دسته‌بندی نشده

دادستان بلغارستان می گوید که تحقیقات Nexo سیاسی نیست

بر اساس گزارش‌های محلی، سیکا میلوا، سخنگوی دادستان‌های بلغارستان، انگیزه‌های سیاسی پشت تحقیقات علیه شرکت وام‌دهنده ارزهای دیجیتال Nexo را رد کرد. این اظهارات در پاسخ به ادعاهایی مبنی بر ارتباط این تحقیقات با کمک های مالی سیاسی این شرکت صورت گرفت.

میلوا گفت که تقریباً تمام مواردی که یک دادستان تحقیقاتی را آغاز می کند که بر منافع مالی یک نفر تأثیر می گذارد، منجر به حملات و اتهامات می شود و افزود که “تعرض به موسسات به یک ورزش ملی تبدیل شده است.”

در 12 ژانویه، گروهی از دادستان ها، بازرسان و ماموران خارجی دفاتر شرکت را در شهر صوفیه پایتخت بلغارستان بازرسی کردند. این عملیات یک طرح پولشویی در مقیاس بزرگ و همچنین نقض تحریم های بین المللی روسیه را هدف قرار داد

در کمتر از 48 ساعت پس از یورش به دفاتر Nexo، چهار نفر به پولشویی، جرایم مالیاتی، کلاهبرداری رایانه ای و بانکداری بدون مجوز متهم شدند. دو نفر با قرار وثیقه به ارزش نزدیک به 550000 دلار آزاد شدند. دو نفر دیگر در بلغارستان پیدا نشده اند و تحت تعقیب بین المللی هستند. مشخص نیست که آیا این افراد با شرکت رمزنگاری ارتباط داشته اند یا خیر.

به گفته Mileva، معاملات انجام شده توسط Nexo در یک دوره پنج ساله بالغ بر 94 میلیارد دلار بوده است. سخنگو خاطرنشان کرد: یک گروه جنایتکار سازمان یافته که از ابتدای سال 2018 در چندین کشور فعالیت می کند تحت بازجویی قرار گرفته است.
در توییتر، Nexo از یورش مجری قانون شکایت کرد و گفت که در حال آماده سازی شکایتی علیه خسارات ناشی از وقفه ناگهانی پلیس است. این شرکت رویکرد مقامات را به عنوان “اول ضربه بزنید، بعداً سوال بپرسید” طبقه بندی کرد.

به گفته این شرکت، بازرسان برای ساعت ها حکم بازرسی ارائه نکردند، در حالی که بازرسان هرگز خود را به کارمندان Nexo معرفی نکردند.

ما همواره در حال همکاری با مراجع ذیربط و رگولاتوری هستیم و امیدواریم در هفته های آینده خبرهای هیجان انگیزی داشته باشیم.
Nexo یک پلتفرم سرمایه‌گذاری را راه‌اندازی می‌کند که در آن کاربران می‌توانند در مقابل کریپتو سرمایه‌گذاری کنند و وام بگیرند. اگرچه این شرکت در بلغارستان دفاتر دارد، اما به دلیل مسائل قانونی احتمالی به ساکنان این کشور خدمات ارائه نمی دهد. این شرکت در سال 2018 تاسیس شد و دفاتری در بریتانیا، بلغارستان و سوئیس دارد.

در دسامبر 2022، Nexo اعلام کرد که به دلیل عدم همکاری نظارتی واضح با مقامات ایالات متحده، عملیات خود را در ایالات متحده متوقف می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا