دسته‌بندی نشده

لایحه کریپتو «حق استخراج» مونتانا به تصویب قانون نزدیکتر میشود

لایحه حقوق ماینینگ ارز دیجیتال با قوانینی که تبعیض ماینرهای رمزنگاری را ممنوع می کند، پس از تصویب مجلس سنای مونتانا، یک قدم به تحقق آن نزدیک تر است.

قوانین پیشنهادی «حق استخراج دارایی‌ های دیجیتال» را تضمین می‌کند و نرخ‌های «تبعیض‌آمیز» برق را که از استخراج‌کنندگان رمزارز اعمال می‌شود، منع می‌کند، از استخراجی که «در خانه» رخ می‌دهد محافظت می‌کند و دولت‌های محلی را از قدرت استفاده از قوانین منطقه‌بندی برای توقف استخراج کریپتو سلب می‌کند. عملیات

همچنین مالیات های اضافی بر استفاده از رمزارز به عنوان روش پرداخت را ممنوع می کند و «دارایی های دیجیتال» از جمله ارزهای دیجیتال و توکن های غیرقابل تعویض را به عنوان «مالیات شخصی» در کنار سایر محصولات مالی مانند سهام و اوراق قرضه در نظر می گیرد.

این طرح در 23 فوریه در سنای ایالت با 37 رای موافق و 13 رای مخالف به تصویب رسید و برای تصویب به مجلس می رود. اگر در آنجا نیز تصویب شود، گام نهایی این است که توسط فرماندار گرگ جیانفورته، که همچنین می‌تواند لایحه را وتو کند، امضا شود.

این لایحه بیان می‌کند که مونتانا می‌خواهد از «حق استخراج» کریپتو محافظت کند و «اطمینان قانونی» را برای ماینرها ایجاد کند، زیرا استخراج «ارزش اقتصادی مثبتی ارائه می‌کند» و به طور بالقوه می‌تواند «شبکه را تثبیت کند و درآمدی برای ارتقای زیرساخت‌ها فراهم کند». این لایحه با کمک صندوق اقدام ساتوشی که طرفدار بیتکوین است نوشته شده است

دنیس پورتر، مدیر عامل سازمان حمایت، در مصاحبه ای در ژانویه به کوین تلگراف گفت که رهبران مونتانا از قوانین منطقه بندی برای بیرون راندن معدنچیان استفاده کرده اند و در نظر گرفته اند که نرخ برق بالاتری را بر عملیات معدنچیان تحمیل کنند.

در آوریل 2019، شهرستان میسولا در مونتانا قوانینی را تصویب کرد که بر اساس آن معدنچیان فقط در نواحی صنعتی سبک و سنگین فعالیت می کردند و معدنچیان را ملزم به استفاده انحصاری از انرژی های تجدیدپذیر می کرد. اگر این قانون تصویب شود، قانون منطقه بندی منطقه را لغو می کند.

در اوایل فوریه، سنای ایالت می سی سی پی لایحه مشابهی را برای محافظت از استخراج کنندگان کریپتو در برابر تبعیض تصویب کرد و در حال کار به مجلس ایالت ها است.

در همین حال، قانون حفاظت از استخراج دارایی های دیجیتال میسوری، که هدف آن محافظت از حقوق استخراج کنندگان کریپتو است، در اواسط ژانویه به قانونگذار ایالتی معرفی شد.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا