دسته‌بندی نشده

دبیرکل فاش کرد که اینترپل می‌خواهد جنایات را تحت کنترل درآورد

سازمان بین‌المللی پلیس جنایی (ICPO) یا اینترپل، در حال بررسی چگونگی نظارت بر جنایات در متاورس است. با این حال، یکی از مدیران ارشد اینترپل معتقد است که در تعریف جرم متاواستر مسائلی وجود دارد.

به گزارش بی بی سی، دبیر کل اینترپل، یورگن استاک، قصد آژانس را برای نظارت بر فعالیت های مجرمانه در متاورس فاش کرد. استاک توانایی مجرمان ‘پیچیده و حرفه ای’ را برای انطباق با ابزارهای فناوری جدید برای ارتکاب جرایم برجسته کرد.

این اقدام برای پلیس متاورس تقریباً چهار ماه پس از آن صورت می‌گیرد که اینترپل در اکتبر 2022 متاورس خود را در نودمین مجمع عمومی اینترپل در دهلی نو، هند راه‌اندازی کرد.

با افزایش تعداد کاربران متاورس و توسعه بیشتر فناوری، فهرست جرایم احتمالی تنها به طور بالقوه شامل جرایم علیه کودکان، سرقت داده ها، پولشویی، کلاهبرداری مالی، جعل، باج افزار، فیشینگ، می شود.
به گفته Stock، مجرمان شروع به هدف قرار دادن کاربران روی پلتفرم‌های مشابه متاورس کرده‌اند و اضافه می‌کنند که ‘ما باید به اندازه کافی به آن پاسخ دهیم.’ با این حال، سازمان با مسائلی در تعریف یک جرم فراسویه مواجه است. مدان اوبروی، مدیر اجرایی فناوری و نوآوری اینترپل گفت:

جنایاتی وجود دارد که نمی‌دانم هنوز می‌توان آن را جرم نامید یا خیر. اگر به تعاریف این جنایات در فضای فیزیکی نگاه کنید و سعی کنید آن را در متاورس اعمال کنید، مشکل وجود دارد.»
علاوه بر این، او فاش کرد که اینترپل همچنین با افزایش آگاهی در مورد جرایم متاواژه احتمالی به چالش کشیده شده است.
واحد اختصاصی برای مبارزه با جرایم کریپتویورگن استاک، رئیس اینترپل: ارزهای رمزنگاری به عنوان یک تهدید بزرگ در سراسر جهان در حال ظهور هستند

مجتمع جهانی نوآوری اینترپل در سنگاپور در حال کار بر روی مکانیزمی برای مقابله با چالش‌های ناشی از #کریپتوکارنسی است.
این ابتکارات به دنبال «اعلان قرمز» اینترپل به مجریان قانون جهانی در ماه سپتامبر برای دستگیری دو کوون، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه‌های Terraform بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا