آموزش تریدتحلیل تکنیکالکندل شناسی

الگوی کبوتر خانگی Homing Pigeon چیست؟

الگوی کبوتر خانگی از جمله الگو های بازگشتی در نمودار تحلیل تکنیکال بازار های مالی می‌باشد. این الگو از نظر شکل گیری و نحوه قرار گیریه کندل ها در روند نمودار شبیه به الگوی شاهین نزولی است. ولی عملکرد آن در روند بازار به صورت برعکس الگوی شاهین است. الگوی کبوتر خانگی از شکل گیریه دو کندل نزولی در انتهای روندی نزولی و طولانی به وجود می‌آید. کندل اول کندلی نزولی و قرمز با بدنه ای بزرگ در راستای روند جاری در بازار که نزولی است شکل می‌گیرد. کندل دوم این الگو نیز کندلی نزولی و قرمز است با این تفاوت که بدنه ای کوچک دارد. تمام حد بدنه کندل دوم درون بدنه کندل اول الگو جا می‌گیرد.

الگوی کبوتر خانگی از نظر شکل گیری و ترتیب کندل ها به الگوی هارامی صعودی شبیه می‌باشد. با این تفاوت که کندل دوم در الگوی هارامی صعودی کندلی صعودی است. هر دوی این الگو ها موجب صعودی شدن بازار می‌شوند و در انتهای روندی نزولی تشکیل می‌شوند.

الگوی کبوتر خانگی..

نکات مربوط به الگوی دو کندلی کبوتر خانگی

  • شکل گیریه الگوی کبوتر خانگی درون الگوهای کلاسیک و هارمونیک رایج است.
  • در بهترین حالت شکل گیریه الگوی کبوتر خانگی Homing Pigeon علاوه بر تمام حد بدنه کندل دوم سایه های آن نیز به طور کامل درون بدنه کندل اول الگو جا می‌گیرد.
  • تشکیل شدن و یا طول سایه کندل ها در این الگو اهمیتی نداشته و تاثیری بر اعتبار الگو ندارد.
  • اگر الگوی کبوتر خانگی در خطوط حمایتی بازار تشکیل شود و یا حداقل یکی از کندل های تشکیل دهنده الگو با خط حمایت برخورد داشته باشد. اعتبار و قدرت الگو افزایش می‌یابد و الگوی Homing Pigeon تایید می‌شود.
  • الگوی کبوتر خانگی الگویی دو کندلی و بازگشتی محسوب می‌شود. که موجب تغییر روند و صعودی شدن بازار می‌گردد. اما نقش ادامه دهنده را نیز می‌تواند داشته باشد و روند نزولی را تغییر ندهد.
  • الگوی Homing Pigeon به هنگام اصلاح قیمت در روندی صعودی و یا در روند های نزولی تشکیل می‌شود.
  • الگوی کبوتر خانگی Homing Pigeon نیز مانند سایر الگو های کندل استیک نیازمند کندل تایید است. کندل تایید در این الگو کندلی صعودی که تغییر روند را تایید می‌کند است. اگر این کندل بزرگتر از کندل دوم الگو که نزولی است باشد اعتبار الگو بیشتر می‌شود. اگر کندل سوم الگو که به عنوان کندل تایید شکل می‌گیرد کندلی نزولی باشد و بالای محدوده تمام شدن قیمت در کندل دوم تمام شود. نقش بازگشتیه الگو فاقد اعتبار می‌باشد و الگو ادامه دهنده روند نزولیه جاری در بازار حتی به صورت قوی تری خواهد بود.

نحوه معامله با استفاده از الگوی دو کندلی کبوتر خانگی

برای معامله با الگوی کبوتر خانگی با استفاده از پوزیشن لانگ می‌توانید وارد بازار شوید ولی قبل از آن حتما منتظر کندل تایید بمانید. در صورت صعودی بودن کندل تایید و تمام شدن حد قیمتیه این کندل بالاتر از بدنه کندل دوم الگو و تایید الگوی Homing Pigeon برای معامله اقدام کنید. حد ضرر یا استاپ لاس در این الگو برابر است با حداقل قیمت در این الگو که می‌تواند مربوط به هر یک از دو کندل نزولیه این الگو باشد. در صورت فعال شدن حد ضرر الگو فاقد اعتبار می‌شود. توجه داشته باشید که تشکیل شدن این الگو در محدوده حمایتی الگو را معتبر تر می‌کند. همچنین می‌توانید قیمت خرید را در میانه های بدنه کندل اول الگو قرار دهید.

اگر پس از شکل گیریه الگوی Homing Pigeon روند تغییری نکرد و کندل تایید نیز نزولی بود الگو ادامه دهنده روند است. در اینجا به قصد پوزیشن شورت می‌توانید وارد معامله شوید و حد ضرر یا استاپ لاس را بالا ترین نقطه یکی از کندل های الگو قرار دهید. الگوی کبوتر خانگی اهداف قیمتی را مشخص نمی‌کند. ممکن است موجب تغییر روند شده یا ادامه دهنده روند باشد و یا بعد الگو قیمت تغییری نکند و به اصطلاح رنج بزند. بنابراین هدف از معامله با این الگو برای تحلیلگران می‌تواند استراتیژی معاملاتی و مدیریت ریسک و یا حرکتی خوب و سنجیده شده باشد.

الگوی کبوتر خانگی.

سوالات متداول در مورد این الگو

الگوی دو کندلی Homing Pigeon یکی از الگوهای متداول تحلیل تکنیکال است که در بازارهای مالی استفاده می‌شود. این الگو شامل دو کندل منفی است که نشانگر تمایل به تغییر جهت از یک روند نزولی به روند صعودی است. در ادامه به برخی از سوالات متداول درباره الگوی Homing Pigeon و پاسخ‌های آنها می‌پردازیم:

1. الگوی دو کندلی کبوتر خانگی چگونه شناخته می‌شود؟

الگوی کبوتر خانگی تشکیل می‌شود وقتی دو کندل متوالی به صورت منفی ظاهر می‌شوند و مشابه یک زاویه ظاهر می‌گردند. کندل اول به قدر کافی بزرگتر از کندل دوم است و به نظر می‌رسد که مانند یک صورت پرنده باز است. کندل دوم از نوع معکوس منفی است و بدون شکل پرنده است.

2. الگوی دو کندلی Homing Pigeon چه تاثیری در بازار دارد؟

الگوی Homing Pigeon ممکن است نشان‌دهنده ضعف در روند نزولی باشد و تمایل به تغییر جهت به سمت روند صعودی را نشان دهد. اما همیشه باید دقت کرد و الگو را با سایر ابزارها و نشانه‌های نمودار تأیید کرد.

3. آیا الگوی Homing Pigeon همیشه دقیق است؟

همانند سایر الگوهای تحلیل تکنیکال، الگوی Homing Pigeon هم نیاز به تأیید دیگر نشانه‌ها دارد تا اعتبار آن تثبیت شود. استفاده از سایر ابزارها مانند نشانگرهای فنی، سطح‌های پشتیبانی و مقاومت و همچنین تحلیل روند قبلی قیمت می‌تواند در تأیید الگوی Homing Pigeon کمک کند.

4. الگوی Homing Pigeon به چه معناست؟

الگوی Homing Pigeon به معنای احتمال صعود قیمت در روند بازار است. این الگو ممکن است نشان‌دهنده تغییر جهت از روند نزولی به روندی صعودی باشد و احتمال ادامه روند صعودی را نشان می‌دهد.

5. آیا الگوی کبوتر خانگی کندل تایید دارد؟

بله. این الگو مانند بسیاری از الگو های بازگشتیه کندل استیک نیازمند کندل تایید است. وارد شدن به بازار توسط این الگو قبل از تشکیل کندل تایید توصیه نمی‌شود. کندل تایید در این الگو کندلی صعودی با بدنه ای سبز و خلاف جهت روند جاری در بازار که نزولی است می‌باشد. اگر کندل تایید بالاتر از بدنه کندل نزولی دوم الگو بسته شود اعتبار بیشتری به الگو می‌دهد و پس از آن نقطه ورود به بازار است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا