دسته‌بندی نشده

نیویورک توسط گروه محیط زیست پس از تایید تاسیسات استخراج کریپتو شکایت کرد

کمیسیون خدمات عمومی نیویورک (PSC) در 13 ژانویه توسط فعالان محیط زیست به دلیل تایید تصاحب یک مرکز استخراج ارزدیجیتال در این ایالت مورد شکایت قرار گرفت.

به گفته گاردین، کمیسیون خدمات عمومی ایالتی (PSC) مسئول تنظیم خدمات عمومی است و در سپتامبر 2022 اجازه تبدیل نیروگاه فورتیستار شمال به یک سایت ماینینگ کریپتو را صادر کرد.

این مرکز در توناواندا، شهری در کمتر از ده مایلی آبشار نیاگارا واقع شده است و قرار بود شرکت کانادایی استخراج ارز دیجیتال Digihost آن را تصاحب کند.

شاکیان ادعا می‌کنند که این تاییدیه ناقض قانون آب و هوای نیویورک در سال 2019 است. قانون رهبری آب و هوا و حفاظت از جامعه (CLCPA) هدف کاهش 85 درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای در سراسر ایالت تا سال 2050 و الکتریسیته بدون آلایندگی تا سال 2040 را از جمله اهداف دیگر تعیین می‌کند.

در این دادخواست، ائتلاف هوای پاک غرب نیویورک و کلاب سیرا توسط سازمان غیرانتفاعی Earthjustice نمایندگی می‌شوند و ادعا می‌کنند که نیروگاه فورتیستار تنها در دوره‌های تقاضای زیاد برای برق، مانند شرایط آب و هوایی شدید، کار می‌کرده است. با این حال، به عنوان یک کارخانه استخراج کریپتو، این سایت 24 ساعت در روز کار می کند و تا 3000 درصد بیشتر گازهای گلخانه ای تولید می کند.

فعالان استدلال می کنند که ایالت نیویورک باید در هنگام بررسی پروژه ها بررسی های زیست محیطی انجام دهد.

در اکتبر 2021، نامه‌ای از گروهی از مشاغل محلی از دولت درخواست کرد که تبدیل نیروگاه به تاسیسات استخراج کریپتو را رد کند، با این ادعا که:

ماینینگ رمزارزهای اثبات کار، از مقادیر زیادی انرژی برای تأمین انرژی رایانه‌های مورد نیاز برای انجام تجارت استفاده می‌کند – اگر این فعالیت در نیویورک گسترش یابد، می‌تواند به شدت اهداف اقلیمی نیویورک را که تحت قانون رهبری آب و هوا و حفاظت از جامعه ایجاد شده‌اند، تضعیف کند.»
بر اساس پرونده های عمومی، Digihost برنامه ریزی کرد تا این تاسیسات را به گاز طبیعی تجدیدپذیر تبدیل کند تا اثرات زیست محیطی آن را کاهش دهد. این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که سایت معدن توسط کمیسیون برنامه ریزی توناواندای شمالی تأیید شده است که قبل از تصمیم گیری، بررسی های زیست محیطی را انجام می دهد.

به گزارش کوین تلگراف، در ماه اوت، Digihost همچنین برنامه هایی را برای انتقال بخشی از سکوهای معدنی خود از نیویورک به آلاباما در تلاش برای کاهش هزینه های انرژی فاش کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا