دسته‌بندی نشده

بازی Cathie Wood’s ARK با خرید 5.7 میلیون دلاری سهام کوین بیس وارد سال 2023 می شود.

کتی وود، سرمایه گذار کهنه کار و مدیر عامل شرکت ARK Invest، علیرغم بازار نزولی و بحران کریپتو، همچنان نسبت به صنعت ارزهای دیجیتال و صرافی های متمرکز (CEX) خوش بین است.

شرکت مدیریت سرمایه گذاری وود ARK به انباشت سهام صرافی اصلی ارزهای دیجیتال ایالات متحده، کوین بیس، ادامه می دهد.

در 5 ژانویه، ARK 144,463 سهام Coinbase (COIN) را برای تخصیص توسط صندوق متمرکز بر فناوری مالی خود، ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) خریداری کرد، طبق یک اطلاعیه تجاری که توسط Cointelegraph مشاهده شد. در زمان نگارش این مقاله، ارزش خرید 4.8 میلیون دلار است و کوین در روز پنجشنبه در 33.5 دلار بسته شد.

در همان روز، ARK همچنین 27,813 سهم COIN (900,000 دلار) را خریداری کرد تا به صندوق متمرکز بر فناوری اینترنت خود، ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) اختصاص یابد. مجموع این صندوق ها در مجموع 5.7 میلیون دلار سهام کوین بیس را اضافه کرده اند.

ARKF که در سال 2019 راه اندازی شد، در اوراق بهادار سهام شرکت هایی سرمایه گذاری می کند که ARK معتقد است خدمات مالی و تراکنش های اقتصادی را به پلتفرم های زیرساخت فناوری تبدیل می کنند. کوین بیس یکی از بزرگترین دارایی های صندوق است که 7.7 درصد از کل دارایی های آن را تشکیل می دهد.
ARKW روی سهام شرکت‌های مرتبط با موضوع سرمایه‌گذاری ARK در نسل بعدی اینترنت متمرکز است. ARKW صندوق قدیمی‌تری است که در سال 2014 فعالیت خود را آغاز کرد. از 5 ژانویه، Grayscale Bitcoin Trust و Coinbase جزو 10 دارایی برتر ARKW هستند که 5.4% و 4.8% از کل دارایی‌های آن را تشکیل می‌دهند.

طبق داده‌های TradingView، هر دو صندوق بیش از 50 درصد از ارزش خود را نسبت به سال گذشته از دست داده‌اند که مطابق با بازار خرس ارزهای دیجیتال است.

در حالی که دارایی های ARK حدود 50 درصد کاهش یافت، سهام کوین بیس از سال گذشته حدود 87 درصد سقوط کرد. آخرین خریدهای سهام سکه ARK نشان دهنده یک حرکت صعودی دیگر از سوی این شرکت است زیرا ARK قبلاً به طور فعال در حال خرید افت بوده است. در نوامبر 2022، ARK با وجود آشفتگی بازارهای ناشی از سقوط FTX، 12.1 میلیون دلار سهام کوین بیس خرید. در اواخر نوامبر، کل سهام کوین ARK تقریباً به بالاترین حد خود یا 8.7 میلیون رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا