دسته‌بندی نشده

کره جنوبی سیستم ردیابی ارزهای دیجیتال را در سال 2023 راه اندازی می کند

وزارت دادگستری کره جنوبی اعلام کرد که قصد دارد یک سیستم ردیابی رمزنگاری را برای مقابله با ابتکارات پولشویی و بازیابی وجوه مرتبط با فعالیت های مجرمانه معرفی کند.

به گزارش رسانه محلی khgames، «سیستم ردیابی ارز مجازی» برای نظارت بر تاریخچه تراکنش ها، استخراج اطلاعات مربوط به تراکنش ها و بررسی منبع وجوه قبل و بعد از حواله استفاده خواهد شد.

وزارت دادگستری کره جنوبی ‘سیستم ردیابی ارزهای دیجیتال’ را در نیمه اول سال جاری برای تقویت ردیابی پولشویی و بازیابی درآمدهای مجرمانه با استفاده از ارزهای دیجیتال معرفی خواهد کرد.

در حالی که قرار است این سیستم در نیمه اول سال 2023 مستقر شود، وزارت کره جنوبی برنامه هایی را برای توسعه یک سیستم ردیابی و تجزیه و تحلیل مستقل در نیمه دوم سال به اشتراک گذاشته است. در ترجمه تقریبی بیانیه این وزارتخانه آمده است:

در پاسخ به پیچیدگی جرم، ما زیرساخت های پزشکی قانونی (زیرساخت) را بهبود خواهیم داد. ما یک سیستم عدالت کیفری خواهیم ساخت که مطابق با استانداردهای بین المللی (استانداردهای جهانی) باشد.

پلیس کره جنوبی قبلاً با پنج صرافی رمزنگاری محلی برای همکاری در تحقیقات جنایی و در نهایت ایجاد یک محیط تجاری امن برای سرمایه گذاران رمزنگاری، توافق نامه ای منعقد کرده بود.

دادگاه عالی کره جنوبی حکم داد که صرافی ارزدیجیتال Bithumb باید به سرمایه گذاران به دلیل قطعی 1.5 ساعته خدمات در 12 نوامبر 2017 خسارت بپردازد.

حکم نهایی دادگاه عالی دستور پرداخت خسارات از 6 دلار تا حدود 6400 دلار را به 132 سرمایه گذار درگیر صادر کرد.

دادگاه اعلام کرد: ‘بار یا هزینه خرابی های فناوری باید بر عهده اپراتور خدمات باشد، نه کاربران [] خدماتی که برای خدمات کمیسیون پرداخت می کنند.’

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا