دسته‌بندی نشده

به گفته DCG، پرونده ورشکستگی جنسیس توسط کمیته مستقل تصمیم گیری شد

در بیانیه 20 ژانویه، شرکت مادر جنسیس کپیتال، گروه ارزدیجیتال (DCG)، دست داشتن در تشکیل پرونده ورشکستگی جنسیس را رد کرد. به گفته DCG، یک کمیته ویژه از مدیران مستقل توصیه و تصمیم گرفتند که برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 تشکیل پرونده دهند.

تشکیل پرونده برای فصل 11 به Genesis اجازه می دهد تا به دنبال سازماندهی مجدد بدهی ها، دارایی ها و سایر فعالیت های تجاری باشد. این شرکت بدهی های 1 تا 10 میلیارد دلاری را به همراه دارایی هایی در همین محدوده برآورد کرد. DCG در این بیانیه خاطرنشان کرد:

جنسیس تیم مدیریت مستقل، مشاور حقوقی و مشاوران مالی خود را دارد و کمیته ویژه‌ای متشکل از مدیران مستقل را منصوب کرده است که مسئولیت بازسازی سرمایه جنسیس را بر عهده دارند و توصیه و تصمیم گرفتند که جنسیس کاپیتال فصل 11 را تشکیل دهد. نه DCG و نه هر یک از کارمندان آن، از جمله کسانی که در هیئت مدیره جنسیس حضور دارند، در تصمیم گیری برای تشکیل پرونده ورشکستگی شرکت داشتند.
فقط نهادهای وام دهنده جنسیس – Genesis Global Holdco، Genesis Global Capital و Genesis Asia Pacific، که مجموعاً به عنوان Genesis Capital شناخته می شوند – برای حمایت از ورشکستگی اقدام کرده اند. Genesis Global Trading و شرکت Genesis spot و مشتقات تجاری فعال باقی خواهند ماند.
DCG اعلام کرد که قصد دارد مانند همیشه به فعالیت خود در کنار دیگر شرکت های تابعه خود از جمله Grayscale Investments، Foundry Digital، Lino Group Holdings، CoinDesk و TradeBlock Corporation ادامه دهد.

در نامه ای که در 17 ژانویه به سهامداران ارسال شد، DCG تأیید کرد که «526 میلیون دلار سررسید در ماه مه 2023 و 1.1 میلیارد دلار بر اساس سفته در ژوئن 2032 بدهکار است». این شرکت خاطرنشان کرد که قصد دارد در جریان بازسازی به تعهدات جنسیس کپیتال رسیدگی کند. به گزارشی داده شده ، این نامه همچنین از توقف پرداخت سه ماهه سود سهام برای حفظ نقدینگی خبر داد.

مشکلات جنسیس پس از توقف خروج در ماه نوامبر آشکار شد که علت آن را «آشفتگی بی‌سابقه بازار» که پس از فروپاشی FTX بود، می‌دانست. این شرکت بعداً فاش کرد که 175 میلیون دلار در حساب FTX گیر کرده است. توقف برداشت بر مشتریان Gemini تأثیر گذاشت و باعث شد که هیئت مدیره DCG درخواست هایی را برای برکناری بری سیلبرت از سمت مدیرعاملی انجام دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا