دسته‌بندی نشده

مقامات بلغاری چهار نفر را پس از یورش به دفتر Nexo متهم کردند

کمتر از 48 ساعت پس از یورش به دفاتر وام دهنده ارزهای دیجیتال Nexo در صوفیه پایتخت بلغارستان، دادستانی چهار نفر را متهم کرده است.

بر اساس گزارش 13 ژانویه بلومبرگ، مقامات چهار تبعه بلغارستان را به تشکیل یک گروه جنایی سازمان یافته متهم کردند که ممکن است شامل فعالیت های مرتبط با پولشویی و بانکداری بدون مجوز باشد. بر اساس گزارش ها، سرویس پلیس ملی این کشور تعدادی از دارایی ها از جمله ارزهای دیجیتال، پول نقد و رایانه ها را به عنوان بخشی از تحقیقات توقیف کرده است.

پس از حمله 12 ژانویه، Nexo اقدامات دادستان ها را به عنوان یک رویکرد “ابتدا لگد، بعد سوال بپرس” توصیف کرد. طبق گزارش‌ها، این شرکت قصد داشت برای جبران خسارات ناشی از اقدامات پلیس شکایت کند و ادعا می‌کرد که مقامات حکم بازرسی و شناسایی خود را به کارمندان Nexo نشان نداده‌اند.

این شرکت وام دهنده گفت: “ما همیشه با مقامات و تنظیم کننده های مربوطه همکاری می کنیم.”

جورج نایدنوف، توسعه‌دهنده فرانت‌اند در دفتر Nexo’s Sofia، در لینکدین گفت:

من از دادستانی بلغارستان تشکر می کنم که البته به ناتوان ترین و رقت انگیزترین روش تلاش کرد تا کار بیش از 600 نفر از جمله من در Nexo را از بین ببرد.
مشخص نیست که چه افرادی و چه نقشی در Nexo داشته اند در این دستگیری ها دخیل بوده اند. این شرکت وام دهنده تقریباً 600 کارمند در صوفیه دارد.

Nexo که در سال 2018 تأسیس شد، یک پلتفرم سرمایه‌گذاری را اجرا می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد در برابر ارزهای دیجیتال سهام و وام بگیرند. این شرکت دفاتری در بریتانیا، بلغارستان و سوئیس دارد، اما بنابر گزارش ها به دلیل مشکلات احتمالی با دولت محلی، خدمات خود را به ساکنان بلغارستان ارائه نمی دهد. در ماه دسامبر، Nexo اعلام کرد که قصد دارد به تدریج خدمات خود را در ایالات متحده متوقف کند، و دلیل آن فقدان یک مسیر روشن منطبق با مقررات قانونی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا