دسته‌بندی نشده

داده های گره های بیت کوین: فرانکفورت بزرگترین شبکه شهر را در خود جای داده است

در حالی که ایالات متحده بیشترین سهم بیتکوین را در اختیار دارد سهم نرخ هش و شبکه خودپرداز، شهری که در دسترس ترین گره های بیت کوین را میزبانی می کند – یکی از ستون های مهم شبکه بیت کوین – فرانکفورت آلمان است.

گره‌های بیت‌کوین شبکه‌ای از رایانه‌های توزیع‌شده هستند که نرم‌افزار بیت‌کوین را اجرا می‌کنند و مجموعه‌ای از قوانین اجماع اثبات کار (PoW) را برای اعتبارسنجی و پخش تراکنش‌ها روی بلاک چین می‌پذیرند. بر اساس داده‌های Bitnodes، از 43706 گره میزبانی شده در 134 کشور، ایالات متحده میزبان 9999 (30.53%) است، در حالی که آلمان با 4529 (13.83%) در رتبه دوم قرار دارد.

با این حال، هنگامی که صحبت از سهم شهرها به میان می آید، فرانکفورت میزبان بیشترین تعداد گره بیت کوین IPv4/IPv6 در زمان نگارش این مقاله بود. نزدیک به 2٪ یا 652 گره در فرانکفورت فعال هستند. همانطور که در زیر نشان داده شده است، شهر اشبورن ایالات متحده با 517 گره (1.58%) در جایگاه دوم قرار دارد.

به دلیل عواملی مانند فایروال‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی و شبکه‌های خصوصی، تقریباً 18 درصد یا 5865 گره بیت‌کوین به مکان خاصی نسبت داده نمی‌شوند – به دیدگاه ساتوشی ناکاموتو برای یک سیستم پرداخت واقعاً غیرمتمرکز کمک می‌کند. 10 شهر برتر با بالاترین گره بیت کوین شامل هلسینکی، تورنتو، لندن، آمستردام، مسکو، توکیو، دوبلین و نورنبرگ است.

در 5773 شهر در سراسر جهان توزیع شده است، بیش از 60 درصد از گره ها با پروتکل های IPv4، 14 درصد با پروتکل های IPv6 و بیش از 25 درصد به صورت ناشناس در .onion اجرا می شوند.
در میان افزایش سرسام آور نرخ هش و افزایش پذیرش، رشد شبکه خودپرداز بیت کوین در شش ماه گذشته راکد به نظر می رسید.

فقط 94 دستگاه خودپرداز بیت کوین بین ژوئیه تا دسامبر 2022 به شبکه جهانی اضافه شد که در شش ماه اول سال 4169 دستگاه خودپرداز اضافه شد.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا