دسته‌بندی نشده

پروژه Solana DeFi Friktion پلتفرم کاربری خود را خاموش می کند

بر اساس بیانیه ای در 26 ژانویه، پلتفرم مالی غیرمتمرکز سولانا (DeFi)، Friktion، رابط کاربری خود را خاموش می کند و از مشتریان می خواهد که دارایی های خود را از این پروتکل خارج کنند.

وب‌سایت پروژه دیگر همان خدمات را ارائه نخواهد داد، و در حالت فقط برداشت برای تمام ولت‌ها کار می‌کند و سپرده‌ها را از دسترس خارج می‌کند. طبق صفحه این شرکت، Friktion’s Volts محصولات ساختار یافته ای برای سرمایه گذاری های DeFi هستند که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا سهمی از درآمد استخرهای سرمایه گذاری را به دست آورند.

Friktion تصمیم دشواری برای غروب در پلتفرم کاربری خود گرفته است، فرآیندی که با انتقال تمام ولت ها به حالت فقط برداشت در کاربر Friktion آغاز می شود.

پروتکل زیربنایی، با این حال، در زنجیره در دسترس باقی خواهد ماند. همانطور که توسط شرکت ذکر شده است، ‘بازار سخت برای رشد DeFi در ماه های اخیر’ نیروی محرکه تصمیم سهامداران بود:

این تصمیم ساده گرفته نشد، زیرا Friktion در گذشته با موفقیت تعدادی از چالش‌ها از جمله Luna، FTX و قطعی شبکه را پشت سر گذاشته است. این شرکت همچنان به آینده Solana DeFi معتقد است و تا جایی که بتواند از اکوسیستم حمایت خواهد کرد.
برنامه Friktion به نزدیک به 20000 کیف پول کاربر رسید، حجم معامله از 3 میلیارد دلار عبور کرد و در نیمه اول سال 2022 به بیش از 160 میلیون دلار در کل ارزش قفل شده (TVL) دست یافت، قبل از اینکه تحت تأثیر زمستان کریپتو قرار گیرد. در نوامبر 2022، این شرکت حتی وام‌های تحت وثیقه را با هدف قرار دادن تقاضای سرمایه‌گذاران نهادی برای DeFi راه‌اندازی کرد.

تصمیم برای بستن رابط کاربری خود تقریباً یک سال پس از آن گرفته شد که این شرکت اعلام کرد در ژانویه 2022 در دور سرمایه گذاری 5.5 میلیون دلار جمع آوری کرده است. سرمایه گذاران در این دور شامل Jump Crypto، DeFiance Capital، Delphi Ventures، Solana Ventures و Tribe Capital بودند. .

از جمله اسامی موجود در هیئت مدیره این پلتفرم، Alameda Research، شرکت خواهر FTX بود که نقش مهمی در فروپاشی صرافی در نوامبر 2022 ایفا کرد. سایر اعضای هیئت مدیره شامل Genesis Trading، LedgerPrime، CMS Holdings و Orthogonal Trading بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا