دسته‌بندی نشده

دادستان های ایالات متحده به دنبال منع SBF از سیگنال پس از ادعای تماس با شاهد هستند

دادستان های فدرال درخواست کرده اند که شرایط وثیقه سام بانکمن-فرید (SBF) مدیر عامل سابق FTX اصلاح شود تا از تلاش های ادعایی بیشتر برای تأثیرگذاری بر شهادت شهود جلوگیری شود.

اسناد دادگاه ارائه شده در 27 ژانویه نشان داد که وزارت دادگستری (DOJ) از قاضی دادگاه ناحیه ایالات متحده، لوئیس کاپلان، خواسته بود تا بانکمن-فرید را از ارتباط با ‘کارمندان فعلی یا سابق’ FTX یا Alameda منع کند.

دادستان ها پس از اینکه ادعا کردند بانکمن-فرید در 15 ژانویه از طریق سیگنال و ایمیل با راین میلر، مشاور عمومی فعلی FTX US تماس گرفته است، این را درخواست کرده اند و تلاش کرده اند بر شهادت میلر ‘تأثیر بگذارند’. سند نقل شده:

من واقعاً دوست دارم دوباره به هم وصل شوم و ببینم آیا راهی وجود دارد که بتوانیم یک رابطه سازنده داشته باشیم، در صورت امکان از یکدیگر به عنوان منابع استفاده کنیم، یا حداقل مسائل را با یکدیگر بررسی کنیم.’
دادستان ها همچنین درخواست کردند که Bankman-Fried از استفاده از برنامه های ارتباطی رمزگذاری شده منع شود.
متهم نباید از هیچ برنامه تماس یا پیام رسانی رمزگذاری شده یا زودگذر، از جمله سیگنال، اما نه محدود به آن، استفاده کند.’
این سند همچنین ادعا می‌کند که استفاده Bankman-Fried از سیگنال با ‘سابقه’ استفاده از برنامه برای اهداف بازدارنده مطابقت دارد.
قبلاً در دسامبر 2022 گزارش شده بود که Bankman-Fried ساعاتی قبل از دستگیری توسط پلیس باهامیا، هرگونه دخالت یا اطلاع از یک چت گروهی ‘Wirefraud’ در سیگنال را رد کرد.

گزارش شده است که گفتگوی گروهی شامل اعضای حلقه داخلی بانکمن-فرید از جمله Zixiao ‘Gary’ Wang یکی از بنیانگذاران FTX، Nishad Singh مهندس FTX و مدیر عامل سابق Alameda Caroline Ellison است که گفته می شود از گروه برای ارسال اطلاعات محرمانه درباره FTX و Alameda در منجر به فروپاشی

این پس از آن صورت می گیرد که وکلای نماینده FTX در روند ورشکستگی در 26 ژانویه استدلال کردند که خانواده نزدیک بانکمن-فرید باید در مورد هرگونه منافع مالی که ممکن است از صرافی دریافت کرده باشند، مورد بازجویی قرار گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا