکنه بلکه این فقط به این معناست که بازارسازای اصلی فارکس خیلی زیاد قدرتمندتر و دقیق تر از هر روشی هست که بازار معامله گرای حرفه ای ارائه میده.
پول هوشمند به طور طبیعی نسبت به معامله گرای حرفه ای یا “پول احمقانه” ی (Dumb Money) در اختیار اونها به دانش و منابع وسیع تری دسترسی داره. به همین علت ردیابی سرمایه‌گذاری‌های پول هوشمند، روایت واقعی و انتظاراتی رو که از قیمت در بازار دارید به شما ارائه میده.

ترید به سبک اسمارت‌مانی در اختیار چه کسانی است؟

اسمارت مانی اشاره به بزرگترین و باهوشترین معامله گرای بازارهای مالی داره. از جمله اونها میتونه به بانک های مرکزی کشورها، بازارسازان یا همون مارکت میکرها و موسسات مالی بزرگ اشاره کرد.

smart-money traders
اسمارت مانی

اونها تأثیر قاطعی توی بازارهای مالی دارن و به همین دلیله که پول هوشمند هنوز هم تعیین کننده جهت بازار خواهد بود.

تغییر ساختار در اسمارت مانی چگونه است؟

چنج آف کاراکتر یا به اصطلاح CHOCH به معنای تغییر ساختار در بازار هست، شناخت CHOCH ها میتونه برای شما خیلی سودآور باشه، این تغییر ساختار در دو دسته ماژور یعنی بزرگ و مینور به معنای کوچیک ساخته میشه‌. خب همونطور که در بحث تکنیکال میدونید ساختارهای بزرگ تر برای ما اعتبار بیشتری دارن چون ما میتونیم CHOCH های ماژور رو ‌برای ترید در نظر بگیریم. خب همینطور که میدونید زمانی که قیمت سقف قبلی خودش رو رد میکنه BMS یا همون BOS میسازه، این برای ما چه معنی ای میتونه داشته باشه؟ زمانی که قیمت یک سقف رو رد میکنه، به معنای صعودی بودن رونده، شپس زمانی که قیمت به زیر BMS یا BOS اومد میتونیم با تشخیص اوردر بلاک وارد معاملات سود از بازار از بالا رفتن قیمت بشیم، اگر در بازارهای سرمایه به صورت حرفه ای فعالیت کرده باشید،میدونید که شما میتونید با استفاده از اهرم های معاملاتی از ریزش بازار نیز کسب سود کنید، حالا همیشه باید اوردر بلاک ها کار بکنند؟
در جواب این سوال باید بگم که هیچ چیز در بازار قطعیت نداشته و نمیتونیم بگیم یک روش وجود داره که 100 درصد کار کنه اما میتونیم روش ها و سبک های تکنیکال رو بهینه کنیم و با ترکیب کردن اونها برای خودمون سودآورتر کنیم! زمانی که اوردر بلاک شما رد بشه، در واقع ساختار تغییر کرده و ما به این عمل CHOCH میگیم، چنج آف کاراکتری ماژور هست که BOS را بشکنه! اگر کفش شکسته بشه و اون کف BOS نداشته باشه، اون درواقع مینور هست، برای همین ما برای ترید بهتره که از ماژور استفاده کنیم.

اسمارت مانی
اسمارت مانی

تارگت در ترید به سبک اسمارت مانی کجاست؟

برای راحتی فهم این موضوع باید نقدینگی رو درک کنید، اگر بخاید خیلی راحت تارگت رو پیدا کنید باید دنبال اولین سطح نقدینگی در نزدیکی اوردر بلاک باشید، خط روند و زون هایی با تعداد برخورد بالا نشانه لیکوئیدیتی یا همون نقدینگی هست. زمانی که سطح دو به بالا تاچ میشه، این تفکر به وجود میاد که این یک حمایته اما میتونه قیمت پشت این محدوده رو تاچ کنه‌.

جمع بندی ترید به سبک اسمارت مانی

پرایس اکشن یکی از بهترین روش‌هایی هست که افراد با استفاده از اون میتونند درآمد خودشون رو افزایش بدند. استفاده از روش‌های پرایس اکشن نیاز به داشتن دانشی از بازارهای مالی نداره و با داشتن دانشی جزئی میتونید از اونها استفاده کنید. یکی از روش‌های پرایس اکشنی که ما در این مقاله به اون پرداختیم، اسمارت مانی بود که نوعی سرمایه‌گذاری توی بازار ارزهای دیجیتال و فارکس هست. پرایس اکشن در بازارهای مالی نظیر ارز دیجیتال و فارکس استفاده میشه که فارکس از سهم بیشتری برخورداره.

5/5 - (4 امتیاز)
صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا