دسته‌بندی نشده

کارمندان گوگل پس از اخراج کارمندانی که مدت‌ها سابقه کار دارند و اخیراً ترفیع یافته‌اند، به دنبال پاسخ هستند

اندکی پس از ایمیل اولیه ساندار پیچای، مدیرعامل شرکت، صبح جمعه به کارمندان، رئیس جستجوی گوگل، پرابهاکار راغاوان، ایمیلی را برای کارمندان ارسال کرد و گفت که او «همچنین مسئولیت تماس گرفتن را احساس می‌کند» و از آن‌ها درخواست کرد که سؤالات خود را برای تالار شهر هفته آینده ذخیره کنند. رغوان خاطرنشان کرد که با پیشروی سازمان با اخراج کارکنان، “دست اندازها در جاده” وجود خواهد داشت.

این شرکت پرسش‌های متداول برای اخراج‌ها ارائه کرد که CNBC آن را مشاهده کرده است، اما کارمندان شکایت کرده‌اند که جزئیات زیادی در مورد بسیاری از پاسخ‌ها ارائه نمی‌دهد. کارمندان Dory، پلتفرم پرسش‌پرسی شرکت را سیل کرده‌اند و جوامع مجازی را راه‌اندازی کرده‌اند تا بفهمند چه کسی و چرا اخراج شده است. مدیران به کارمندان گفته‌اند که در هفته آینده سؤالاتی را برای تالار شهر برگزار کنند.

گوگل بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

این تقلا چالش هایی را که گوگل می تواند در حفظ فرهنگ شرکتی حامی و سازنده برای نیروی کار ناآرام خود شامل بیش از 160000 کارمند تمام وقت با آن روبرو شود، برجسته می کند. رویارویی های بیشتری ممکن است، زیرا این شرکت گفت که قصد دارد کارمندان بین المللی را اخراج کند، اما هنوز مشخص نکرده است که کدام یک از آنها.

تاکنون در ایالات متحده، کارمندان در واحدهای تجاری از جمله Chrome، Cloud و واحد آزمایشی Area 120 آن اخراج شده‌اند. بر اساس گزارش بلومبرگ، برخی از کارمندانی که روی برنامه‌های هوش مصنوعی این شرکت کار می‌کردند نیز اخراج شدند.

لیستی از سوالات با رتبه برتر از کارمندان، که توسط CNBC مشاهده شده است، حاوی سؤالات مهم برای مدیران بود.

اخراج کارکنان چگونه تصمیم گیری شد؟ برخی از بازیکنان با عملکرد بالا از تیم های ما کنار گذاشته شدند. این امر بر بقیه کارمندان Google که افرادی را می بینند که شهرت بالایی دارد، نظرات مثبت، تبلیغاتی دارد اما همچنان اخراج می شوند، تأثیر منفی می گذارد.»

“چه معیارهایی برای تعیین اینکه چه کسی اخراج شده است استفاده شد؟” یکی دیگر از سوالات با رتبه برتر خوانده شده است. “آیا این تصمیم بر اساس عملکرد، محدوده کار، یا هر دو، یا چیز دیگری بود؟”

دیگری پرسید: “امیدواریم با اخراج چقدر باند پرواز به دست آوریم؟” و “آیا به وضوح توضیح می دهید که اخراج چه کاری به گوگل اجازه می دهد که گوگل بدون اخراج نمی توانست انجام دهد؟”

یکی دیگر که رتبه بالایی داشت، بیانیه ساندار پیچای، مدیر عامل شرکت را زیر سوال برد که گفت: “من مسئولیت کامل تصمیماتی را که ما را به اینجا رسانده بر عهده می‌گیرم.”

یکی از کارمندان در Dory پرسید: “پذیرفتن مسئولیت کامل چه چیزی را شامل می شود؟” «مسئولیت بدون عواقب به نظر می رسد یک حماقت توخالی است. آیا رهبری امسال از پاداش و افزایش حقوق چشم پوشی می کند؟ آیا کسی استعفا خواهد داد؟»

برخی از کارمندان به تنهایی گرد هم آمدند و گروه‌های موقتی را سازماندهی کردند تا سعی کنند پاسخ بگیرند. کارمندان یک صفحه‌گسترده Google Doc را به‌عنوان روشی برای پیگیری افرادی که بیکار شده‌اند و در کدام بخش از کسب‌وکار کار می‌کردند ایجاد کردند.

بیش از 5000 کارمند اخراج شده یک کانال Discord به نام گوگل پس از اخراج را راه اندازی کردند که در موضوعاتی از تخلیه تا سازماندهی نیروی کار و مهاجرت ویزا قرار داشت. برخی از کارمندان جلسات مجازی Google را با افراد در تماس ویدیویی سازماندهی کردند. دیگران سعی کردند ملاقات های فیزیکی را سازماندهی کنند.

برخی به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط با یکدیگر، برای پاسخ و راحتی به تولید کننده مم داخلی شرکت روی آوردند.

یکی از میم ها میلا کونیس را از فیلم “دوستان با مزایای” نشان داد. کونیس با لوگوی گوگل صحبت کرد و این خط را گفت: «نکته غم انگیز این است که من در واقع فکر می کردم شما متفاوت هستید.» میم دیگری نشان می‌دهد که بیل کلینتون، رئیس‌جمهور سابق، کلمه «صفر» را با عنوان «کاهش دستمزد رهبری» نشان می‌دهد.

پارول کول، رئیس اجرایی اتحادیه کارگران آلفابت-CWA در بیانیه‌ای روز جمعه گفت: «رهبری آلفابت مسئولیت کامل این تصمیم را می‌پذیرد، اما این برای 12000 کارگری که اکنون بیکار هستند، آرامش کمی دارد. این رفتار فاحش و غیرقابل قبول شرکتی است که تنها در سه ماهه گذشته 17 میلیارد دلار سود داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا