دسته‌بندی نشده

بری سیلبرت از DCG در نامه ای به سهامداران درباره پیدایش صحبت می کند

بری سیلبرت، رئیس گروه ارز دیجیتال (DCG) به سهامدارانش جزئیات بیشتری در مورد بخش وام Genesis Capital شرکتش داد که پس از فروپاشی FTX در نوامبر مجبور به توقف برداشت مشتریان شد.
سیلبرت در نامه‌ای به سرمایه‌گذاران (که شرکتش صاحب شرکت تجارت ارزهای دیجیتال جنسیس، مدیر دارایی Grayscale، CoinDesk و سایر شرکت‌ها است) گفت: «این سال گذشته سخت‌ترین سال زندگی من بوده است – چه از نظر شخصی و چه از نظر حرفه‌ای. بازیگران بد و تکراری انفجارها ویرانی در صنعت ما ایجاد کرده اند و اثرات موجی آن بسیار گسترده است.”

در یک بخش پرسش و پاسخ، سیلبرت وارد بحث و جدل پیرامون جنسیس و مشتری آن جمینی شد، صرافی رمزنگاری که توسط دوقلوهای Winklevoss تأسیس شد. بازوی وام‌دهی جنسیس در ماه نوامبر برداشت‌های خود را متوقف کرد، که این امر موجب قفل شدن وجوه متعلق به سرمایه‌گذاران در محصول Gemini’s Earn شد و جمینی را به تکاپو انداخت تا دریابد چگونه پول را به مشتریان خود بازگرداند.

جمینی درجه حرارت را در مبارزه این هفته افزایش داد و خواستار کناره گیری سیلبرت از سمت مدیرعاملی DCG شد و رسماً برنامه Gemini Earn را لغو کرد. جمینی سوالاتی در مورد حرکت پول بین جنسیس و DCG مطرح کرده است.
سیلبرت در نامه خود در روز سه شنبه گفت که DCG از جنسیس کاپیتال وام گرفته است، اما “این وام ها همیشه بر اساس فاصله بازوها و با نرخ های بهره رایج در بازار قیمت گذاری شده اند.”

سیلبرت گفت DCG دارای یک سفته ۱.۱ میلیارد دلاری است که در سال ۲۰۳۲ سررسید با جنسیس کپیتال است که از DCG با فرض ادعای ورشکستگی شرکت تابعه خود علیه صندوق تامینی کریپتو Three Arrows Capital ناشی شده است. طبق این نامه، DCG همچنین به شرکت تابعه 447.5 میلیون دلار (از دلارهای واقعی آمریکا، نه رمزنگاری) بدهکار است که بین ژانویه تا مه 2022 با نرخ بهره 10٪ تا 12٪ به اضافه 4550 بیت کوین (BTC) به ارزش حدود 78 میلیون دلار وام گرفته است.

در مورد نقش DCG در جنسیس کپیتال در تلاش برای بازسازی، سیلبرت گفت: “به دلیل وام های معوق و سفته ای که DCG به جنسیس کپیتال بدهکار است، مدیران DCG، از جمله اعضای هیئت مدیره جنسیس، هیچ اختیار تصمیم گیری مرتبط با هیچ یک از آنها ندارند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا