دسته‌بندی نشده

Argo Blockchain برترین امکانات ماینینگ را به Galaxy Digital به قیمت 65 میلیون دلار می فروشد.

شرکت استخراج ارزهای دیجیتال Argo Blockchain تصمیم سختی برای فروش تاسیسات استخراج پرچمدار خود Helios گرفته است تا بتواند در بازار نزولی در حال انجام زنده بماند.

پیتر وال، مدیر عامل بلاک چین آرگو، رسماً در 28 دسامبر قراردادی با شرکت سرمایه گذاری رمزنگاری مایک نووگراتز Galaxy Digital برای فروش تسهیلات Helios به قیمت 65 میلیون دلار اعلام کرد. آرگو قبلاً بیت کوین استخراج شده خود را نقد کرده استبرای کاهش وام به گلکسی.
علاوه بر این، گلکسی همچنین به آرگو وام جدید 35 میلیون دلاری تامین مالی تجهیزات را برای کمک به معدنچی مشکل دار در کاهش بدهی خود ارائه خواهد کرد. وال خاطرنشان کرد: «ما از درآمد حاصل از فروش در یک وام جدید Galaxy برای پرداخت بدهی‌ای که به NYDIG و اندکی به وام‌دهنده تضمین‌شده دیگری داشتیم استفاده کرده‌ایم.

مدیرعامل گفت: هدف از معاملات جدید کاهش کل بدهی آرگو به میزان 41 میلیون دلار و بهبود نقدینگی و ساختار عملیاتی است که به شرکت اجازه می‌دهد به عملیات معدنی خود ادامه دهد.

وال خاطرنشان کرد که این معامله “تنها مسیر قابل دوام رو به جلو” از طریق بازار نزولی در میان فشار ناشی از هزینه های بالای انرژی همراه با قیمت پایین بیت کوین بود.
مدیرعامل همچنین تاکید کرد که علیرغم فروش هلیوس آرگو، این شرکت هیچ یک از ماشین آلات ماینینگ خود را نفروخته است. وال گفت: «آنها به استخراج در تاسیسات هلیوس ادامه خواهند داد. او بیان کرد:

اقامت در هلیوس همچنین به ما این امکان را می‌دهد که به برق از طریق شبکه تگزاس دسترسی داشته باشیم و در خدمات جانبی که توسط Ercot ارائه می‌شود، شرکت کنیم.»
این قرارداد تنها شش ماه پس از راه‌اندازی رسمی هلیوس توسط آرگو در ماه می 2022 انجام شد. تاسیسات هلیوس که در شهرستان دیکنز واقع شده است، بزرگترین تاسیسات معدنی آرگو است که 200 مگاوات برق را پشتیبانی می‌کند. در مقایسه، یکی دیگر از تاسیسات آرگو به نام Baie Comeau حدود 15 مگاوات کار می کند.

این خبر در بحبوحه تلاش آرگو برای تامین مالی پس از ناکامی در جمع آوری 27 میلیون دلار از طریق اشتراک برای سهام عادی منتشر می شود. در ماه اکتبر، آرگو اعلام کرد که به دلیل عدم تامین مالی جدید در معرض خطر بسته شدن است. در اواسط ماه دسامبر، آرگو اعلام کرد که در حال مذاکره برای فروش دارایی های خود و تلاش برای “درگیر شدن در یک معامله تامین مالی تجهیزات” است تا از اعلام ورشکستگی جلوگیری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا