آموزش تریداستراتژی‌ تریدپرایس اکشن

پرایس اکشن لنس Lance قدیمی ترین پرایس اکشن

معامله گری فرایندیه که از رشد، پیشرفت و تکامله موفقیت طی فرآیندی به وجو میاد که توی اون یاد می گیرید درحالیکه در محیطی نامعلوم و مردد کار می کنید به خودتون مطمئن باشید و به توانایی هاتون در تصمیمات تاثیرگذار، مدیریت ریسک و شناسایی و مدیریت فرصت های معاملاتی اعتماد کنید. یکی از روش های موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال و کسب سود از اون، تحلیل های مختلفیه که به روش های مختلفی انجام میشه. یکی از روش های تحلیل جهت کسب سود، پرایس اکشن لنس بگز هست، در ادامه ی این مقاله به معرفی پرایس اکشن Lance لنس: قدیمی ترین پرایس اکشن میپردازیم تا بتونید اطلاعات کافی‌ بدست بیارید. برای شناسایی رفتارهای بازار و روند قیمت ها در بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال، تحلیل های مختلفی وجود داره. یک معامله گر باید به طور مداوم بازار رو تحلیل بکنه، خوشبختانه امروزه چندین روش تجزیه و تحلیل بازار موجود هست، مثلا تحلیل بنیادی یا فاندامنتال و تحلیل تکنیکال. یکی از این روش ها، تحلیل تکنیکال در ارز دیجیتاله. تحلیل تکنیکال به معنای مطالعه رفتارهای بازار با استفاده از چارت ها و نمودارها، با هدف پیش‌ بینی آینده روند قیمت‌ ها در بازارهای مالی هست.

یکی از سبک هایی که خیلی استفاده میشه استفاده از تحلیل تکنیکال که یک سبک پرایس اکشنه. پرایس اکشن به معنیه معامله کردن با استفاده از اطلاعات واقعی و تنها بر اساس نمودار قیمت هست. توی این روش از تحلیل تکنیکال، تحلیلگر از هیچ اندیکاتوری استفاده نمیکنه و چیزی که انجام میده. استفاده از یک نمودار قیمتی ساده برای انجام تحلیل هاست.معامله گر ارز دیجیتال با پرایس اکشن حرکات زنده قیمت روی نمودار ررو میبینه و به اندیکاتورها توجهی نمیکنه. مبنای مهم در پرایس اکشن داده های خام قیمتیه که میتونه درقالب انواع نمودارها به کار برد.
در بین روش ها و سبک های پرایس اکشن موجود، پرایس اکشن لنس یکی از پرطرفدارترین این سبک هاست که با استفاده از روند قیمت ها سعی در شناسایی وضعیت بازار و روند آینده قیمت ها داره.
در این مقاله در مورد اینکه پرایس اکشن لنس بگز چیست و مزایای اون صحبت میکنیم.

لنس بگز کیست؟

Mr.Lance-Beggs
Mr.Lance-Beggs

لنس بگز (Lance Beggs) به عنوان یکی از بهترین معامله گرای موفق بازار ارزهای دیجیتاله که ساکن کشور استرالیاست و قبل از ورود به دنیای کریپتو کارنسی خلبان هلیکوپترهای جنگنده بوده. لنس بگز علاقه مند ورود موضوعات ایمنی و هوانوردی به محیط تجارته و با مطالعه مدیریت ریسک در این حوزه فعالیت داره.
لنس بگز در حوزه پرایس اکشن صاحب سبک هست. سبکی که یکی از روش های محبوب در تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن به شمار میره.

استراتژی معامله گری به روش پرایس اکشن لنس بگز

یکی از مهم ترین و محبوب ترین تحلیل ها و نوسانات بازار تحلیل پرایس اکشن Lance Beggs هست که سعی داره تا به معامله گر یاد بده که با شناسایی حرکات گذشته و شناسایی حرکات لحظه ‌ای نسبت به شناسایی وضعیت بازار اقدام کرده و روند آتی قیمت ها را پیش بینی کنه.
در واقع پرایس اکشن لنس بگز روش کسب سود مستمر و دائم رو در شناسایی محدوده‌ های زمانی میدونه که تریدرها برای رهایی از استرس، تصمیمات معاملاتی اتخاذ میکنن. چراکه براساس اعتقاد لنس قیمت فضای ترس و طمع حرکت میکنه. یعنی زمانی که یک معامله گر متوجه میشه اشتباه کرده و از معامله خارج میشه. بر اساس استراتژی لنس فرصت‌ های اصلی در معامله در شرایط مخالف ضعف و شناسایی معامله ‌گرا به دام افتاده به دست میاد.
هدف اصلی، معامله در جهت روند اصلی و مخالف ضعف در حرکات بازاره. استراتژی پرایس اکشن شناسایی روند ضعیف شده و معامله‌ گری در جهت بر عکس ا‌ون هست.

اصول بازارها در پرایس اکشن لنس بگز

بیشتر معامه گرا در حال انجام بازی هستند که درک درستی از اون به هیچ وجه ندارن. این یکی از مهم ترین دلیل های شکست معامله گرا برای رسیدن به سود مستمر و موفقیت هست. چراکه اونها نمتونند ماهیت حقیقی بازار و ماهیت حقیقی بازی معامله را درک بکنن.
بیشتر دوره های معامله گری برحرکت قیمت، الگوهای تحلیل تکنیکال، سیگنال های اندیکاتورها تمرکز کرده ولی متوجه مفهوم بنیادی و کلیدی علت شکل گیری این حرکت، الگوها، و سیگنال ها نشده.

مزیت یادگیری سبک پرایس اکشن لنس بگز

مهم ترین مزیت پرایس اکشن لنس بگز اینه که معامله رو براساس واقعیت بازارها و ترکیبی از شرایط مختلف نشون میده. شرایطی که برخی معاملات به سمت سود حرکت می کنن و بعضیام هم اونقد به سمت ضرر حرکت می کنن که باعث خروج معامله گر از معامله و از بین رفتن حساب میشه. در پرایس اکشن لنس حتی در بعضی شرایطا هم به خاطر تردید به سودمندی معامله، از معامله صرف نظر کرده و در نقطه ورود خارج شده و معامله را به صورت سر به سر ببندن.
برخلاف آموزش های معاملاتی دیگه که همیشه بهترین مثال ها رو میشه زد، مثال هایی که که به محض ورود به معامله به سود بزرگ دست پیدا میکنن.

هدف از تحلیل بازار در پرایس اکشن lance beggs

بازار از نظر لنس بگز موجودی عاطفیه چون براساس تصمیمات معامله گراست. هدف از تحلیل بازار در این روش، افزایش آگاهی موقعیتی، آگاهی نسبت به موقعیت الانی قیمت و بازار و حفظ تمرکزه. یعنی اینکه قیمت کجا بوده و ارزیابی نقاط ضعف و قدرت الانی قیمت و حس کردن حرکت آتی قیمت هست. قیمت کجا بوده و به کجا میره. برای انجام تحلیل بازار درک وشناسایی حمایت / مقاومت ضروریه.

PriceAction-lance-beggs
PriceAction-lance-beggs

ستاپ‌ های معاملاتی لنس بگز:

ستاپ تست حمایت و مقاومت (TST):

حمایت و مقاومت مناطقی بر روی نمودارن که مانع هایی روی حرکت قیمت ایجاد میکنن. حمایت به عنوان کف عمل میکنه که از حرکت رو به پایین بیشتر جلوگیری میکنه. مقاومت به عنوان سقف عمل میکنه که حرکت رو به بالای بیشتر را محدود میکنه.

ستاپ شکست ناموفق:

ستاپ شکست ناموفق یا BOF، قیمت یک سطح میتونه حمایت یا مقاومت رو بشکنه اما نمیتونه در موقعیت جدید تثبیت بشه و مجدد به داخل محدوده فعلی برمی گرده.

ستاپ پول بک بعد از شکست:

در BPB قیمت یک سطح از محدوده حمایت و مقاومت عبور کرده، در سمت جدید قیمت پذیرش شده و پول بک ضعیف در سطح جدید شکل می‌گیره. با بررسی دقیق حرکات قیمت و مشاهده نشانه های ضعف، در صورتی که مشاهده ضعف در شکست باشه، به دنبال فرصت معاملاتی BOF یا شکست ناموفق باید باشیم و در صورت مشاهده ضعف در پول بک بعد از شکست به دنبال ستاپ معاملاتی BPB باید باشیم.

ستاپ پول بک ساده در روند:

ورود به معامله بعد از تحقق اصلاح در مسیر روند.

ستاپ پول بک پیچیده در روند:

پول بک همراه با چند نوسان یا اصلاح زمانی طولانی مدت.

جمع بندی:

پرایس اکشن لنس بگز به عنوان یکی از روش های تحلیل تکنیکال و شاخه پرایس اکشن ها، با استفاده از روند قیمت ها سعی در شناسایی وضعیت بازار و روند آینده قیمت ها داره. این روش تریدر به ما یاد میده که چطوری حرکات قیمت رو در چهارچوب حمایت و مقاومت تحلیل کنه و براساس اون مبنایی رو برای حرکات آتی قیمت تدوین می کند و مبنا رو با داده ها و اطلاعات مربوط به بازار که مرحله به مرحله آشکار میشند، به اپدیت میکنه. مزیت پرایس اکشن لنس بگز نسبت به اندیکاتورها توی اینه که معامله رو براساس واقعیت بازارها و ترکیبی از شرایط مختلف نشون میده.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا