دسته‌بندی نشده

چرا امروز بازار کریپتو کاهش یافته است؟

بازار ارزهای دیجیتال امروز سقوط کرده است، زیرا رویدادهای خبری منفی بر قیمت بیتکوین، اتر و آلتکوین تأثیر گذاشته است.
بخشی از دستاوردهای سال گذشته خود را دوباره دنبال کردند و به نظر می رسد کاتالیزور اصلی نزولی اعلامیه ای است مبنی بر اینکه وزارت دادگستری ایالات متحده اقدامات اجرایی علیه بیتزلاتو و افزایش فشار بر برخی بازیگران در بخش کریپتو را آشکار خواهد کرد.

نوسانات در بازار سهام با اخراج عمده صنعت فناوری و اظهارنظرهای جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس در مورد سیاست نرخ بهره همراه شد.
پس از بهره مندی اولیه از چاپ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) که نشان داد در دسامبر 2022 نرخ تورم فراتر از انتظارات کاهش یافته بود، ارزهای دیجیتال و سهام شروع به کار کردند و به دلیل اینکه داده های خرده فروشی انتظارات را از دست دادند شروع به خنک شدن کردند.

صنعت کریپتوکارنسی و تنظیم‌کننده‌ها سابقه طولانی در عدم موفقیت دارند، چه به دلیل تصورات نادرست مختلف و چه به دلیل عدم اعتماد به استفاده واقعی از دارایی‌های دیجیتال. در 18 ژانویه، وزارت دادگستری ایالات متحده صرافی روسیه را تعطیل کرد، Bitzlato و اعلامیه اولیه وزارت دادگستری حاکی از آن بود که اقدامات قوی علیه بخش کریپتو انجام خواهد شد، اما این پیام مشخص نبود. این باعث ایجاد ترس در میان فعالان بازار کریپتو شد و بازار را وارد یک مارپیچ کوتاه نزولی کرد.

بدون چارچوب کاری برای مقررات بخش کریپتو، کشورها و ایالت‌های مختلف سیاست‌های متناقضی در مورد نحوه طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی و دقیقاً چه چیزی یک سیستم پرداخت قانونی را تشکیل می‌دهد، دارند.

عدم شفافیت در این مورد بر رشد و نوآوری در این بخش تاثیر می گذارد و بسیاری از تحلیلگران معتقدند که جریان اصلی ارزهای رمزنگاری شده نمی تواند تا زمانی که مجموعه قوانین مورد توافق جهانی و قابل درک تر وضع شود، اتفاق بیفتد.

در حالی که کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) خواستار مقررات شفاف‌تر شده است، سرعت این تغییرات مشخص نیست.

دارایی های ریسک به شدت تحت تاثیر احساسات سرمایه گذار هستند و این روند به بیت کوین و آلت کوین ها نیز کشیده می شود. تا به امروز، تهدید مقررات غیردوستانه ارزهای دیجیتال یا در بدترین حالت، ممنوعیت مطلق همچنان بر قیمت کریپتوها تقریباً ماهانه تأثیر می گذارد.

رگولاتورها اخیراً روی برنامه Earn به Gemini و Digital Currency Group چشم دوخته اند که می تواند بازار ارزهای دیجیتال را بیشتر مختل کند. محاکمه مدیر عامل سابق FTX، سام بانکمن-فرید نیز ممکن است سابقه منفی در برابر ارزهای دیجیتال ایجاد کند.
قیمت ارزهای دیجیتال همچنان با Dow و S&P 500 همبستگی بالایی دارد. همانطور که قبلاً ذکر شد، بازارهای کلان و ارزهای دیجیتال پس از گزارش CPI بهتر از آنچه انتظار می رفت افزایش یافتند، اما نگرانی های پایدار در مورد سلامت اقتصاد ایالات متحده و جهان همچنان بر هر دو بخش تأثیر می گذارد.

هیاهوی اولیه CPI فروکش کرد و گزارش سود ناامید کننده گلدمن ساکس در 18 ژانویه در داووس همراه با ادامه اخراج های فنی بر قیمت سهام تاثیر گذاشت و بیشتر بانک های بزرگ همچنان انتظار دارند که ایالات متحده در مقطعی در سال 2023 رکود شدیدی را تجربه کند. مدیر عامل گلدمن ساکس دیوید سولومون در مورد بزرگترین فقدان درآمد در تاریخ شرکت اظهار داشت:

در پلتفرم‌های مصرف‌کننده، ما برخی کارها را درست انجام دادیم. ما برخی دیگر را اعدام نکردیم. ما احتمالاً بیش از حدی که باید انجام می‌دادیم، خیلی سریع و خیلی سریع کارمان را انجام دادیم.»
سرمایه گذاران ارشد ارزهای دیجیتال معتقدند تسلیم شدن بیشتر در افق است و تحلیلگران بیت کوین هشدارهایی را درباره روند نزولی احتمالی ارائه می دهند.

در این میان، اشتهای سرمایه‌گذاران برای ریسک احتمالاً خاموش می‌ماند و معامله‌گران بالقوه ارزهای دیجیتال ممکن است منتظر نشانه‌هایی مبنی بر اوج‌گیری تورم در ایالات متحده و شفاف‌تر شدن محیط نظارتی باشند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا