دسته‌بندی نشده

نیجریه به دنبال قانونی کردن استفاده از بیت کوین است

یک روزنامه محلی نیجریه گزارش داده است که بابانگیدا ابراهیم، ​​رئیس کمیته بازار سرمایه و نهادهای مجلس نمایندگان نیجریه، مدعی شده است که این کشور به زودی قانونی تصویب خواهد کرد که استفاده از بیت کوین و ارزهای دیجیتال را قانونی می کند. این لایحه قانون سرمایه گذاری و اوراق بهادار سال 2007 را اصلاح می کند و بیت کوین را به عنوان سرمایه قانونی برای سرمایه گذاری به رسمیت می شناسد.

در فوریه سال 2021، نیجریه با نامه‌ای استفاده از بیت‌کوین را با نامه‌ای ممنوع کرد که تجارت‌های مالی تحت نظارت را از «معامله» با ارزهای دیجیتال منع کرد. در همان سال، مجله بیت کوین گزارش داد که نیجریه به بزرگترین حجم معاملات همتا به همتای بیت کوین در جهان رسیده است و گزارش های Chainanalysis نشان می دهد که نیجریه پذیرش بیت کوین را بسیار تسریع کرده است.

گزارش روزنامه توضیح داد که چگونه ابراهیم به عقب ماندن نیجریه در زمینه مقررات صنعت اشاره کرد و گفت: «همانطور که قبلاً در مطالعه دوم گفتم، ما به بازار سرمایه کارآمد و پر جنب و جوش در نیجریه نیاز داریم. برای انجام این کار، باید رویه های جهانی را به روز کنیم.»

اگر مقررات پیشنهادی به درستی به مصرف رو به رشد بیت کوین در داخل کشور بپردازد، می تواند یک کاتالیزور اصلی برای پرجمعیت ترین کشور قاره آفریقا باشد.

بیت کوین علیرغم ممنوعیت فعلی، حضور گسترده ای در کشور داشته است، از جمله ساخت دهکده بیت کوین، شرکت کنندگان بیت کوین نیجریه در انواع توسعه، کارهای بشردوستانه از شرکت های بیت کوین و استخراج یک صنعت فعال در آنجا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا