دسته‌بندی نشده

قیمت بیت کوین با کاهش 6 درصدی تورم آمریکا به 26 هزار دلار رسید.

با انتشار آخرین داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) برای فوریه 2023، شاهد افزایش شدید بیش از 26000 دلار بودیم.

CPI در ماه گذشته بر اساس تعدیل فصلی 0.4 درصد افزایش یافت و این وزارتخانه اشاره کرد که شاخص کل اقلام نشان دهنده تورم در سال گذشته 6 درصد افزایش یافته است. وزارت کار خاطرنشان می کند که تورم کمترین افزایش 12 ماهه خود را از دوره منتهی به سپتامبر 2021 داشته است.

CNBC گزارش داد که بازارهای متعارف پس از انتشار نوسان داشتند، در حالی که بازارهای ارزهای دیجیتال واکنش مثبتی نشان دادند. بیت کوین در کنار اتر شاهد افزایش قیمت بود.

CPI میانگین تغییر در طول زمان در قیمت مصرف کننده را برای سبدی از کالاها و خدمات اندازه گیری می کند. توسط اداره آمار کار محاسبه می شود و به عنوان شاخص تورم استفاده می شود.

CPI منعکس کننده الگوهای هزینه مصرف کنندگان در مواردی مانند غذا، مسکن، حمل و نقل، پوشاک، مراقبت های پزشکی و تفریح ​​است. برای تعدیل دستمزدها، مزایا و پرداخت‌های تامین اجتماعی برای تورم، اندازه‌گیری عملکرد اقتصادی و تعیین سیاست‌های پولی استفاده می‌شود.

بیانیه وزارت کار ایالات متحده خاطرنشان می کند که شاخص سرپناه بیشترین سهم را در افزایش ماهانه همه اقلام داشته است و 70 درصد از افزایش CPI در فوریه 2023 را به خود اختصاص داده است. شاخص‌های غذا، تفریح، اثاثیه منزل و عملیات نیز کمک کردند.
شاخص غذا در ماه گذشته 0.4 درصد افزایش یافت در حالی که شاخص غذا در خانه 0.3 درصد افزایش یافت. شاخص انرژی 0.6 درصد کاهش یافت، در حالی که شاخص های گاز طبیعی و نفت کوره نیز در بهمن ماه کاهش یافت.

جامعه گسترده تر ارزهای دیجیتال در 14 مارس انواع مختلفی را ارائه کرد. آنتونی پمپلیانو، بنیانگذار و شریک مورگان کریک دیجیتال، در مجموعه ای از توییت ها، به روز رسانی CPI را بررسی کرد و افزایش قیمت بیتکوین را در پاسخ به آخرین اعداد تورم برجسته کرد:

بیت کوین در واکنش به تورم بالا، بحران بانکی قدیمی و عدم پیش بینی پذیری در واکنش فدرال رزرو به شتاب خود ادامه می دهد.
عملکرد قیمت در پی یک هفته پر فراز و نشیب که شاهد بسته شدن بانک‌هایی مانند سیلیکون ولی بانک و سیگنچر بانک توسط رگولاتورهای ایالات متحده بود:

رگولاتورهای بانک: ‘صدر اعظم در آستانه دومین کمک مالی برای بانک ها’ #بیت کوین: ‘نوشیدنی من را نگه دارید’ (30 درصد از زمان اجرای بانک SVB در روز پنجشنبه)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا