coinex register
مفاهیم پایه ترید

چگونه با ابر ایچیموکو نقاط حمایتی و مقاومتی مهم را پیدا کنیم؟

ابر ایچیموکو یکی از محبوب ترین اندیکاتورهای تریدرها می باشد، در واقع برخی تریدرها آن قدر ابر ایچیموکو را قبول دارند که اعتقاد دارند تنها همین اندیکاتور تمامی نیازهای یک تریدر را رفع می کند. اما آیا این ادعا درست است؟ ابر ایچیموکو نقش بسیار پر رنگی در پیدا کردن نقاط حمایتی و مقاومتی ایفا می کند و شما می توانید با کمک این اندیکاتور پیش بینی کنید کجا وارد معامله شوید و کجا می توانید از آن خارج شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا این مباحث را با هم بررسی کنیم.

نقاط حمایتی و مقاومتی در ابر ایچیموکو

شما در ابر ایچیموکو به کمک 5 پارامتر می توانید نقاط حمایتی و مقاومتی مناسب را پیدا کنید این 5 پارامتر عبارتند از:

  1. خط کیجونسن
  2. خط تنکنسن
  3. خط چیکو اسپن
  4. اسپن A
  5. اسپن B

می توانید مقالات آموزشی تک به تک آنان را نیز مطالعه کنید!

کل ابر ایچیموکو بر پایه این 5 پارامتر است و چه بهتر که به درک کاملی از آن ها برسید.

یافتن نقاط حمایتی و مقاومتی با کمک کیجونسن در ابر ایچیموکو

کیجونسن همان خط قرمز در اندیکاتور ابر ایچیموکو است که 26 تا کندل قبل و بعدش را بالاترین و پایین ترین قیمت را جمع می کند و تقسیم بر 2 می کند و سپس حاصل آن عددی می شود به صورت نقطه بر روی کندل که با وصل کردن این نقاط به هم یک خط تشکیل می شود.

کیجونسن یک منطقه حمایتی و مقاومتی قوی بحساب میاید، البته اگر به صورت یک خط صاف بر روی چارت شکل بگیرد عملکرد خیلی بهتر و موثر تری دارد. به طور کلی زمانی که قیمت بالای این خط قرمز رنگ ما قرار بگیرد، قیمت توسط کیجونسن حمایت می شود و زمانی که زیر آن باشید قیمت توسط کیجونسن مقاومت می شود.

نقش حمایتی کیجونسن

نقش تنکنسن در مناطق مقاومتی و حمایتی

نزدیک ترین اندیکاتور شبیه به تنکنسن مووینگ اورج با دوره ۱۰ می باشد، و از آنجا که مووینگ اورج با دوره ده نقش موثری در نقاط حمایتی و مقاومتی دارد پس تنکنسن نیز می توانید همین نقش را بر عهده بگیرد. اما چون تعداد کندل های تحت پوشش تنکنسن کمتر است (9تا) حمایت ها و مقاومت های آن ضعیف تر و موقتی هستند.

نقاط حمایتی و مقاومتی با کمک چیکو اسپن

کافی است یک خط در امتداد سقف ها و کف های چیکو اسپن بکشید تا نقاط حمایتی و مقاومتی را پیدا کنید.

حمایت مقاومت به کمک chikou

یافتن حمایت و مقاومت مهم با کمک اسپن A در ابر ایچیموکو

اگر اسپن A هم به صورت یک خط راست شکل بگیرد، تبدیل به یک منطقه حمایتی و یا مقاومتی می شود.

حمایت و مقاومت اسپن A

نقاط حمایتی و مقاومتی در اسپن B

اگر اسپن B را امتداد بدهید، نقاط حمایتی و مقاومتی مناسبی را برای شما آشکار می سازد. و می توانید با توچه به آن ها وارد پوزیشن شوید.

نتیجه گیری:

به طور کلی در نظر داشته باشید، هر چیزی که در ابر ایچیموکو به صورت یک خط صاف شکل بگیرد می تواند در حمایت کردن و مقاومت کردن قیمت موثر باشد.

سوالات متداول

سیاوش ریاحی

دنیای پیرامون ما پیوسته در حال تغییر است و وظیفه هممونه که این دنیارو بشناسیم. به همین منظور به عنوان عضو کوچکی از آکادمی بزرگ ایران ریچ قصد دارم تا شمارو با دنیای کریپتوکارنسی آشنا کنم. سیاوش ریاحی هستم مدرس مفاهیم کریپتوکارنسی و فعال در حوزه بلاکچین از همتون دعوت می کنم وارد دنیای من بشید تا ببینید چه انقلابی در نگرشتون به کریپتوکارنسی، کسب درآمد و آیندتون میشه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا