دسته‌بندی نشده

ETFهای آتی کریپتو هنگ کنگ قبل از عرضه بیش از 70 میلیون دلار افزایش می یابد

صندوق‌های معاملات آتی کریپتو (ETF) که توسط CSOP Asset Management مدیریت می‌شوند، 73.6 میلیون دلار سرمایه‌گذاری را پیش از عرضه در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ در 16 دسامبر افزایش دادند.

در یک اطلاعیه، ناشر ETF تاکید کرد که CSOP Bitcoin Futures ETF آن 53.8 میلیون دلار افزایش یافته است، در حالی که ETF CSOP Ether Futures 19.7 میلیون دلار سرمایه گذاری اولیه را جمع آوری کرده است. هر دو ETF برای سرمایه گذاری در بیت کوین مدیریت خواهند شد.

قراردادهای آتی فهرست شده در بورس کالای شیکاگو برای ردیابی قیمت دارایی ها.

به گفته تیم مک کورت، یکی از مدیران گروه CME، فهرست ETF ها نشان دهنده «تقاضای فزاینده مشتریان برای قرار گرفتن در معرض بیت کوین و اتر» است. مک کورت خاطرنشان کرد که معرفی این صندوق ها ممکن است فرصت های جدیدی را برای سرمایه گذاران نهادی و خرد ایجاد کند.

یی وانگ، یکی از مدیران اجرایی CSOP، در مصاحبه با رویترز گفت که تجارت ETF در مقایسه با توکن‌های معاملاتی در پلتفرم‌های غیرقانونی، حفاظت بیشتری دارد. وانگ توضیح داد:

از آنجایی که ETF ها در بیت کوین فیزیکی سرمایه گذاری نمی کنند و در صرافی های تحت نظارت ایالات متحده و هنگ کنگ معامله می شوند، در مقایسه با توکن هایی که در پلتفرم های غیرقانونی معامله می شوند، تدابیر نظارتی بیشتری برای سرمایه گذاران وجود دارد.
این مدیر اجرایی همچنین خاطرنشان کرد که تحولات مربوط به دو ETF آتی ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که هنگ‌کنگ همچنان در مورد توسعه دارایی‌های مجازی با وجود «مسائل نقدینگی» که بر برخی از پلتفرم‌های رمزنگاری تأثیر می‌گذارد، باز هم نگاه باز دارد.

در 31 اکتبر، کمیسیون اوراق بهادار و آتی تنظیم کننده هنگ کنگ (SFC) اعلام کرد که فهرست ETF های مرتبط با معاملات آتی بیت کوین و اتر را مجاز می کند. SFC در بخشنامه‌ای دستورالعمل‌هایی را برای صادرکنندگان ETF تنظیم کرد، از جمله داشتن سابقه خوب و سه سال تجربه در مدیریت ETF.

برخلاف چین، به نظر می رسد هنگ کنگ به دنبال قانونی سازی تجارت کریپتو است. در 21 اکتبر، منطقه اداری ویژه در حال بررسی استقرار صورت‌حساب کریپتو خود است که خود را از رویکرد سرزمین اصلی چین متمایز می‌کند، جایی که ممنوعیت کلی رمزارز اعمال شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا