آموزش تریدتحلیل تکنیکالکندل شناسی

الگوی سه‌‌ گانه خارجی صعودی Three Outside Up چیست؟

الگوی سه‌‌ گانه خارجی صعودی Three Outside Up یک الگوی قیمتی در بازار سهام است. این الگو به صورت یک صفحه نمایش با سه کندل تشکیل شده است. و به عنوان یک الگوی معکوس شناخته می شود.

شمع اول در این الگو یک شمع نزولی است. که در روند نزولی بازار شکل گرفته است. شمع دوم به دنبال شمع اول قرار می‌گیرد. به طوری که قیمت شمع دوم کاملاً خارج از رنج شمع اول باشد. به عنوان مثال با گشایش بالای بسته‌شدن شمع قبلی، شمع دوم اشاره به حرکت بلندی دارد.

شمع سوم نیز یک شمع صعودی است و در انتهای الگوی سه گانه قرار دارد. قیمت شمع سوم، قیمت آخر شمع دوم را نیز بالا می‌برد. منطق دقیقاً در پشت الگوی سه‌گانه خارجی صعودی Three Outside Up به سادگی قابل فهم نیست.

با اینحال، معمولاً در زمانی که راندمان بازار خوب است، این الگو فراوان اتفاق می افتد و ایجاد قدرت بیشتر در روند صعودی سهم می دهد. زیرا این الگو نشان دهنده تحول مثبت و خوب در رفتار روند قیمتی می باشد.

نحوه تشکیل الگوی سه گانه خارجی صعودی به صورت روانشناسی

به طور کلی، الگوی سه گانه خارجی صعودی Three Outside Up نشان دهنده تحول مثبت و تغییرات روند قیمتی است. این الگو در زمانی ایجاد می شود. که اولین شمع یک شمع نزولی باشد. که به پایان رسیده است.

سپس، شمع دوم یک شمع صعودی است. که تنها قسمت کوچکی از بالای شمع اول را گرفته است. و در واقع اولین شمعی است که گویی محدوده قبل را شکسته و خارج شده است. در نهایت، شمع سوم همچنین یک شمع صعودی است. که بیشترین قیمت بسته شمع دوم را بالا می‌برد.

اما در روانشناسی بازارهای مالی، تشکیل الگوهای قیمتی بیشتر از یک رویداد خالص قیمتی است. و در واقع یک نمایش از جنبه‌های رفتاری و روحی معامله گران و تأثیرات آن‌ها است.

به عنوان مثال، الگوی سه گانه خارجی صعودی Three Outside Up می‌تواند نشان دهنده این باشد که معامله‌گران در حال تغییر دیدگاه از نمایشی منفی به نمایشی مثبت هستند. و ممکن است تحول روحی کلی بازار را بهبود ببخشد.

همچنین، این الگو نشان دهنده قدرت خریداران و تغییر اقتصادی مثبتی است که ممکن است. با روند قیمتی نزولی مقابل قرار داشته باشد و معکوس این روند شده باشد. این نوع روانشناسی بیشتر با تجزیه و تحلیل الگو با استفاده از داده‌های سابقه بورسی و تحلیل فنی بررسی می‌شود.

سه-گانه-خارجی-صعودی

نکات مربوط به الگوی Three Outside Up

  1. همانطور که در تمام الگوهای قیمتی، هیچ الگویی به تنهایی قابل اعتماد نیست و همیشه باید منتظر تأیید آن باشید. برای تأیید الگوی سه گانه خارجی صعودی، شمع چهارم مهم است که باید همچنان به شکلی صعودی باشد. و قیمت را برای شمع سوم بالاتر ببرد.
  2. نوع و اندازه حجم معاملات ممکن است اطلاعات بیشتری ارائه دهد درباره قوی بودن یا نبودن الگو. در الگوی سه گانه خارجی صعودی، حجم معاملات در کندلی که در انتهای الگو قرار دارد. باید بیشتر از حجم معاملات شمع قبلی باشد و بهتر است این حجم را با حجم معاملات متوسط ​​روزانه سهام مقایسه کنید.
  3. الگوی سه گانه خارجی صعودی Three Outside Up یکی از الگوهای مهم و پرکاربرد در تحلیل فنی است. بازار سهام دائماً این الگو را دنبال می‌کند و معامله‌گران حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند. تا روند شروع تحول مثبت را شناسایی کنند.
  4. الگوی سه گانه خارجی صعودی Three Outside Up نشان دهنده حمایت مشتریان و قدرت خریداران است. این الگو نشان می‌دهد که خریداران و تجارت کنندگان دارای قدرت بالایی هستند و با قدرتی بیشتر به بازار وارد می‌شوند. به عبارت دیگر، این الگو نشان دهنده شرایط مثبت برای خرید ورودی است و معامله‌گران می‌توانند آن را برای تبدیل به سود تجربه‌کنند.
  5. معمولاً بالاترین راندمان در بازار سهام با آغاز روند صعودی پس از الگوی سه گانه خارجی صعودی Three Outside Up به دست می‌آید. بنابراین، می‌توانید بررسی کنید که در کدام کندل بعدی مشتریان دارای قدرت بیشتری هستند و در آن زمان وارد بازار شوید. همچنین، باید توجه داشت که ممکن است در برخی موارد نباید تنها به یک الگو برای تصمیمات خرید و فروش‌تان اتکا کنید. و بهتر است همیشه با توجه به متغیرهای دیگری مانند نمودار سه شمعی، حجم معاملات و نمودارهای متحرک دامنه پایه خود را ارتقاع دهید.

نحوه ترید با الگوی Three Outside Up

الگوی سه گانه خارجی صعودی یک الگوی قوی و پرطرفدار در بازارهای مالی است. این الگو معمولاً در حین نزول قیمتی شکل می‌گیرد. و شامل سه کندل پشت سر هم می‌شود. شمع اول یک شمع نزولی است که بر روی آن یک شمع کوچک با بدنه سفید قرار می‌گیرد. که به همین دلیل اغلب به آن “شمع پوششی” یا “شمع دودی” نیز گفته می‌شود.

شمع سوم یک شمع بلند با بدنه سفید است. که توانسته است به قیمتی بیشتر از بالاترین قیمت شمع اول دست یابد.

نحوه ترید با الگوی Three Outside Up

نحوه ورود به معامله با استفاده از الگوی سه گانه خارجی صعودی

  1. تأیید: در ابتدا باید تأییدیه‌ی الگو بررسی شود. در این بخش باید قیمت روز بعد از شمع سوم بالاتر از حداقل قیمت شمع دوم باشد.
  2. ورود به معامله: پس از تأیید الگو، می‌توانید ورود به معامله را انجام دهید. باید به حداقل یک پیشامد مشخص برای ورود به معامله دقت کنید. بهترین روش این است که ورود را با شکست خط مقاومت تأیید کنید.
  3. پروتکشن: ضرورتی برای پروتکشن وجود ندارد زیرا این الگو یکی از قویترین الگوهای معاملاتی است. با این حال، اگر مایلید، توقفی را برای این معامله در نظر بگیرید که در صورت بروز اتفاقات غیر منتظره به شما کمک کند تا از این موقعیت خارج شوید.
  4. خروج: خروج از محل برداشت سود می‌تواند در دو مرحله انجام شود. مرحله اول – تنظیم هدف سود، بهترین روش این است که به میزان فاصله بین نقطه شروع الگو و پیشامد شکست خط مقاومت، هدف سود خود را تنظیم کنید. مرحله دوم – استفاده از تحلیل تکنیکال برای یافتن نقاط تحول بازار. شما می‌توانید از تحلیل تکنیکال برای شناسایی نقاط برخورد با نوسانات بازار استفاده کنید و در واقع نوسان قیمت را به‌دقت پیگیری کنید. در صورت بروز نوسانات یا تغییرات قوی در بازار، بهتر است خروج خود را انجام دهید.

سوالات متداول در مورد الگوی سه گانه خارجی صعودی

الگوی سه گانه خارجی صعودی برای تحلیل بازار و ترید مناسب است؟

بله، الگوی سه گانه خارجی صعودی یک الگوی قدرتمند و معتبر در تحلیل بازار است که برای ترید مناسب است.
این الگو معمولاً در حین نزول قیمتی شکل می‌گیرد و با اینکه الگویی بسیار ساده به‌نظر می‌رسد، اما برای پیش‌بینی حرکت قیمت بسیار مؤثر است.
وقتی الگوی سه گانه خارجی صعودی شکل می‌گیرد، این نشانه می‌دهد. که نزول قیمتی تمام شده و قیمت در حال صعود است.
برای تجار با تجربه، این الگو نشانه‌ی روند قیمتی بلندمدت قابل اعتماد است و می‌توانند با استفاده از این الگو به‌خوبی به تجربیات خود تکیه کنند.
همچنین، استفاده از الگوی سه گانه خارجی صعودی همراه با یک استراتژی مدیریت سرمایه قوی، می‌تواند در بازار سودآوری به‌‌خود دست یافت.
با این وجود، همیشه باید در نظر داشت. که با از دست دادن نزدیک به صفر درصد از معاملات، نیز می‌توان با سود خالص به خانه برگشت. چرا که هیچ استراتژی تجاری نمی‌تواند به‌صورت مداوم سودآور باشد.

آیا تشخیص این الگو کار سختی است؟

تشخیص الگوی سه گانه خارجی صعودی نیاز به تمرکز و آگاهی فنی دارد. اما با یادگیری و تمرین مستمر، شناختن این الگو نیز امکان‌پذیر است. برای تشخیص الگو، باید به شمع‌های قیمت و سطوح قیمتی توجه کنید.
بعد از شناختن شروع الگو، بررسی کنید. آیا شمع دوم بیش از نوسانات شمع اول پایین رفته است. و شمع سوم نیز بیشتر از بالاترین قیمت شمع اول رشد کرده است یا خیر.
همچنین، باید توجه کرد که این الگو باید با روند کلی بازار هماهنگ باشد تا برای ترید مناسب باشد. به‌عنوان مثال، در یک بازار نوسانی شدید، الگوی سه گانه خارجی صعودی می‌تواند تأثیر چندانی نداشته باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا