دسته‌بندی نشده

لایحه پیشنهادی در آرژانتین شهروندان را تشویق می‌کند تا دارایی‌های رمزنگاری شده را افشا کنند

وزارت اقتصاد آرژانتین، مدیر سیاست اقتصادی این کشور، پیش‌نویس لایحه‌ای را برای تشویق آرژانتینی‌ها برای اعلام دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود با استفاده از القای نرخ‌های مالیاتی تخفیف‌یافته تهیه کرده است.

بر اساس گزارش 6 ژانویه توسط نشریه محلی Errepar، با هدف مبارزه با پولشویی، پیش نویس قانون “بیرونی سازی پس انداز آرژانتین” توسط سرجیو ماسا، وزیر اقتصاد ارائه شد.

این لایحه از دارندگان کریپتو می خواهد که سوگندنامه ای ارائه کنند – بیانیه ای سوگند خورده که محل نگهداری آنها را به دولت نشان می دهد.

این لایحه مشوق های مالیاتی را برای تشویق شهروندان به اظهار دارایی های خود پیشنهاد می کند.کسانی که داوطلبانه دارایی های خود را ظرف 90 روز پس از اجرایی شدن این قانون اعلام کنند، فقط 2.5 درصد مالیات بر سود سرمایه دارایی های کریپتو خود می پردازند. این نرخ مالیاتی هر 90 روز به تدریج افزایش می یابد تا زمانی که به 15٪، نرخ استاندارد مالیات بر عایدی سرمایه کشور برسد.

این لایحه همچنین با هدف تشویق آرژانتینی‌ها به اعلام دارایی‌های دیگر دارایی‌های مالی که مشمول عایدی سرمایه هستند مانند ارز فیات، سهام، سهام، املاک و مستغلات و حتی مبلمان است.

قانون پیشنهادی، دارایی‌های داخلی و خارجی را مجبور می‌کند که در بانک‌های مورد تایید آرژانتین یا در بانک‌های خارجی که توسط بانک مرکزی یا کمیسیون اوراق بهادار آن حوزه نظارت می‌شوند، سپرده‌گذاری شوند.

بازارهای نوظهور بستر مناسبی برای پذیرش کریپتو هستند، به طوری که آرژانتین در رتبه سیزدهم در فهرست پذیرش جهانی 2022 از شرکت داده بلاک چین Chainalysis قرار دارد.

آرژانتینی ها به دلیل تورم بالا در این کشور و سهولت استفاده از آن برای تراکنش های فرامرزی، جذب ارزهای دیجیتال شده اند. بر اساس داده های استاتیستا، نرخ تورم آرژانتین در سال 2022 تقریباً به 72.4 درصد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا