دسته‌بندی نشده

ارز دیجیتال Zipmex توسط SEC تایلند در بحبوحه خرید بررسی شد

صرافی ارزهای دیجیتال Zipmex کانون تحقیقات جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تایلند برای نقض قوانین محلی است.

گزارش بلومبرگ نشان داد که مقامات محلی در حال بررسی فعالیت‌هایی هستند که معتقدند ممکن است قوانین تجاری برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی دیجیتال را نقض کند. این شامل ارائه محصولات دارایی دیجیتال خاص است.

طبق گفته SEC تایلند، Zipmex تا 12 ژانویه فرصت دارد تا مشخص کند که آیا به عنوان “مدیر صندوق دارایی دیجیتال بدون مجوز” در تایلند فعالیت می کند یا خیر. اگر درست باشد، شرکت باید قبل از انجام تجارت در کشور مجوز دریافت می کرد.

Zipmex در حال حاضر در مرحله خرید توسط V Ventures، یکی از شرکت‌های تابعه Thoresen Thai Agencies PCL، به مبلغ 100 میلیون دلار است. ظاهراً صرافی قصد دارد حساب‌های مشتریان را با استفاده از وجوه حاصل از خرید تا آوریل 2023 مسدود کند.

وضعیت بین Zipmex و SEC تایلند از اواخر سال گذشته آغاز شده است. در 7 سپتامبر، آژانس گزارش پلیسی را در مورد Zipmex ارائه کرد که در آن اطلاعات “ناقص” ارائه شده توسط صرافی ارزهای دیجیتال در مواد رویه انطباق آن ادعا شده بود.

همه اینها پس از آن رخ می دهد که Zipmex در ژوئیه 2022 به طور عمومی با آشفتگی مالی مواجه شد که شامل توقف برداشت و مسدود کردن حساب ها بود. این فشار به دلیل بازار نزولی طولانی مدت بود که باعث تعطیلی تعدادی از مشاغل در این صنعت و همچنین اخراج گسترده کارکنان شد.

Zipmex در ماه آگوست با SEC تایلند برای یک طرح بازیابی احتمالی مذاکره کرده بود.

رگولاتور تایلندی از آن زمان اعلام کرده است که قصد دارد قوانین مربوط به کریپتو را با تمرکز اصلی خود محافظت از سرمایه گذاران را تشدید کند. همچنین قصد دارد دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه‌ای برای تبلیغات کریپتو ایجاد کند، همراه با ممنوعیت وام‌دهی کریپتو در سراسر کشور.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا